Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna přidává další halíře, z ČNB přicházejí protichůdné hlasy

Koruna přidává další halíře, z ČNB přicházejí protichůdné hlasy

22.05.2007 10:22
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Úterní obchodování začalo pro korunu dobře, její kurz k euru opět mírně posiluje a dostává se na 28,14 CZK/EUR. Po včerejším jestřábím vystoupení viceguvernéra ČNB Niedermayera dnes přišel jeho kolega z bankovní rady Robert Holman. Jeho slova se však nesla na opačné notě: Se zvyšováním sazeb podle Holmana není třeba spěchat, případná změna nastavení politiky by měla počkat až na červnovou inflační prognózu.

Tato slova se koruny dnes příliš nedotkla, nezměnila očekávání, že k utažení politiky dojde na květnovém nebo červnovém jednání bankovní rady. Přes nejednotné hlasy z ČNB se vzhledem k posledním datům z ekonomiky kloníme ke květnovému termínu.

Dolaru se daří držet své včerejší zisky, jeho kurz k euru jen mírně korigoval na 1,3460 USD/EUR, proti koruně dolar mírně ztratil a pohybuje se na 20,90 CZK/USD. Trh dnes mohou ovlivnit dopolední statistiky z Evropy (obchodní bilance a hlavně německý ZEW), avšak neměly by kurz významně posunout.


Váš názor
  • Sazba
    22.05.2007 10:51

    Pro zvyšování základní sazby v současném personálním obsazení ČNB je rozhodné datum 1.12012,a to momentálně o1,25 pct.V den ,kdy hypoteticky přijmeme euro,ztratí podivná nesourodá skupina ve vedení ČNB svůj blahodárný vliv na růst inflace . Za sebou jako svůj pracovní výsledek zanechá své bezkoncepční teorie , znehodnocené úspory a příjmy občanů.Pánové, srdečně Vám děkujeme.
    Carlos
    • http://www.neradaru.cz/sponzori-prispevky
      22.05.2007 11:45

      http://www.neradaru.cz/sponzori-prispevky
      Jan Tamas
Aktuální komentáře
13.05.2026
22:00Americké akciové indexy dosahují historických maxim  
17:12Co přinese nový šéf Fedu akciovému trhu?
16:09Ministři energetiky EU jednali o dani z mimořádných zisků energetických firem
15:15Výrobní inflace v zámoří vyskočila na 6 procent, posílí spekulace na růst sazeb  
14:52Rychlejší růst, lepší marže, větší ambice. Nebius svými výsledky potvrzuje hlad po výpočetní kapacitě  
14:17CSG chce získat podíl ve výrobci tanků Leopard
13:35Traders Talk: Našponovaní čipaři, levné čínské techy a očekávání od výsledků ČEZ
12:53BYD jedná s evropskými automobilkami o převzetí nevytížených továren
12:04Íránská kontrola Hormuzu a Čína by mohly pomáhat k vyřešení krize
11:07Agentura IEA: Nabídka ropy letos kvůli válce s Íránem nepokryje poptávku
10:59Akcie se odrážejí vzhůru při soustředění na jednání Trump - Si  
10:19Výhled na výsledky: ČEZ čeká slabší kvartál, čistému zisku pomůže konec windfall tax  
8:58Rozbřesk: Těžce zkoušené trhy dluhopisů čelí faktu, že americká inflace bude opět nad čtyřmi procenty
8:52Geopolitika ustupuje Trumpově výpravě do Pekingu, futures jsou v zeleném  
5:54To, co íránskou krizi prohloubilo, může nakonec obsahovat zárodek řešení
12.05.2026
22:02Americké akciové indexy dnes oslabují kvůli korekci polovodičových akcií  
17:45Mag7 nyní, před deseti lety a za deset let
16:25Průmyslové akcie se vezou na AI vlně. Rostoucí korelace ale zároveň zvyšuje jejich zranitelnost
15:16Americká inflace za duben citelně zrychlila, a není to jen o benzínu
14:38Bloomberg: EU zaostává v závodě o suroviny, příkladem je slovenská Trojárová

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m