Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pozitivní sentiment v Asii pokračuje

Pozitivní sentiment v Asii pokračuje

03.05.2007 9:00
Autor: Peter Fedorik, Patria Online

Včerejší obchodování v asijském regionu přineslo další rekordní hodnoty. Už druhý den v řadě se většině titulům dařilo a takřka všechny benchmarky dosáhly na rekordní hodnoty. Hlavní důvod pozitivního sentimentu na trhu byly výborné výsledky hospodaření zveřejněné větším množstvím důležitých společností.

V prvním čtvrtletí se výborně dařilo korejským „blue-chips“ Korean Electric (+2,0 %) a Korean Airlines Co. (+3,8 %), které obě reportovaly lepší než očekávané zisky. Další společnosti, které hlásily zlepšení hospodaření byly indonéská společnost PT International Nickel Indonesia (+3,0 %) a indická United Spirits Ltd. (+2,6 %).

Další růsty v regionu byly patrné u všech společností, které jsou závislé na dodávkách ropy, jejíž cena poklesla o 1,1 %. Hon Hai Precision si polepšila o 3,0 % a Tenaga National Bhd., největší energetická společnost v Malajsii získala 3,5 %.

Podle Singapurského institutu měnové politiky vzrostl počet bankovních půjček v regionu oproti minulému roku o 10,3 %. To se projevilo na ziscích většiny bank. United Overseas Bank Ltd., druhá největší banka v Singapure přidala 2,3 %. Přidávaly také další banky, DBS posílila o 2,8 % a Oversea-Chinese Banking Corp. vzrostla o 2,7 %.

Celkový MSCI Asia-Pacific Index stoupl o 0,8 %. Čína i Japonsko měly své trhy kvůli svátkům uzavřeny a ostatní benchmarky kromě Filipín posilovaly.



(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.11.2025
17:13Rozmohly se nám tady hned dva nešvary
15:02Může financování mohutných investic do AI přinést problémy?
13:24Goldman Sachs: Trhy čeká další pokles, výsledky Nvidie rozhodnou
11:46Inflace v EU v říjnu zpomalila na 2,5 procenta, v Česku naopak zrychlila
11:29Dokáže Nvidia přinést na trhy nový optimismus?  
11:21"Jak jde Nvidia, tak jde trh." Výsledky společnosti určí v období negativní nálady další směr
10:17Nizozemsko ruší kontrolu nad Nexperií. Konec sporu odblokuje automobilový průmysl
9:57FRESH živě: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
8:55EPH Financing CZ, a.s.: TotalEnergies a EPH zakládají společný podnik
8:47GEVORKYAN potvrzuje růstový výhled, MONETA naposledy s dividendou a trhy čekají na Nvidii  
8:42Rozbřesk: Dolar v ohrožení? Jak je to s jeho rolí globální rezervní měny
8:21GEVORKYAN v prvních 9 měsících pokračuje v růstu tržeb i zisku, potvrzuje výhled
6:05Propad bitcoinu vyvolává otázku, zda začíná nový čtyřletý cyklus
18.11.2025
22:03Negativní nálada na Wall Street: trh vyčkává na výsledky Nvidia, downngraded u akcií Amazonu či Microsoftu  
17:35PODCAST Týdenní výhled: Nvidia pod drobnohledem, trhy zůstávají nervózní  
17:16Valuace a desetiletá návratnost amerických akcií: tentokrát jinak?
16:57Anthropic uzavřel dohodu s Nvidií a Microsoftem. Koupí kapacitu Azure za 30 miliard dolarů
15:49Bank of America: Nízké pozice na hotovosti spouští varování pro akciové trhy  
14:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2821764326, XS2821774390 a XS2406886973
14:28CEO Alphabetu: Žádná společnost není proti prasknutí AI bubliny imunní

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC