Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Hvězdou minulého týdne se staly akcie Unipetrolu

Hvězdou minulého týdne se staly akcie Unipetrolu

28.05.2007 14:25

Český akciový trh, měřeno indexem PX, minulý týden oslabil o 1,1 procenta a uzavřel na 1 815,4 bodech. Celkový zobchodovaný objem na BCPP dosáhl 1 030,4 mil. USD, což je o 21,8 procenta nad 12měsíčním týdenním průměrným objemem 846,0 mil. USD.

Nejlépe si minulý týden vedl Unipetrol. Jeho cena vzrostla na základě zprávy, že Italské společnost Eni koupila 16,11% podíl v České rafinérské od ConocoPhilips a někteří analytici zvýšili svou cílovou cenu. Nejobchodovanějším titulem byl ČEZ, který končil týdenní seanci téměř beze změn. Domácí poptávka spojená se zpětným odkupem akcií pokračuje, ale také jsme viděli zahraniční účty na straně prodejců. Zentiva těžila ze zvýšení cílové ceny a zájmu zahraničních investorů a posílila o 2,2 procenta. Také doporučení pro Telefónicu O2 CR bylo zvýšeno a díky zájmu mezinárodních účtů akcie uzavírala týden v kladných číslech. Komerční banka oslabila poté, co se akcie začaly obchodovat bez nároku na dividendu 150 korun na akcii. CME následovala slabou výkonnost v US a odepsala téměř 3 procenta.

V pondělí oznámil developer ECM své výsledky za 1Q07. Trh pravděpodobně předpokládal lepší výsledky, očekáváme tedy negativní reakci investorů. Tento týden reportují ještě společnosti Orco a Pegas. Podle našich projekcí by Orco mělo za 1Q07 prezentovat slabší čísla. Zentiva a Erste Bank pořádají valné hromady. Ve čtvrtek (31.5.2007) rozhodne ČNB o nastavení úrokových sazeb. Pravděpodobnost jejich zvýšení je podle našeho názoru vysoká.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.04.2026
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby
13:32Zisk Bank of America stoupl o 17 procent, překonal odhady
13:28Anthropic láká investory. Valuace by mohla přesáhnout 800 miliard dolarů
11:53Komentář analytika: ASML zvyšuje výhled tržeb na rok 2026, AI dál tlačí poptávku  
10:52Dvouciferný propad akcií Hermes a Kering: slabší výsledky a konflikt na Blízkém východě
10:30Americké trhy téměř na maximech díky technologiím, Írán už není zátěží  
9:47ASML zvyšuje výhled tržeb díky boomu AI. Slabší Q2 a geopolitika ale zůstávají rizikem
9:34Rozbřesk: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, optimismus na trzích pomáhá koruně
8:50Colt CZ se má dnes začít obchodovat v Amsterdamu, má nový ticker i cílovku Patrie. ASML těží z AI a Evropa čelí dalším rizikům  
8:48Pale Fire Financing a.s.: Notářský zápis ze schůze vlastníků dluhopisů PFF
8:37Nové střelivo pro další růst. Patria mění cílovou cenu pro Colt CZ  
6:09GQG Partners: Vysoké ceny energií ukončují technologickou bublinu
14.04.2026
22:00Americké akciové indexy útočí na nová historická maxima  
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let
13:34Stát zahájí první kroky k zestátnění ČEZ letos v červnu. Plně ovládnout ho chce do roku 2029
13:29BlackRock překonal odhady a zaznamenal rekordní příliv do ETF
13:14JPMorgan překonala rekordy v tradingu, přesto snížila výhled

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index