Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ0,00
KB0,00
PKN81,0681,10,75
Msft-2,55
Nokia3,7793,946-0,82
IBM0,55
Mercedes-Benz Group AG52,9853-0,36
PFE1,39
06.09.2025 2:04:00
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 05.09.2025
Deutsche Bank Double Long Deutsche Bank Index Zertifikat
Nejlepší nákup (EUR) Nejlepší nákup (EUR) Závěr k 5.9.2025 Změna (%) Změna (EUR)
1,19 - 7,54 -1,44 -0,11
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 05.09.2025
17:07

Bank of America změnila po páteční zprávě, že americká ekonomika minulý měsíc přidala pouze 22 000 nových pracovních míst, svou prognózu ohledně úrokových sazeb. Původně předpokládala, že Fed letos sazby nesníží, nyní počítá se snížením dvakrát o čtvrt procentního bodu. V příštím roce pak podle banky Fed sníží sazby ještě třikrát

11:06

Broadcom - Deut

......  
 04.09.2025
16:02

USA - Index ISM ve službách v srpnu dosáhl šestiměsíčního maxima 52 b., čekalo se 51 b.

(Bloomberg)
9:33Německý výrobce luxusních sportovních automobilů Porsche po necelých třech letech opustí hlavní index německých akcií DAX . Informovala o tom podle agentury DPA burzovní společnost Deutsche Börse. Vyřazení z indexu DAX je další ranou pro firmu Porsche, která se potýká s poklesem zisků a tržeb i s negativními dopady celní politiky amerického prezidenta Donalda Trumpa (ČTK)
 03.09.2025
16:26Tribunál Soudního dvora EU potvrdil platnost dva roky staré dohody týkající se přenášení osobních dat evropských uživatelů na servery ve Spojených státech. Zamítl žádost o její zneplatnění kvůli obavám z nedostatečné ochrany sdílených informací a možné závislosti americké kontrolní komise na státní správě. Dohoda má podle agentury Reuters vliv na tisíce subjektů včetně bank, technologických a farmaceutických firem i automobilek. Tyto společnosti přenášejí data přes Atlantik pro obchodní účely, například při zpracování mezd (ČTK)
13:52

Watches of Swit

...  
11:50

H&M - Deuts

......  
 02.09.2025
18:00

Ferrari N.V. -

...  
17:40

Erste Group Ban

......  
17:20

Deutsche Bank -

......  
16:40

Danske Bank - M

......  
16:00

Barclays Bank -

......  
14:33Samořiditelná auta, která jezdí jako součást hromadné dopravy v Hesensku na západě Německa, mají za tři měsíce testovacího provozu více než tisíc uživatelů. Nově budou jezdit v prvním velkoměstě, rozvážet budou lidi po severních a západních čtvrtích Darmstadtu, informovala dnes v tiskové zprávě železniční společnost Deutsche Bahn (DB), která se na provozu podílí. (ČTK)
12:20Ceny komodit letos na světových trzích spíše rostou. Za prvních osm měsíců roku zdražovaly především drahé kovy, rostla také cena hovězího masa nebo kávy. Naopak výrazně zlevnily zemní plyn, ropa, elektřina, kakao či pomerančový džus. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vzrostl o čtyři procenta, vyplývá z burzovních statistik (ČTK)
 01.09.2025
17:01

LEG Immobilien

...  
14:50

Societe General

......  
11:01

Nálada v čínském průmyslu byla v srpnu nejlepší za pět měsíců. Vzrostla navzdory obchodnímu konfliktu se Spojenými státy. Vyplývá to z indexu nákupních manažerů (PMI) datové společnosti RatingDog. Index PMI minulý měsíc stoupl na 50,5 bodu z červencových 49,5 bodu. Překročil tak hranici 50 bodů, která v měření odděluje pokles a růst.

(ČTK)
9:37Podmínky ve zpracovatelském průmyslu se v srpnu mírně zhoršily. Pokles trvá druhý měsíc, byl větší než v červenci, uvádí index nákupních manažerů (ČTK)
 29.08.2025
16:31USA: index spotřebitelské důvěry (Michigan university) v srpnu klesl na 58,2. Trh očekával 58,6
15:04Německo dnes zahájilo komerční provoz už druhého terminálu na zkapalněný zemní plyn ve Wilhelmshavenu na severozápadě země. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na státní společnost Deutsche Energy Terminal (DET) (ČTK)
13:42Dluhy českých domácností u bank v červenci meziměsíčně vzrostly o 22,2 miliardy korun na zhruba 2,487 bilionu . Dluhy nefinančních firem se naopak letos poprvé snížily, a to o 41,7 miliardy na 1,439 bilionu korun. Vyplývá to z předběžných údajů, které zveřejnila ČNB. V meziročním srovnání stoupl objem úvěrů u domácností o 169,2 miliardy a u firem o 19,3 miliardy korun (ČTK)
10:55Akcie evropských bank, které letos posílily o více než 40 %, čelí náročnému období. Tržní náladu totiž začíná narušovat obnovená politická nejistota ve Francii (Yahoo Finance)
8:24Americké akcie včera posílily, Dow Jonesův index a index S&P 500 tak uzavřely obchodování na nových rekordních maximech. V centru pozornosti investorů byly čtvrtletní výsledky výrobce čipů Nvidia, které sice zaostaly za očekáváním, ale potvrdily, že výdaje související s umělou inteligencí (AI) zůstávají na vysoké úrovni, napsala agentura Reuters (ČTK)
 28.08.2025
16:48

J M Smucker Co

...  
10:50Členka rady Bank of Japan Junko Nakagawa ve svém čtvrtečním projevu znovu potvrdila závazek centrální banky pokračovat ve zvyšování základní úrokové sazby, pokud to ekonomické podmínky dovolí. Zároveň upozornila na přetrvávající nejistoty spojené s obchodními politikami, zejména s dopady amerických celních opatření, které mohou negativně ovlivnit důvěru podniků i domácností a tím i japonskou i globální ekonomiku (Yahoo Finance)
9:15Skupina Air Bank, kterou tvoří stejnojmenná banka, zahrnující také značku Zonky, a český a slovenský Home Credit, v letošním prvním pololetí vykázala čistý zisk 1,9 miliardy korun. V meziročním srovnání to představuje nárůst o 45,2 procenta. Skupina o tom dnes informovala ČTK. Růst zisků zaznamenaly v prvním pololetí také ostatní velké tuzemské banky (ČTK)
 27.08.2025
13:29

Deutsche Bank -

......  
12:02

Royal Bank of Canada hlásí za 3Q upravený zisk na akcii 3,84 CAD, čekalo se 3,25 CAD

(Bloomberg)
9:20Důvěra německých spotřebitelů v ekonomiku se třetí měsíc v řadě zhoršila. Na vině jsou především snížená příjmová očekávání. Index spotřebitelské důvěry na září klesl o 1,9 bodu na minus 23,6 bodu, uvedly v dnešní zprávě instituty GfK a NIM. Analytici v anketě agentury Reuters očekávali, že index klesne pouze na minus 22 bodů (ČTK)
8:36Objem akciových obchodů na pražské burze v úterý dosáhl rekordních 5,17 miliardy korun. Je to nejvíce od zavedení obchodního systému Xetra v roce 2012. Důvodem byly zejména akcie energetické společnosti ČEZ, sdělil mluvčí burzy Jiří Kovařík. Navzdory rekordně vysoké aktivitě ale index PX popáté v řadě oslabil, a to o 0,4 procenta na 2287,95 bodu. Dolů ho tlačily rakouské finanční tituly i strojírny Doosan Škoda Power (ČTK)

Zpravodajství Deutsche Bank Double Long Deutsche Bank Index Zertifikat
Perly týdne: Bitcoinové zklidnění, nezastavitelná NVIDIA
05.09.2025 12:57
Ben Reitzes z Melius Research vidí stále velký potenciál u společnosti NVIDIA, Julian Emanuel z Evercore ISI pak u celého amerického trhu. A Yahoo Finance poukazuje na klesající volatilitu na některých kryptoměnách a zmiňuje možné důvody tohoto vývoje.
Trump snížil cla na japonské automobily, ČEZ kupuje distribuční síť od E.ON. AKcie zahájí pozitivně
05.09.2025 8:54
Evropské akciové trhy směřují k pozitivnímu zahájení pátečního obchodování, futures panevropského indexu Stoxx 50 posiluje o 0,4 %. Obdobně se daří také německému DAX a francouzskému CAC 40, britský FTSE100 pak přidává mírnějších 0,1 %.
Rozbřesk: Inflace v srpnu lehce zvolnila na 2,5 %, ČNB však sazby měnit nebude
05.09.2025 8:40
Inflace v srpnu podle předběžného odhadu lehce zvolnila na 2,5 % z červencových 2,7 % (meziměsíčně ceny vzrostly o 0,1 %). To odpovídá našemu odhadu a je to lehce pod srpnovou prognózou České národní banky, která předpokládala inflaci na 2,7 %.
Čtvrteční obchodování na Wall Street v zeleném tónu, nicméně s mírou opatrnosti
04.09.2025 22:03
Při dnešním obchodování sice trhy rostly, ovšem sentiment zůstává uvážlivý. Jakýkoliv pohyb je nyní podmíněn makro vyhlídkami a očekáváním monetární politiky.
Ikonický norský investiční fond vyřazuje investice pod politickým tlakem. Předvolebním jablkem sváru Gaza, reaguje i Trump
04.09.2025 14:21
Před parlamentními volbami v Norsku se největší státní investiční fond světa stal ústředním bodem intenzivních politických sporů, které spočívají zejména v investicích do izraelských firem, což před nadcházejícími volbami vyvolává politické třenice a veřejnou debatu o e...
Goldman Sachs: Zlato za 5000 dolarů? Reálné, pokud Fed ztratí nezávislost
04.09.2025 13:01
Zlato by mohlo vystoupat až na téměř 5 000 dolarů za unci, pokud by byla narušena nezávislost Federálního rezervního systému (Fed) a investoři by přesunuli byť i malou část svých investic z amerických státních dluhopisů do zlata, myslí si společnost Goldman Sachs.

Monitoring médií
V Německu vzbudil bouřlivou diskuzi návrh, aby lidé po vstupu do důchodu strávili povinně rok pomocí v sociálních službách či jiných veřejně prospěšných odvětvích.
KOMENTÁŘ. Vrhání bezobsažných termínů do veřejného prostoru má mnoho podob. Kdo chce sáhnout k ostřejší munici, vypůjčí si s oblibou historické analogie s nacismem či komunismem.
Slabý dolar se tento týden pozitivně podepsal na síle středoevropských měn. Koruna prakticky po celý týden držela silné úrovně u 24,40 CZK/EUR, po pátečních nepříznivých datech z amerického trhu práce posílila pod tuto hladinu a kurz se dostal až k 24,37 CZK/EUR.
V Německu vzbudil bouřlivou diskuzi návrh, aby lidé po vstupu do důchodu strávili povinně rok pomocí v sociálních službách či jiných veřejně prospěšných odvětvích.
S&P 500 První zářijový obchodní den se index sunul dolů. Intradenně v úterý spadl až o 1,5 % a testoval minima z 20. a 21. srpna okolo 6 340, nakonec ale odepsal jen 0,7 %.
Trhy i přes náročnější začátek září stále oscilují kolem dlouhodobých maxim, zatím to nevypadá na velké "výprodeje". A to i přes fakt, že se ozývá celá řada varovných signálů.
Narozeniny dnes slaví Jiří Antoš (53), místopředseda představenstva Raiffeisen stavební spořitelny. Zkušený bankovní manažer s více než 20 lety praxe v retailovém bankovnictví.
mluvčí 2, -------------------- Třetí galaxie a Michal David a za chvíli taky Jiří Schelinger anebo Michal Tušný. Koukám, jak celá země stává. Další.