Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ0,00
KB0,00
PKN97,8897,90,26
Msft1,51
Nokia5,415,4782,22
IBM1,83
Mercedes-Benz Group AG53,9853,990,45
PFE0,04
28.10.2025 7:30:49
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 27.10.2025 16:51:44
ETFS 2X DAILY LONG GOLD (Amsterdam Stock Exchange)
Poslední obchod Změna (%) Změna (EUR) Objem obchodů (EUR)
158,80 -6,38 -10,82 -
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 30.09.2025
9:59

Akcie společnosti Zijin Gold vzrostly v úterý při debutu na hongkongské burze o více než 60 %. Společnost, jež je největším těžařem zlata v Číně, získala téměř 25 miliard hongkongských dolarů (asi 3,2 mld. USD), což z ní letos dělá druhé největší IPO na světě po bateriovém gigantu CATL, který byl uveden na burzu začátkem roku (CNBC)

 19.09.2025
8:01

Prezident korejské společnosti KHNP, která vyhrála tendr na stavbu dvou bloků v jaderné elektrárně Dukovany, Ču Ho-wang rezignoval. Informoval o tom jihokorejský server The Chosun Daily. Tříleté funkční období Ču Ho-wanga oficiálně skončilo v srpnu a střídání ve vedení je standardním postupem ve společnosti. Projekt v Dukovanech bude pokračovat bez narušení a Čua do jmenování nového šéfa KHNP nahradí jeho zástupce. Rovněž podle mluvčího českého ministerstva průmyslu by změna ve vedení neměla stavbu ovlivnit

(ČTK)
 10.09.2025
15:00

Royal Gold - R

......  
 08.08.2025
9:28

MSCI plánuje přidat 42 akcií a odstranit 56 akcií z indexu ACWI. Mezi 3 největší přírůstky patří Rocket Lab, SoFi Technologies a Affirm Holdings a mezi 3 největší ztráty patří China CITIC Bank, Dian Swastika Sentosa a Laopu Gold

(Bloomberg)
 04.08.2025
8:37Zájem o koupi zlata do rezervních portfolií mezi centrálními bankami výrazně roste. Z letošního průzkumu Světové rady pro zlato (World Gold Council) vyplývá, že 43 procent oslovených centrálních bank plánuje v následujících 12 měsících zvýšit své zlaté rezervy. Loni to bylo 14 procent (ČTK)
 18.07.2025
18:15

Tipy Bank of Am

......  
 17.06.2025
12:03Podíl zlata v rezervách centrálních bank se bude v příštích pěti letech dál zvyšovat, zatímco podíl amerických dolarů bude klesat. Vyplývá to z průzkumu organizace World Gold Council (ČTK)
 28.05.2025
15:55Čína by mohla uvolnit omezení vývozu kovů vzácných zemin pro čínské a evropské polovodičové firmy a další společnosti v jejich dodavatelském řetězci. Napsal to dnes čínský státní deník China Daily s odvoláním na informovaný zdroj. Čína v dubnu zařadila sedm vzácných zemin a souvisejících produktů na seznam pro kontrolu vývozu a donutila všechny vývozce požádat o licenci, bez ohledu na státní příslušnost zahraničních zákazníků (ČTK)
 05.05.2025
10:05

Gold Fields souhlasil s koupí Gold Road za 3,40 AUD/akcie

(Bloomberg)
 07.04.2025
9:13

Čínský státní fond Central Huijin aktivně provádí stabilizační operace na trhu; říká, že zvýšil držbu ETFs a i nadále ji bude zvyšovat

(Bloomberg)
 26.03.2025
12:45Automobilka Škoda Auto dnes u vietnamského města Ha Long otevřela spolu s regionálním partnerem a investorem Thanh Cong Group (TC Group) závod na montáž vozů Kushaq a Slavia. Ty vyrábí továrna Škody v Indii. Plánovaná plná kapacita závodu je 120.000 vozů ročně, uvedl při otevření továrny předseda představenstva TC Group Nguyen Anh Tuan (ČTK)
 14.01.2025
8:47Malijská vojenská junta začala o víkendu odvážet zlato v hodnotě asi 245 milionů dolarů (přes šest miliard Kč) z dolů na západě země, které patří kanadské společnosti Barrick Gold (BG). S odkazem na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Vláda tak učinila týden poté, co kvůli daňovým sporům nařídila zlato zabavit (ČTK)
 17.12.2024
10:22

Britská vláda čelí kritice za to, že schválila prodej britské pošty Royal Mail do rukou českého miliardáře Daniela Křetínského. Politici, podnikatelské skupiny a také aktivisté varují, že převzetí by mohlo vést k růstu cen a k poklesu kvality poštovních služeb. Píše o tom britský list Daily Mail. Britská vláda v pondělí oznámila, že povolila Křetínského společnosti EP Group převzít firmu International Distribution Services, která je vlastníkem britské pošty. Křetínský už má část IDS pod kontrolou, cena zbylého podílu činí asi 3,6 miliardy liber

(ČTK)

Zpravodajství ETFS 2X DAILY LONG GOLD
USA a Čína dosáhly průlomu v obchodních jednáních. Trhy reagují růstem
27.10.2025 14:08
Obchodní vyjednavači z USA a Číny oznámili průlom v jednáních o clech, přepravních poplatcích, fentanylu i vývozních kontrolách. To naznačuje zmírnění napětí mezi těmito dvěma největšími ekonomikami světa.
K nákupům akcií a zlata centrálními bankami…
22.10.2025 17:31
V poslední době se u nás více diskutuje o tom, co ve svých rezervách drží ČNB, jak to ovlivňuje její ztráty a zisky a co to (ne)znamená pro státní rozpočet.
Strategický krok Allwyn do USA: V řádu miliard dolarů získá kontrolu nad PrizePicks a vstoupí do světa DFS
22.09.2025 17:24
Allwyn International AG, přední evropská loterijní a herní společnost s kořeny v České republice, oznámila uzavření dohody o nákupu většinového podílu ve firmě PrizePicks, největším poskytovateli Daily Fantasy Sports (DFS) v Severní Americe.
Šéf KHNP rezignoval. Byl pod tlakem kvůli kritizované smlouvě s Westinghouse
19.09.2025 8:57
Prezident korejské společnosti KHNP, která vyhrála tendr na stavbu dvou bloků v jaderné elektrárně Dukovany, Ču Ho-wang rezignoval. Informoval o tom jihokorejský server The Chosun Daily.
Prezident KHNP rezignoval, Trump bude jednat se Si a snižování sazeb Fedem je více nejisté
19.09.2025 8:54
Rezignoval prezident jihokorejské firmy, která má stavět nové bloky v Dukovanech, ten ale ohrožen nemá být. Bank of Japan šokovala trhy plánem na odprodej svých ETF.
COLT CZ Group zvýšila zisk o polovinu a potvrzuje výhled. "Zásadní kroky posouvají skupinu na novou úroveň," říká Jan Drahota
18.09.2025 7:45
Skupina Colt CZ Group, obchodovaná na pražské burze, zveřejnila své konsolidované neauditované finanční výsledky za první polovinu roku 2025. Výnosy dosáhly 11 mld.

Monitoring médií
Anotace:{[p class="anot2017"]}A prý se skutečně jedná o prodeji – podle britského tisku americký podnikatel John Textor nabídl 150 milionů liber (asi 4,2 miliardy korun) plus další sumu v akciích.
Na dálnici D3 mezi Planou nad Lužnicí a Úsilným se už několik týdnů testuje jízda rychlostí až 150 km/h. Pilotní projekt má ověřit, zda lze vyšší tempo na moderních dálnicích zavést bezpečně a bez nárůstu nehod.
Zdá se, že ruská ekonomika začíná konečně výrazně pociťovat dopady války na Ukrajině. I proto, že USA uvalily sankce na tamní ropné giganty. Prezident Vladimir Putin panikaří a označuje nepřátele, píše britský deník The Daily Telegraph.
Zlato má za sebou mimořádně silný rok. Od začátku 2025 jeho cena... Zlato má za sebou mimořádně silný rok. Od začátku 2025 jeho cena vzrostla o téměř 60 % a přiblížila se hranici 4 400 USD za unci.
Takzvaný Buffettův indikátor, tedy poměr celkové tržní kapitalizace akcií k HDP, bývá... Takzvaný Buffettův indikátor, tedy poměr celkové tržní kapitalizace akcií k HDP, bývá často označován za oblíbený ukazatel legendárního investora z Omahy.
Takzvaný Buffettův indikátor, tedy poměr celkové tržní kapitalizace akcií k HDP, bývá často označován za oblíbený ukazatel legendárního investora z Omahy.
Takzvaný Buffettův indikátor, tedy poměr celkové tržní kapitalizace akcií k HDP, bývá často označován za oblíbený ukazatel legendárního investora z Omahy.
Cena zlata se letos zvýšila o padesát procent a drží se nad čtyřmi tisíci dolarů za unci. Posiluje to čínskou vládu, jež se snaží oslabit vliv dolaru a prosadit se na finančních trzích s vlastní měnou.