Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Pražská burza při pátku mírně oslabila, i tak ale index PX v tomto týdnu zpevnil o 2,5 %

26.01.2007 18:21

Pražská burza při pátku zkorigovala část zisků tohoto týdne. Index PX oslabil o 0,9 %, i přesto ale v týdenní bilanci však uzavíral silnější o 2,5 %. Během odpoledne jsmě byli svědky aktivního obchodování u akcií ČEZ. Titul přitom anuloval veškeré mezidenní ztráty, když uzavřel na úrovni 937,5 Kč. Taktéž akcie u akcií Telefonica nákupní zájem zůstával přesvědčivý, takže tento titul nakonec zaznamenal jen nepatrnou ztrátu. Jak akcie ČEZ, tak i Telefonica si v tomto týdnu polepšily o více než 4 %.

Svědky relativně silného vybírání zisků jsme naopak byli u vídeňského obchodování s akciemi Erste. To se promítlo do více než 2procentního poklesu kurzu tohoto bankovního titulu. O více než procento oslabily akcie CETV, akcie Zentivy pak kvůli vlivu negativního vývoje maďarských farmaceutických titulů oslabily o 0,9 %.

Co se týče výhledu pro příští týden domníváme se, že kromě vlivu sentimentu na zahraničních akciových trzích může hrát roli vývoj domácí měny. Její letošní oslabení lze stále ještě vnímat jako technickou korekci růstu ze závěru roku. Pokud by ale koruna měla své ztráty dále prohlubovat, dokážeme si představit, že dolaroví investoři by mohli přehodnocovat svou ochotu dále držet tuzemská aktiva.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.11.2025
22:01Wall Street pod tlakem: volatilita zasáhla technologie i kryptoměny  
17:37AI a „dobrá deflace“ druhé průmyslové revoluce
16:16Během posledních 15 let došlo k výrazné změně ve fungování Fedu a schopnosti monitorovat jeho politiku
16:02Trh s luxusním zbožím příští rok vzroste o tří až pět procent, očekává Bain
15:08Americký trh práce přinesl v září po několika slabých měsících slušné zlepšení  
14:34Abbott koupí za 21 miliard dolarů výrobce testů na rakovinu Exact Sciences
14:23Blackwell na vrcholu, Rubin na obzoru. Nvidia táhne AI revoluci, varovný prst ale zvedají rostoucí zásoby  
14:06Walmart překonal odhady a zlepšil celoroční výhled
12:05Robotaxi dosáhlo bodu zlomu, zní z Baidu. Čínská expanze do zahraničí je agresivnější než u americké konkurence
11:32Rolls-Royce SMR postaví ve Walesu modulární reaktory s výkonem 1,5 gigawattu
10:52Nvidia dokázala trhy otočit k růstu. Dnes jsou na programu data z trhu práce  
10:49Google otevřel největší vývojové a designové centrum pro umělou inteligenci mimo Spojené státy. Je na Tchajwanu a doprovodí jej další investice
10:39Šéf Nvidie Huang spekulace o AI bublině odmítá. Vytasil tři argumenty
9:15Rozbřesk: Veřejný dluh má podle MMF dosáhnout v následujících letech nejvyšších hodnot od roku 1948
8:49Silné výsledky i výhled Nvidie, Meta ztrácí svého hlavního AI vědce, evropské futures svítí zeleně  
8:11Colt CZ zvýšil za tři čtvrtletí výnosy a výrazně i zisk, mírně reviduje výhled
19.11.2025
22:40Uklidnění pro trhy? Nvidia doručila a hlásí, že cloudové grafické procesory jsou vyprodané
22:00Končí korekce na akciových indexech v USA?  
17:13Rozmohly se nám tady hned dva nešvary
15:02Může financování mohutných investic do AI přinést problémy?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Maloobchodní tržby, m/m
USA - Prodeje nových domů
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Prodeje starších domů