Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asseco: Předběžné smlouvy na akvizici čtyř společností

Asseco: Předběžné smlouvy na akvizici čtyř společností

18.04.2007 9:58
Autor: KBC/Patria

Asseco informovalo o podpisu předběžné smlouvy na akvizici společností v Rumunsku a Srbsku, když zveřejnění této zprávy bylo pozdrženo aby tak nebylo ohroženo vyjednávání.

Rumunské akvizice: Společnost Asseco oznámila, že 5. prosince 2006 podepsala předběžnou smlouvu na akvizici dvou rumunských společností se sídlem v Bukurešti. Dohoda uvádí přesné načasování dalších vyjednávání a předběžné finanční podmínky. Podle managementu Asseco by měla být konečná kupní smlouva na dvě rumunské společnosti uzavřena během příštích tří týdnů. Kombinované tržby obou podniků za rok 2006 dosáhly 27,5 mil. EUR a čistý zisk 2,7 mil. EUR.

Srbské akvizice: Společnost Asseco oznámila, že 27. února podepsala předběžnou smlouvu na akvizici dvou srbských společností se sídlem ve Skopje a Bělehradu. Dohoda uvádí přesné načasování dalších vyjednávání a předběžné finanční podmínky. Podle managementu Asseco by měla být konečná kupní smlouva na dvě srbské společnosti uzavřena během příštích tří měsíců. Kombinované tržby obou podniků za rok 2006 dosáhly 16,1 mil. EUR a čistý zisk 3,0 mil. EUR.

Náš názor: Domníváme se, že tato zpráva by měla mít silně pozitivní dopad na cenu akcií Asseco, protože opět dokazuje schopnosti managementu. Měla by mít také určitý pozitivní dopad na Prokom, mateřskou společnost, která bude prostřednictvím konsolidace příjemcem akvizic a podle vyjádření Asseca by se také na akvizicích měla podílet finančně. Domníváme se, že se Asseco pokusí získat 49 % ve zmiňovaných společnostech, zatímco Prokomu připadne 21 %.

V našem modelu jsme předpokládali, že obě rumunské společnosti budou konsolidovány od poloviny roku. Tyto společnosti přidaji do naší prognózy na tržby za rok 2007 dalších 50 mil. PLN, což je asi 2,4 %. Podle našich informací je jedna ze společností dům bankovního softwaru, zatímco ta druhá funguje jako integrátor. Akvizici srbských společností jsme prozatím do našich prognóz nezahrnuli. Jejich konsolidace by s největší pravděpodobností mohla začít ve 4Q07. Proto by tyto společnosti mohly přidat okolo 15,4 mil. PLN na tržbách k našemu odhadu pro rok 2007 a okolo 1,4 mil. PLN k čistému zisku. V dalších letech by měl být jejich příspěvek ještě vyšší.

Akviziční cena nebyla ani v jednom případě zveřejněna, ale domníváme se, že Asseco se podrží svojí strategie na získání cílů v průměru 10x P/E. Proto za předpokladu získání 49% podílu by akvizice čtyř společností znamenala výdaje okolo 27,9 mil. EUR (106,7 mil. PLN). Domníváme se, že transakce bude financována vlastními zdroji společnosti a úvěry.

Domníváme se, že budou následovat další akvizice. Cílem Asseca je vytvořit Asseco Romania z 2-4 společností, které budou mít kombinované tržby okolo 110-380 mil. PLN za rok 2007 a kombinovaný čistý zisk za stejné období 12-21 mil. PLN, a proto můžeme čekat další dvě akvizice. Dalším záměrem je vytvoření Asseco Balkans z 2-3 společnosti, proto je možné čekat ještě jednu akvizici. Asseco odhaduje, že tržby Asseco Balkans za rok 2007 by mohly dosáhnout 90-130 mil., zatímco kombinovaný čistý zisk by mohl dosáhnout 14-18 mil. PLN. Jak Asseco Romania tak i Asseco Balkans by měly být uvedeny na varšavskou burzu někdy v 1Q08.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data