Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ0,00
KB0,00
PKN147,7147,81,06
Msft3,02
Nokia7,9447,9640,91
IBM0,86
Mercedes-Benz Group AG46,74546,755-0,79
PFE0,40
01.08.2026 2:04:00
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 03.07.2020 17:00:00
Prvni rezide IF Rg (Praha)
Závěr k 31.7.2026 Změna (%) Změna (CZK) Objem obchodů (CZK)
202,00 -31,19 -63,00 0
R - Real-Time data z pražské burzy ZDARMA pro registrované uživatele Přihlásit.
Z - Zavřená fáze, O - Otevřená fáze, A - Aukce, V - Volatility break, P - Pozastaveno

 
 31.07.2026
17:24

Leonardo nedávno expandoval prostřednictvím obchodů v oblasti pozemních systémů, kybernetické bezpečnosti a softwaru pro mise s využitím umělé inteligence. Generální ředitel Lorenzo Mariani uvedl, že společnost bude usilovat o akvizice a strategická partnerství na podporu dlouhodobého růstu. Skupina po silné první polovině roku zvýšila svůj výhled objednávek, zisku a cash flow pro rok 2026

(Reuters)
8:17

Enel oznámil za první pololetí upr. zisk 3,93 mld. EUR (odhad trhu 3,75 mld. EUR)

(Bloomberg)
 30.07.2026
10:50Německá ekonomika v letošním druhém čtvrtletí vzrostla oproti předchozím třem měsícům o 0,2 procenta. V předběžné zprávě to dnes uvedl Spolkový statistický úřad. Statistický úřad také revidoval data za první čtvrtletí. HDP v něm vzrostlo o 0,4 místo původně udávaných 0,3 procenta (ČTK)
9:05

Automobilka Stellantis hlásí za první pololetí čistý příjem 670 mil. EUR, čekalo se 555,2 mil.

(Bloomberg)
8:42Japonská automobilka Toyota Motor si v první polovině roku udržela pozici největší automobilky světa podle prodeje aut. Všechny značky ze skupiny prodaly po celém světě 5,39 milionu vozů. Prodej však poprvé za poslední dva roky klesl, a to o 2,8 procenta. Důvodem byla slabá poptávka v Číně a vyšší ceny benzinu kvůli napětí na Blízkém východě (ČTK)
8:11Český statistický úřad dnes zveřejní první předběžné údaje o vývoji ekonomiky ve druhém čtvrtletí. Analytici předpokládají, že hrubý domácí produkt (HDP) nadále rostl. V mezičtvrtletním vyjádření se podle nich dynamika růstu zvýšila po zvolnění v předchozím kvartálu. V prvním čtvrtletí se HDP mezičtvrtletně zvýšil o 0,2 procenta, meziročně vzrostl o 2,2 procenta (ČTK)
 29.07.2026
11:23Seagate Technology vydala výhled, který předčil očekávání analytiků. Seagate očekává upravený zisk za první čtvrtletí kolem 7,30 USD na akcii, zatímco analytici očekávali 5,80 USD na akcii. Očekává se, že tržby dosáhnou zhruba 4,1 miliardy USD oproti odhadu 3,75 miliardy USD (Reuters)
 28.07.2026
15:09Desítky let trvající zásahy proti obchodním praktikám americké technologické společnosti Google v Evropské unii vstupují do nové a nákladné fáze. Po první prohrané žalobě založené na nových unijních pravidlech hrozí firmě další vlna soukromých žalob, v nichž konkurenti požadují odškodné až deset miliard dolarů (ČTK)
14:05Austrálie zváží výstavbu první nové ropné rafinerie za více než 60 let, aby posílila bezpečnost dodávek paliv. Uvedl to australský premiér Anthony Albanese. Pokud se projekt ukáže jako proveditelný, novou velkokapacitní rafinerii postaví výrobce průmyslových chemikálií Perdaman v Západní Austrálii (ČTK)
11:45Apple v pondělí překonal Nvidii na postu nejhodnotnější společnosti světa. Nvidia držela první místo jako nejhodnotnější společnost od června 2025, kdy převzala korunu od Microsoftu (Reuters)
10:21Microsoft zveřejnil informace o svém prvním modelu umělé inteligence pro vyhledávání rizikových částí zdrojového kódu. Ve spojení s GPT 5.4 od OpenAI může nový model podle překonat bezpečnostní modely Anthropicu. Model bude fungovat v nástrojích Project Perception pro vyhledávání a opravu zranitelností, které Microsoft začne testovat začátkem srpna. Jde o první velký krok Microsoftu v oblasti kybernetické bezpečnosti od únorových změn ve vedení (Reuters)
 27.07.2026
14:42Firmy s deseti a více zaměstnanci na českém trhu letos za nástroje umělé inteligence (AI) letos zaplatí okolo půl miliardy korun. V příštím roce by to mohlo být mezi jednou a dvěma miliardami. Mezi lety 2024 a 2025 se výdaje za AI služby téměř zečtyřnásobily a jen za první pololetí roku 2026 firmy utratily za AI více než za celý předchozí rok. Vyplývá to z odhadu společnosti Direct Fido (ČTK)
13:05Bankovní identitu využívalo na konci prvního pololetí 5,3 milionu Čechů, což bylo o 200.000 více než v roce 2025. Lidé bankovní identitu nejčastěji používají pro komunikaci se státem, zejména k přihlašování do datových schránek. Největší nárůst byl v nahlížení do dat katastru nemovitostí pomocí bankovní identity, které využilo za první pololetí přes 630.000 lidí (ČTK)
12:22Letiště Václava Havla odbavilo za první pololetí 8,224.302 cestujících, meziročně o 5,89 procenta více (ČTK)
 23.07.2026
16:06Dělníci dokončili první část rekonstrukce pražské Kbelské ulice, která spočívala ve výměně asfaltu a dalších pracích na první polovině pruhů opravovaného úseku. Práce se drží harmonogramu a v noci na pátek se přesunou na zbylé pruhy, řekli zástupci magistrátu a jeho Technické správy komunikací (TSK). Opravy spojené se zúžením frekventované silnice mají trvat do 15. srpna (ČTK)
8:55

Švýcarská společnost Nestlé hlásí za první pololetí organický růst tržeb o 3,6 %, čekalo se +3,5 %

(Bloomberg)
 22.07.2026
16:07Systém důchodového pojištění skončil za první pololetí ve schodku 3,3 miliardy korun. Je to nejnižší půlroční deficit za posledních sedm let od začátku covidové epidemie a třetí nejlepší výsledek od roku 2013, od kterého jsou měsíční údaje k dispozici. Naposledy byl pomyslný důchodový účet po prvních šesti měsících roku v přebytku před covidem v roce 2019 (ČTK)
12:41Nový britský premiér Andy Burnham dnes slíbil, že sníží cenu jednorázových jízdenek pro jízdu autobusem v Anglii až o třetinu. Od ledna by tak cena jízdného měla být zastropována na dvou librách (57 Kč). Jedná se o první opatření, jejichž cílem je zmírnit krizi související s vysokými životními náklady (ČTK)
8:25Francouzští poslanci schválili zákaz užívání sociálních sítí dětmi mladšími 15 let. Podle agentury AFP hlasovalo pro tuto reformu 279 zákonodárců, proti bylo 81 poslanců. Jde o první takový zákaz v Evropě. Zákon, který má chránit zdraví dětí a dospívajících, má vstoupit v platnost v září (ČTK)
 21.07.2026
17:34Zbrojařská a strojírenská skupina Czechoslovak Group (CSG) hodlá v americkém státě Wisconsin sériově vyrábět proudové motory pro drony. Výrobu bude mít na starosti společnost Firecrest Aerospace, což bude společný podnik CSE USA a AviaNera Technologies. Obě tyto firmy patří pod CSG. První montáž motorů by měla začít za několik měsíců, výroba je naplno naplánována na příští rok (ČTK)
10:55Čistý zisk Julius Baer Group se v první polovině roku více než zdvojnásobil na rekordních 673 milionů švýcarských franků (831 mil. USD) z 295 milionů franků v předchozím roce (Bloomberg)
8:31

Swatch za první polovinu roku oznámil provozní zisk 52 mil. CHF (odhad trhu 131,8 mil. CHF)

(Bloomberg)
8:26Americká společnost GE Aerospace oznámila, že jako první na světě uskutečnila let ve vysoké nadmořské výšce s využitím hybridně-elektrického pohonu. Podle firmy je to významný krok ve vývoji technologií, které by v budoucnu mohly přispět k úspornějším a ekologičtějším proudovým letadlům (ČTK)
 20.07.2026
13:48Americký strojírenský koncern Boeing získal zakázku na 100 letadel 737 MAX od irské leasingové společnosti SMBC Aviation Capital. Boeing o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Podle agentury AFP jde o první objednávku takovéhoto rozsahu ohlášenou na mezinárodním aerosalonu, který dnes začal ve Farnborough u Londýna (ČTK)
10:43Čínské dodávky magnetů ze vzácných zemin do USA zůstávají i přes loňské příměří výrazně pod úrovní před obchodní válkou, což podtrhuje obavy Trumpovy administrativy ohledně dodržování této dohody Pekingem. Celní údaje ukazují, že vývoz klíčových průmyslových komponentů do USA byl v první polovině roku přibližně o 20 % nižší než průměrná úroveň z let 2022 až 2024 - tedy předtím než Peking zpřísnil dodávky v reakci na celní válku prezidenta Donalda Trumpa (Bloomberg)
9:23Indický vesmírný start-up Skyroot Aerospace úspěšně vypustil na oběžnou dráhu raketu Vikram-1. Je to první orbitální raketa vyvinutá soukromým subjektem v Indii a její vypuštění představuje významný krok v úsilí země získat větší podíl na rychle rostoucím trhu komerčních kosmických startů (ČTK)
9:11Hodnota obchodu mezi Čínou a Severní Koreou v první polovině letošního roku vzrostla meziročně o zhruba 20 procent na 1,51 miliardy USD (ČTK)
8:05Ve všech třech českých závodech automobilky Škoda Auto dnes začíná pravidelná letní celozávodní dovolená. Potrvá dva týdny, první zaměstnanci se začnou postupně vracet noční směnou z neděle na pondělí 3. srpna. Automobilka využije hromadnou dovolenou k přestavbám, rekonstrukcím a údržbám zařízení (ČTK)
 17.07.2026
17:20Firma Vasky se obává, že po požáru ve Zlíně může v jejích prodejnách kvůli malým zásobám chybět některé zboží. Její pracovníci nyní fungují v náhradních prostorách a obvolávají zákazníky. Kvůli zefektivnění výrobních kapacit zúžili portfolio svých značek Vasky a Botas o 60 procent. První objednávky jsou již u svých majitelů a značky intenzivně pracují na navýšení výroby i hledání nového logistického centra (ČTK)
 16.07.2026
13:56Nabídka státních dluhopisů se ukázala jako atraktivní, poptávka českých domácností po bezpečných formách investic zůstává vysoká. Shodli se na tom analytici. V první emisi státních dluhopisů určených pro občany nyní lidé nakoupili cenné papíry za 74 miliard korun. Státní dluhopisy si koupilo zhruba 92 000 lidí (ČTK)

Zpravodajství Prvni rezide IF Rg
Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
31.07.2026 15:55
Navzdory nedávné volatilitě způsobené geopolitickými riziky, očekáváním vývoje úrokových sazeb a kolísavou náladou investorů zůstává podle Fidelity International dlouhodobý výhled pro suroviny spojené s energetickou transformací pozitivní.
Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
31.07.2026 14:33
Dnešní výsledky indikátorů ekonomické nálady za červenec a výsledek HDP za druhý kvartál poskytly první indikace toho, jak by si ekonomika eurozóny mohla vést ve třetím čtvrtletí letošního roku.
Inflace v eurozóně v červenci vzrostla na 2,9 procenta, uvedl v odhadu Eurostat
31.07.2026 11:36
Míra inflace v eurozóně v červenci vzrostla na 2,9 procenta z červnového tempa 2,8 procenta, uvedl dnes ve svém rychlém odhadu unijní statistický úřad Eurostat.
PODCAST Traders Talk: Korekce na Wall Street nemusí být u konce. Meta vypadá zajímavě
30.07.2026 16:36
Americké akcie zažívají období zvýšené volatility. Jde pouze o zdravou korekci v rámci rostoucího trhu, nebo o začátek hlubšího poklesu? Podle makléře Patria Finance Matěje Vlčka je zatím pravděpodobnější první scénář, ale zároveň očekává další slabost zejména u technol...
Mag7 s valuacemi blízko celému trhu. PE informační šum vysoko
30.07.2026 16:01
Mám dojem, že na akciovém trhu se minimálně za posledních pár desetiletí nikdy nemluvilo o tzv. volném toku hotovosti tak, jako nyní. Investoři si vystačili se zisky a s „valuacemi“ které byly na ziscích založeny.
Americký spotřebitel se ve 2Q rozjel, celá ekonomika však zpomalila
30.07.2026 15:36
Druhé čtvrtletí americké ekonomice přineslo překvapivé zpomalení. První odhad hovoří o růstu HDP o 1,5 procenta (mezikvartální anualizovaná změna), zatímco konsensus byl nastaven na 2,0 pct a v předchozím kvartálu ekonomika rostla po revizích o 2,1 pct.

Monitoring médií
Věk mezi 35 a 55 lety je obdobím nejvyšších výdělků, ale také největších finančních pastí a zodpovědnosti. Přestože lidé v tomto období vydělávají nejvíc v životě, často žijí od výplaty k výplatě a nezvládají ani spořit ani investovat.
ČRo Radiožurnál: Noční vysílání 00:00
Monika Chmilová, moderátorka -------------------- Ministerstvo zdravotnictví se dohodlo s pojišťovnami a lékárníky na řešení nedostatku léku tamoxifen pro onkologické pacientky.
mluvčí 2, -------------------- Hodinu po půlnoci přinášíme další zprávy, vítám vás u nich. Krádež desítek milionů korun z České národní banky. Policisté zadrželi zaměstnance instituce, který se podle nich obohatil skrze obcházení interních pravidel.
mluvčí 1, -------------------- A mně teda se ještě, už nevyráběla, ale údajně to byla čokoládová tabulka, která šila na export. Bylo to někdy po válce.
Věra Hofmanová, redaktorka -------------------- Vtipné i vážné chvíle i zásadní rozhodnutí gradují do posledního dílu. mluvčí 1, -------------------- Troufám si tvrdit, že to jde neustále nahoru a že ten devátý už je jako film.
Mladá fronta Dnes: Letos už deset vražd
Policisté objasnili třetinu trestných činů STŘEDNI ČECHY Sedm let vězení za to, že v jednom z příbramských bytů bodla do krku bývalého druha. Tak zní nepravomocný rozsudek soudu uložený čtyřiadvacetileté ženě, která se podle rozhodnutí senátu dopustila v polovině ledna prvního letošního pokusu o vraždu ve Středočeském kraji.
...kteří spoření zrušili už dřív a přišli kvůli tomu o státní příspěvky nebo o vlastní vklad. Rozpočet to zatiží zhruba 60 miliony korun. Týká se to seniorů, kteří spoří méně než pět let a smlouvu.
Česko nemluví otevřeně o fungování své strategické komunikace. V nové studii na to upozorňuje Hana Moravcová z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK.