Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
České dluhopisy kopírovaly vývoj na vyspělých trzích

České dluhopisy kopírovaly vývoj na vyspělých trzích

11.04.2007 12:34
Autor: 

Minulý týden si české dluhopisy připsaly další ztráty. Jejich výnosy vzrostly po celé délce křivky o dva až tři
body a křivka mírně zestrměla. Domácí scéna byla přitom bez významnějších událostí, jen příznivá obchodní bilance ve čtvrtek mírně podpořila růst výnosů. Dluhopisy se tak většinou inspirovaly na vyspělých trzích a s menší intenzitou kopírovaly jejich pohyb.

V tomto týdnu nás čeká řada zajímavých čísel. Pro dluhopisy bude nejdůležitější inflace, která by ale
meziměsíčně měla zůstat na úrovni února. Z posledního zápisu ze zasedání Bankovní rady také plyne, že s novými členy rady se zvýšila snaha zachovávat stabilitu sazeb delší dobu a nereagovat na krátkodobé výkyvy. Proto české dluhopisy opět zřejmě najdou jen malou inspiraci na domácí scéně a budou spíše reagovat na vývoj v eurozóně. Vyšší stávající rozdíl mezi výnosy německých a českých dluhopisů by měl ale v týdnu spíše podpořit výnosy českých papírů.

Ve středu bude také v aukci nabídnuta emise dluhopisů 3,55%/2012 v objemu 8 mld.Kč, jedná se o první emisi v novém čtvrtletí. Podle našich odhadů by měla být bez problému upsána, největší zájem by měly projevit zřejmě stavební spořitelny.

ČSOB - Investiční výzkum

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst