Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ1,09
KB-0,35
PKN141,82141,92-1,21
Msft414,01414,05-1,08
Nokia13,8713,8955,34
IBM250,89251,15-1,11
Mercedes-Benz Group AG50,9250,920,32
PFE25,7425,75-0,60
26.05.2026 19:12:42
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 26.05.2026 19:10:26
CNB Fin Cp PA (CCNE.O, NASDAQ Cons)
Poslední obchod Změna (%) Změna (USD) Objem obchodů (USD)
30,69 0,11 0,04 549 676
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 26.05.2026
17:53

Ubisoft - Barcl

......  
 25.05.2026
16:20Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vyzval guvernéra České národní banky (ČNB) Aleše Michla, aby centrální banka snížila úrokové sazby. Podle předsedy vlády není důvod k tomu, aby Česko mělo vyšší sazby než eurozóna. V Česku je základní úroková sazba 3,5 procenta, v eurozóně 2,0 procenta. ČNB uvedla, že se k výrokům politiků nevyjadřuje. Podle zákona je centrální banka nezávislá (ČTK)
 21.05.2026
13:26

BNP Paribas: Mo

......  
11:32

Sodexo - Morgan

......  
10:35Akcie herního vývojáře Ubisoft dnes klesly až o 16 % poté, co tvůrce Assassin's Creed varoval před dalšími ztrátami v tomto roce. Akcie společnosti už v lednu klesly o 34 % poté, co společnost oznámila rozsáhlou restrukturalizaci (CNBC)
9:55

BNP Paribas - M

......  
 19.05.2026
10:30Někdejší blízký spolupracovník bývalého prezidenta Miloše Zemana Vladimír Kruliš na konci dubna skončil v ČNB. Informaci serveru Neovlivní.cz potvrdil mluvčí centrální banky Jakub Holas, podle něhož Kruliš ukončil pracovní poměr dohodou (ČTK)
 18.05.2026
15:05

Dollar General

......  
 15.05.2026
10:12Pokud se bude prodlužovat konflikt na Blízkém východě, bude pravděpodobně nutné upravit české úrokové sazby. Shodla se na tom část bankovní rady České národní banky (ČNB) na svém jednání minulý týden. Vyplývá to ze záznamu z jednání, který dnes ČNB zveřejnila. Bankovní rada minulý týden jednomyslně rozhodla o ponechání základní úrokové sazby na 3,5 procenta (ČTK)
9:18

Akcie Gemini Space Station včera narostly o 9,3 % poté, co fintech společnost Winklevoss Capital učinila strategickou investici za 100 mld. USD do této společnosti za cenu 14 USD/akcie

(Bloomberg)
8:55

LVMH začala jednat o prodeji značky Marc Jacobs firmě WHP Global

(Bloomberg)
 14.05.2026
15:36Podíl problematických firemních úvěrů, tedy úvěrů 90 a více dnů po splatnosti, klesl v Česku v březnu na 2,26 procenta. To je nejnižší hodnota od ledna 2002, kdy ČNB začala toto číslo oznamovat. Na minimu jsou také nesplácené spotřebitelské úvěry a hypotéky, informovala Česká bankovní asociace (ČTK)
 13.05.2026
14:57

BNP Paribas - K

......  
14:28ČNB očekává, že po zbytek roku se bude meziroční inflace v Česku pohybovat mezi dvěma a třemi procenty. Hlavním důvodem jejího zvýšení z hodnot pod dvouprocentním inflačním cílem centrální banky z počátku roku je konflikt na Blízkém východě. V komentáři k dubnovému vývoji inflace to dnes uvedl ředitel sekce měnové ČNB Petr Sklenář. Spotřebitelské ceny v dubnu meziročně vzrostly o 2,5 procenta, v březnu byla inflace 1,9 procenta. (ČTK)
 12.05.2026
14:35

LVMH - Barclays

......  
13:24

Hermes - Barcla

......  
 11.05.2026
11:40

BNP Paribas - M

......  
10:35Česká národní banka (ČNB) ve své nové predikci zhoršila odhad letošního schodku veřejných financí na 2,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Předchozí prognóza z února očekávala deficit 2,5 procenta HDP. V příštím roce by se měl schodek dál zvýšit na 3,1 procenta. Vyplývá to z tabulky klíčových ekonomických indikátorů, kterou dnes ČNB zveřejnila (ČTK)
 07.05.2026
14:34Bankovní rada ČNB na dnešním měnovém zasedání rozhodla o ponechání základní úrokové sazby na 3,5 procenta
11:56

Devizové rezervy České národní banky (ČNB) ke konci dubna meziročně vzrostly o 15,1 miliardy na zhruba 152,4 miliardy eur. Meziměsíčně byly vyšší o necelých 900 milionů eur. V dolarech i korunách se rezervy v meziročním srovnání také zvýšily, oproti březnu byly vyšší jen v dolarech

(ČTK)
8:05Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes rozhodne o dalším nastavení úrokových sazeb. Analytici předpokládají, že základní úroková sazba zůstane beze změny 3,5 procenta i přes zrychlení inflace v důsledku války na Blízkém východě (ČTK)
 06.05.2026
10:35Za dubnovým zrychlením meziroční inflace na 2,5 procenta z březnových 1,9 procenta stálo zdražení pohonných hmot. Do jiných kategorií spotřebního koše se vyšší ceny paliv promítnou se zpožděním, v příštích měsících se tedy dá očekávat další zrychlení inflace. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Nečekají však, že by Česká národní banka (ČNB) ve čtvrtek kvůli vyšší inflaci zvýšila úrokové sazby (ČTK)
 05.05.2026
13:59

Orange - Goldma

......  
 04.05.2026
11:37

L'Oreal - Jeffe

......  
 30.04.2026
8:37

Societe Generale v 1Q vykázala čistý zisk 1,70 mld. EUR (odhad trhu 1,55 mld. EUR)

(Bloomberg)
8:36

BNP Paribas v 1Q oznámila čistý zisk 3,22 mld. EUR (odhad trhu 2,92 mld. EUR)

(Bloomberg)
 29.04.2026
12:37

Akcie Brown-Forman, výrobce whisky Jack Daniel's, klesly včera poté, co společnost oznámila ukončení jednání o fúzi se společností Pernod Ricard. Společnostem se nepodařilo dosáhnout vzájemně přijatelných podmínek, uvedla Brown-Forman ve svém prohlášení

(Reuters)
 24.04.2026
11:22

Renault - HSBC

......  
8:57Americká technologická společnost Google čelí tlaku evropských úřadů, aby svůj operační systém Android otevřela pro konkurenty svého asistenta s umělou inteligencí Gemini. Firma se obává, že by takový krok mohl ohrozit bezpečnost a soukromí uživatelů (ČTK)
 23.04.2026
8:13

Sanofi si v 1Q zapsal zisk na akcii 1,88 EUR (odhad trhu 1,78 EUR)

(Bloomberg)

Zpravodajství CNB Fin Cp PA
Babiš vyzval guvernéra ČNB Michla ke snížení úrokových sazeb
25.05.2026 15:35
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vyzval guvernéra České národní banky (ČNB) Aleše Michla, aby centrální banka snížila úrokové sazby. Podle předsedy vlády není důvod k tomu, aby Česko mělo vyšší sazby než eurozóna.
Rozbřesk: Uvidíme brzy (ne)dohodu mezi USA a Íránem?
25.05.2026 9:00
Dnes v ranním obchodování ropa poklesla zhruba o 4 % díky sázkám na brzké uzavření mírové dohody mezi Íránem a USA a znovuotevření klíčového Hormuzského průlivu.
Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
22.05.2026 16:56
Ministerstvo financí hlásí rekordní zájem o Dluhopisy Republiky a chystá se navyšovat celkové objemy plánovaných emisí. Jedním z partnerů, kde lze dluhopisy získat, je skupina ČSOB a její vybrané bankovní pobočky.
Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
22.05.2026 8:52
Vyhrocená geopolitická situace nikdy nebyla dobrou zprávou pro riziková aktiva. V očích zahraničních investorů do této kategorie patří i česká koruna, jež historicky reagovala na podobné události velmi citlivě.
Rozbřesk: Spekulace na dohodu USA–Írán posunuly eurodolar výše
21.05.2026 8:44
Inflační tlaky v evropské ekonomice nabírají na obrátkách, což potvrdila dubnová harmonizovaná data zveřejněná Eurostatem. V EU vzrostla meziroční inflace z březnových 2,8 % na 3,2 %, tedy na nejvyšší hodnotu od prosince 2023.
Česko premiantem v Evropě, inflace byla v dubnu třetí nejnižší
20.05.2026 13:17
Inflační tlaky v evropské ekonomice nabírají na obrátkách, což potvrdila dubnová harmonizovaná data zveřejněná Eurostatem. V EU vzrostla meziroční inflace z březnových 2,8 % na 3,2 %, nejvyšší hodnotu od prosince 2023.

Monitoring médií
Ilustrační foto: luxstorm z Pixabay Platy rostou skvělým tempem, loni o 7 % a letos Česká národní banka (ČNB) předpovídá další 6% zvýšení. Míra inflace sice poskočila nad 2 procenta, ale ČNB dělá vše pro to, aby nepřerostla jí stanovené inflační pásmo, které má strop u snesitelných 2,5 procenta.
Úrokové sazby Premiér Andrej Babiš (ANO) včera vyzval guvernéra České národní banky (ČNB) Aleše Michla, aby banka snížila úrokové sazby. Podle Babiše není důvod, aby Česko mělo vyšší sazby než eurozóna.
„Klidně zdrtím ekonomiku, vůbec mi to nebude vadit,“ varoval guvernér ČNB vládu, že bude brzdit inflaci za každou cenu. Co se skrývá za obratem bývalého spřízněnce Andreje Babiše? Na zasedání bankovní rady České národní banky 7.
Premiér Andrej Babiš (ANO) se pustil do guvernéra České národní banky Aleše Michla. Vyčítá mu, že drží základní úrokovou sazbu na 3,5 procenta, čímž prodražuje lidem hypotéky a firmám úvěry.
Do zaplacení daně z nemovitostí zbývá už jen pár dnů. Termín pro úhradu vyměřené částky nebo její první splátku končí v pondělí 1. června 2025. Tato povinnost se týká vlastníků nebo spoluvlastníků domů, bytů, garáží či pozemků a dalších nemovitých věcí.
...vyplývá, že by si mladý člověk měl, zjednodušeně řečeno, založit start-up, pracovat za nižší mzdu, získat v něm podíl a po úspěšném prodeji firmy „vydělat balík“.
Klasická hypotéka je primárně určena pro financování nemovitostí určených k bydlení. Pokud však plánujete nákup kanceláře, garáže nebo přestavbu staré půdy na moderní loft, cesta k úvěru je složitější, nikoliv však nereálná.
Izraelsko-americká válka proti Íránu nejen narušila vojenskou rovnováhu na Blízkém východě. Vyvolala také hlubší krizi: krizi mocenského modelu, na kterém země Rady pro spolupráci v Perském zálivu (GCC) v posledních několika desetiletích založily svůj vzestup.