Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Zisk Novy roste, Prima se dostává do potíží

ČTK: Zisk Novy roste, Prima se dostává do potíží

07.05.2007 8:01
Autor: ČTK

Praha 7. května (ČTK) - Změny, ke kterým v poslední době došlo na českém trhu televizní zábavy, se již začínají odrážet v hospodářských výsledcích dvou největších soukromých televizí. Zatímco Nova výrazně zlepšuje svou ekonomickou výkonnost, Prima poněkud ustupuje ze svých pozic. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny s odvoláním na čtvrtletní výsledky, které zveřejnily mateřské společnosti obou televizí, CME a MTG.

Čisté tržby televize Nova se podle CME zvýšily za první tři měsíce letošního roku o 28 procent na 1,065 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA (zisk před úroky, zdaněním a amortizací) se meziročně zvýšil o 100 procent na 531 milionů korun.

Konkurenční Prima je na tom o něco hůře. Čisté příjmy se podle mateřské společnosti MTG sice zvýšily o dvě procenta na 566 milionů korun, zisk EBITDA ale klesl o 14 procent na 90 milionů.

Nova dokázala využít nadprůměrného zájmu diváků o původní televizní seriály a zabodovala z Ordinací v růžové zahradě, Ulicí nebo Pojišťovnou štěstí. Její dobré výsledky navíc podpořily úspěšné pořady Česko hledá SuperStar III a Výměna manželek.

Prima naopak nedokázala navázat na úspěch první řady Vyvolených a loni spíše sčítala ztráty. Příliš úspěšné nebyly druhá řada Vyvolených, nákladná soutěž Trosečník ani seriál Letiště. Letos se Prima kvůli nízké sledovanosti rozhodla zrušit nové pořady Hvězdy u piána a Konečně jsi tady.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.06.2026
17:44„Komoditní“ cyklus umělé inteligence a rýmy s technologickou bublinou
16:16Akcie SpaceX už klesly pod debutovou cenu, tržní hodnota opět pod dvěma biliony dolarů
16:05Po čipech je dalším limitem pro AI elektřina. Novou sázkou mohou být bateriová úložiště
14:48Čipy padají, investoři se obávají vysokých valuací. Micron rozhodne  
13:12Miran: Současné změny sazeb se projeví až za rok a v tu dobu zmizí vyšší inflační tlaky
11:23Vzniká ČEZ Energy. Prodej až 49% podílu může financovat odkup minorit
10:51Korekce na techu zrychlila v Koreji a pokračuje dál na západních trzích  
10:49Aktivita v eurozóně dál klesá, tempo se ale zmírňuje
9:23Rozbřesk: Maestro Greenspan položil základ nezávislého centrálního bankovnictví
8:56ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Skupina ČEZ uzavřela dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč k existující úvěrové smlouvě
8:52ČEZ založil ČEZ Energy, ETF lákají rekordní miliardy a Lucid propouští  
6:06Šéf JP Morgan je překvapen výkonem akciových trhů. Na ekonomiku se podle něj valí „malá tsunami“
22.06.2026
17:34Tři „ziskové“ zajímavosti
16:03PODCAST Týdenní výhled: Chaos kolem Íránu, rezignace britského premiéra a Micron v centru pozornosti  
15:16Politický otřes v Británii: Starmer odstupuje z čela, o vedení se hlásí Burnham
14:18Zemřel bývalý šéf Fedu Alan Greenspan
14:12AbbVie převezme Apogee za téměř 11 miliard dolarů. Chce držet krok s rostoucí konkurencí
12:08Trump staví novou celní zeď. Některé země získají výhodu, jiné si pohorší
10:58Zmatečné zprávy kolem Íránu ani pád další britské vlády na trhy vzrušení nepřinesly  
10:43Německo kupuje podíl ve výrobci tanků KNDS před jeho vstupem na burzu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba