Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ udržel 860 Kč, Zentiva dnes o 2 % silnější… ECM přidalo další patro svého mrakodrapu

ČEZ udržel 860 Kč, Zentiva dnes o 2 % silnější… ECM přidalo další patro svého mrakodrapu

15.03.2007 17:11
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Závěrečná čtvrtina dnešního obchodování přinesla posun indexu PX na hodnotu 1636 bodů a tím růst o 0,45 % . Domácí trh reagoval na růst amerických indexů, ale i tak nedokázal dosáhnout na úvodní hodnoty. Nejvíce aktivním titulem byl opět ČEZ, Erste Bank a Zentiva. Zatímco Esrte bojovala s hodnotou 1600 Kč, ČEZ a Zentiva rostly o 1,7 % resp. 2,15 %. Akcie farmaceutického koncernu se po včerejším poklesu k 1300 Kč dokázaly odtrhnout od zbytku trhu, kde jim byly schopny sekundovat pouze akcie ECM, které dnes dosáhly svého nového historického maxima, když se jejich cena nakrátko dotkla 1815 Kč. Celkově se aktivita snížila a investoři čekají na další vývoj globálních trhů, ale především na finální verzi prodeje vládního podílu v ČEZu.

Maďarský trh byl uzavřen a tak ve srovnání s polským trhem Praha nezaostávala, ale stále jí chybí deficit ze středeční seance. Silný růst také zaznamenaly akcie na rakouském trhu a stranou nezůstaly ani akcie na ruském trhu, kde se dařilo akciím těžařské společnosti JSC Norilsk poté, co cena mědi vzrostla o 5 %.

Oficiální kurzovní lístek se závěrečnými hodnotami. Uživatelé www.patria.cz si mohou zdarma registrovat jeho zasílání e-mailem:


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.05.2026
12:04Íránská kontrola Hormuzu a Čína by mohly pomáhat k vyřešení krize
11:07Agentura IEA: Nabídka ropy letos kvůli válce s Íránem nepokryje poptávku
10:59Akcie se odrážejí vzhůru při soustředění na jednání Trump - Si  
10:19Výhled na výsledky: ČEZ čeká slabší kvartál, čistému zisku pomůže konec windfall tax  
8:58Rozbřesk: Těžce zkoušené trhy dluhopisů čelí faktu, že americká inflace bude opět nad čtyřmi procenty
8:52Geopolitika ustupuje Trumpově výpravě do Pekingu, futures jsou v zeleném  
5:54To, co íránskou krizi prohloubilo, může nakonec obsahovat zárodek řešení
12.05.2026
22:02Americké akciové indexy dnes oslabují kvůli korekci polovodičových akcií  
17:45Mag7 nyní, před deseti lety a za deset let
16:25Průmyslové akcie se vezou na AI vlně. Rostoucí korelace ale zároveň zvyšuje jejich zranitelnost
15:16Americká inflace za duben citelně zrychlila, a není to jen o benzínu
14:38Bloomberg: EU zaostává v závodě o suroviny, příkladem je slovenská Trojárová
13:47Jedno téma, obří zisky a rostoucí riziko koncentrace. AI mění akciové trhy v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu
12:09Siemens Energy vyprodává kapacity a urychluje odkup akcií, přesto po výsledcích oslabuje
11:23Korekce na akciích, britská aktiva pod rostoucím tlakem a na programu inflace  
10:45CSG spojila síly s tureckou FNSS, cílí na obrněná vozidla pro Evropu
10:32Jižní Korea uvažuje o „AI dividendě“ pro občany. Kospi odepisoval přes pět procent  
10:01Skupina ČSOB v 1. čtvrtletí: Pokračující růst úvěrů firmám na investice i domácnostem na nové bydlení
9:43Zisk Bayeru v prvním čtvrtletí výrazně překonal odhady. Konflikt na Blízkém východě jej zatím neohrožuje
9:09Rozbřesk: Češi utrácejí rychle nehledě na blízkovýchodní krizi. Může je inflace zbrzdit?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - PPI, y/y