Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Evropské trhy dneškem zaznamenaly největší dvoudenní propad za poslední 4 roky

28.02.2007 18:49

Evropské trhy dnes pokračovaly ve svém oslabení, které včera odstartoval výprodej v Číně. Zaznamenáváme tak největší dvoudenní ztrátu za téměř čtyři roky, při nadstandartních objemech obchodování. Nervozita investorů se dalším dnem projevovala u akcií těžebních společností, které jsou z velké míry závislé na ekonomickém vývoji v Číně. Akcie společnosti Xstrata dnes ztrácejí 3,4 %, Anglo American Plc klesá o dalších 3,6 %, BHP Billiton o 2,8 %. Cena mědi na komoditních trzích navíc také oslabuje. V rámci evropské padesátky ztrácejí dnes nejvíce akcie banky HBOS (-4,6 %), když banka odhaduje menší zájem o půjčky v roce 2007. Další britský bankovní gigant - Barclays Plc - navázal oslabením o 3,7 %.

Akcie německé energetičky E.ON dnes korigují o 4 %, když italský konkurent Enel koupil téměř 10% balík akcií ve španělské společnosti Endesa, o který se i E.ON chtěl ucházet. Německá Deutsche Bank pak oslabuje o 3,3 % po sníženém doporučení od analytiků skupiny Merrill Lynch. Celoevropský index DJ Stoxx 50 tak dnes ztratil 1,8 %, německý index DAX ubírá 1,5 %, francouzský CAC 40 klesl o 1,3 %, britský FTSE 100 index o 1,8 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.05.2026
9:48Víkendář: Růst mezd je vnímán jako odměna za lepší práci, růst cen jako nespravedlnost
08.05.2026
22:03Wall Street rozšiřuje AI sázku: Intel ožívá, Fluence Energy exploduje  
17:58Horská dráha s odměnou na konci roku
16:28Co se stane, když necháme AI dělat naši práci…
15:56FAO: Světové ceny potravin v dubnu třetí měsíc za sebou rostly
14:46Tržby Toyoty byly loni rekordní, zisk ale kvůli americkým clům klesl o 19,2 pct.
14:39JPMorgan: Proč slabá rally může akciím paradoxně pomoci  
12:23Perly týdne: Dobrá kombinace pro akcie a testování Fedu
10:37PODCAST Trhy & Bohatství: Jediná česká firma na londýnské burze. Martin Vohánka o budoucnosti dopravy a proměně Eurowag
9:22Tržby nad očekávání, zisk pod tlakem. MercadoLibre obětuje ziskovost ve prospěch expanze, akcionářům se to nelíbí
8:51Pražská burza zavřená. Svět sleduje Írán, Trumpa a britské volby  
6:15Gundlach: Na zlatu přijde lepší bod vstupu, sazby půjdou letos spíš nahoru než dolů
07.05.2026
22:01Divoké povýsledkové reakce v US  
17:18Příběh, v němž je S&P 500 na 16 000 bodech
15:50Ferguson: Nařčení, kterým Powell čelí, nejsou žádné detaily. Zůstává, aby se vše vyřešilo
14:31Vyšší inflace s ČNB nepohnula. Úroková sazba zůstává na 3,5 procenta
13:32Morgan Stanley: Zisky technologických firem přebíjí obavy z geopolitiky. Odhady pro rok 2026 rostou  
12:18Goldman Sachs: Americká ekonomika neuvěřitelně odolná, nesnažte se nyní časovat akciový trh
11:26Vlna optimismu v Evropě slábne, akciové trhy se konsolidují. Koruna před ČNB sílí  
11:12Čtvrtletní zisk Shellu kvůli vyšším cenám ropy a plynu vzrostl o 24 procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD