Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Wall Street ztrácela. Index Dow Jones kles nejvíce za poslední dva měsíce

    Wall Street ztrácela. Index Dow Jones kles nejvíce za poslední dva měsíce

    23.01.2007 9:18

    Americké trhy včera poměrně silně oslabily, index Dow Jones zaznamenal největší pokles za poslední dva měsíce. Největší podíl na tomto poklesu měly akcie Boeing (-3,42 %) poté, co analytici z Wachovia Securities snížily doporučení na "neutrální" z předchozího "outperform. Dále pak Honeywell (-2,24 %) a nakonec Caterpillar (-2,02 %). Větším ztrátám se pak snažily zamezit akcie General Motors (+2,54 %), JP Morgan Chase (+1,85 %) a IBM (+0,98 %).

    Celkově index DJIA oslabil o 0,7 %, širší index S&P 500 ubral 0,53 % a technologický Nasdaq klesl o 0,83 %. Ztrácely v podstatě všechny sektory americké ekonomiky. Nepřesvědčivé výsledky společností Intel, IBM a i například GE, zvýšily obavy investorů, že projekce zisků jsou příliš optimistické. Akcie softwarového giganta společnosti Microsoft oslabily o 39 centů nebo 1,3 % na částku 30,72 USD, což je největší pokles od srpna loňského roku.

    Poměr rostoucích a klesajících titulů dosáhl na NYSE 2:5, majitele změnilo 1,5 miliardy akcií (2,4 % méně než tříměsíční průměr). Dařilo se však akciím Morgan Stanley poté, co tento druhý největší obchodník s cennými papíry oznámil, že přetáhl 10 zaměstnanců od Goldman Sachs, kteří budou pracovat na pobočkách v Miami a Ženevě. Akcie včera posílily o 1,81 USD nebo 2,22 % na částku 83,31 USD, což je nejvýše od února 2001.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    18.08.2026
    13:40J&T BANKA a.s.: Pololetní finanční zpráva za rok 2026
    13:38Největší těžař světa věří mědi. BHP překonal odhady a chystá růst produkce
    12:13Další fáze AI boomu? Goldman Sachs vybírá firmy, které mohou vydělat na automatizaci  
    10:40Výnos 30letých amerických dluhopisů je nejvýše za téměř dvě dekády. Dlouhé splatnosti jsou pod tlakem i v Evropě a Japonsku
    9:29Rozbřesk: Proteinový boom naráží na omezenou nabídku syrovátky, koruna ve vyčkávacím módu
    8:52AI, dluhopisy a ropa. Investoři sledují tři klíčové příběhy současných trhů  
    6:01Čína vysílá varovné signály. Průmysl, spotřeba i investice zaostaly za očekáváním  
    17.08.2026
    17:05AI dluhy a odolnost systému
    16:36Aby si Německo udrželo blahobyt, musí být pětkrát produktivnější
    16:14PODCAST Týdenní výhled: AI optimismus se vrací. Neo-cloudy potvrzují silnou poptávku  
    14:50Závratný růst Anthropicu. Tržby vzrostly mezikvartálně o více než 140 procent
    12:12Po silném začátku srpna přichází vystřízlivění. Bitcoinová ETF hlásí výrazné odlivy  
    11:17Ceny průmyslových výrobců pokračují v růstu, ceny v zemědělství naopak klesají
    10:46Trhy jsou nastavené na ideální scénář. Právě teď může být čas na zajištění portfolia
    8:49Rozbřesk: Natahující se blízkovýchodní konflikt zvyšuje inflační rizika, jak bude vypadat náš alternativní scénář?
    8:46Napětí na Blízkém východě přetrvává a Stripe sází na AI  
    6:03Zvedání sazeb v USA a skutečná „povaha inflace“
    16.08.2026
    8:48Víkendář: Během posledních 150 let už přišly velké vlny inovací. A růst produktu na hlavu se stále držel kolem 2 %
    15.08.2026
    8:46Víkendář: Přichází „exploze inteligence“?
    14.08.2026
    22:00Trhy lehce korigovaly ze včerejších maxim  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data