Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tlustý: Reformu by nemuselo podpořit asi deset poslanců ODS

Tlustý: Reformu by nemuselo podpořit asi deset poslanců ODS

30.05.2007 8:17
Autor: ČTK

Praha 29. května (ČTK) - Vládní reformu veřejných financí by nemuselo podpořit až deset poslanců ODS. Rádiu Frekvence 1 to dnes řekl bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý (ODS). Podle něj mají tito zákonodárci občanských demokratů k plánům kabinetu stejné výhrady jako on a trvají na kompromisu, který by do reformy prosadil více předvolebního programu ODS.

"V tuto chvíli je evidentní, že jich (poslanců ODS) je kolem deseti. Mají stejný názor jako já a říkají, že ODS nemůže opustit svůj ekonomický program a alespoň kousek z něho musí do toho textu prosadit," řekl Tlustý. Uvedl, že tito poslanci by nemuseli reformy ve sněmovně podpořit, pokud ke kompromisu nedojde.

Tlustý trvá například na tom, aby se zjednodušil zákon o dani z příjmu úplně novou normou a zkrátilo daňové přiznání. Na reformě by podle něj neměl nikdo prodělat. Nárůst snížené daně z přidané hodnoty z pěti na devět procent by podle něj měl být kompenzován snížením základní devatenáctiprocentní sazby.

Pro koaliční kabinet bude rozhodující ve sněmovně každý hlas. Sociální demokraté a komunisté již několikrát vyloučili, že by mohli reformu podpořit. Jasný zatím není ani postoj bývalých sociálních demokratů Michala Pohanky a Miloše Melčáka.

Tlustý v rádiu dodal, že zatím nezaznamenal, že by premiér Mirek Topolánek (ODS) byl ochotný přijmout nějaký kompromis. "Já jsem nabídl kompromis. Já jenom nevidím reakci na tu nabídku," řekl Tlustý Frekvenci 1. Bývalý ministr financí také zopakoval, že ruku pro reformu bez přijatého kompromisu stoprocentně nezvedne.

"To, že ustoupili lidé, jako předseda Topolánek nebo někteří další, to neznamená, že ustoupit musíme všichni, a my také říkáme, že se s nulou nesmíříme," uvedl Tlustý. Za současnou situaci podle Tlustého mohou členové ODS, kteří "ve vládě zcela vyklidili pozice".


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.02.2026
15:32Obchodní dohoda mezi EU a Indií: Dopady na Česko a Evropu
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní
11:45Německé akcie ukazují ostatním směr vzhůru, efekt včerejších dat vyprchává  
10:38Platební obr Adyen lehce zmírnil výhled, jeho akcie se propadly o dvacet procent
10:38Mercedes dojíždí na čínskou konkurenci. Automobilka hlásí prudký propad zisku a varuje před náročným rokem
10:01Skupina ČSOB v roce 2025: Silný růst financování bydlení a investic
9:34McDonald's zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
9:15Rozbřesk: Lednový pokles nezaměstnanosti jako záminka pro stabilní sazby Fedu v březnu
8:50Trhy dnes zamíří výše: Asijské vůči americkým nejdravější ve století, americká sněmovna chce odvrátit cla vůči Kanadě, česká posunula rozpočet  
6:01Kudy teče AI capex: Tři nové Investiční tipy Patrie  
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová
11:57Bankovní asociace zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 2,6 procenta
11:55Akcie stále pod tlakem pochybností o AI, na programu důležitá data  
11:51Bitcoin dál klesá, zatímco asijské akcie lámou rekordy. Slabé objemy přitom značí další propad  
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m