Americký ministr financí Scott Bessent: Senát by měl přistoupit k předvolání Kevina Warshe, kandidáta prezidenta Donalda Trumpa na předsedu Fedu, i když pokračuje federální vyšetřování současného předsedy Jeroma Powella (CNBC)
Americký ministr financí Scott Bessent uvedl, že USA "absolutně neintervenují" na lince dolar-japonský jen
V úterý se na trzích vlivem eskalace napětí kolem Grónska naplno rozjela nálada "Sell America", když americké akcie a ceny dluhopisů prudce klesly, což způsobilo prudký nárůst výnosů. Americký ministr financí Scott Bessent ale sdělil, že ho to nikterak neznepokojuje. "Dánské investice do amerických státních dluhopisů, stejně jako samotné Dánsko, jsou irelevantní," řekl (CNBC)
Ministr financí Scott Bessent v neděli uvedl, že je „velmi nepravděpodobné“, že Nejvyšší soud zruší využití nouzových pravomocí prezidenta Donalda Trumpa k uvalení cel. O rozhodnutí soudu by přitom mohlo padnout už tento týden (CNBC)
Americký ministr financí Scott Bessent uvedl, že administrativa Donalda Trumpa zvažuje na podzim vyhlásit národní krizi v oblasti bydlení. Bílý dům tím chce upozornit na klíčová témata, která by mohla oslovit voliče v rámci kampaně k midterm volbám
Ministr financí USA Scott Bessent se domnívá, že sazby Fedu by měly být o 150 - 175 bps nižší
Americký prezident Donald Trump se v tuto chvíli rozhoduje mezi čtyřmi kandidáty na šéfa centrální banky, ministr financí Scott Bessent funkci nechce
Americký ministr financí Scott Bessent se začátkem příštího týdne sejde se svými čínskými protějšky ve Stockholmu
Americký ministr financí Scott Bessent v pondělí na sociálních sítích uvedl, že by mělo dojít k přezkoumání rozhodnutí o renovaci částí sídla Fedu ve Washingtonu. Náklady projektu se navýšily na 2,5 mld. USD, což poskytlo administrativě prezidenta Donalda Trumpa další možnost nátlaku na předsedu centrální banky Jeroma Powella