Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Cena ropy Brent klesá pod 71 dolarů za barel

Cena ropy Brent klesá pod 71 dolarů za barel

07.06.2007 15:35

Ropa Brent v noci na dnešek a dnes dopoledne rostla a vyšplhala se nad 71 USD/barel zejména kvůli zprávě, že turecké vojenské jednotky pronikly na území severního Iráku, aby potlačily kurdské povstalce. Turecko zprávu popřelo, ale zdroj z vojenského prostředí potvrdil, že vojska v horách na hranicích s Irákem proti Kurdům, kteří se zde skrývají, podnikla omezený útok.

Podle analytiků byla reakce trhů na zprávu přehnaná, neboť turecká akce nebyla taková, jak se zpočátku zdálo. Navíc přestože má severní Irák bohaté zásoby ropy, její vývoz ropovodem přes Turecko je již tři roky zastaven. Cena Brentu se také během odpoledne pod úroveň 71 dolarů vrátila.

Včera odpoledne ceny ropy mírně stlačila pravidelná statistika o vývoji zásob ropy a pohonných hmot v USA. Zásoby pohonných hmot v minulém týdnu vzrostly o 3,5 mil. barelů, a předčily tak očekávání (+1,4 mil.), zásoby ropy vzrostly o 100.000 barelů, zatímco se čekal nárůst o 300.000 barelů. Cena ropy Brent po zprávě mírně klesla, ale brzy zase navázala na svůj růstový trend. K růstu jí pomáhal také tajfun Gonu, který zasáhl pobřeží Ománu a způsobil zde výpadky dodávek ropy i zemního plynu. Vichřice ale dnes pomalu ztrácí na síle.

V dnešních odpoledních hodinách tedy cena opět klesá, v 15:20 se barel ropy Brent obchodoval na 70,80 USD a barel americké lehké ropy na 65,90 USD.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.03.2026
10:24Tvůrce Claude zvažuje říjnové IPO. Anthropic má podporu gigantů a zatím valuaci 380 miliard
8:53Rozbřesk: Trump opět posouvá ultimátum, úleva na trzích však bude pravděpodobně dočasná
8:41Trump opět vycouval z útoků na Írán. Futures rostou, ale dluhopisové trhy jsou nadále opatrné  
6:06Backwardace na trhu s ropou: krátkodobé kontrakty jsou dražší než ty s pozdějším dodáním
26.03.2026
17:55Od poloviny roku zase oslabování dolaru?
16:11Trh pod klíčovými průměry. Technická analýza S&P 500 zatím příliš optimismu nenabízí  
14:43Paměťový sektor koriguje raketový růst. TurboQuant od Googlu potřebuje až šestkrát méně paměti k provozu AI
13:13Forexové poučení z krizového vývoje v Íránu  
12:38OECD snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny, zlepšila výhled pro USA
12:31Investice do AI vyvažují ekonomické dopady války, ale představují i riziko
11:26Po růstu se dnes trhy opět zhouply níž, Írán tlumí nadšení  
10:26Írán chce zpoplatnit cestu Hormuzským průlivem
10:23ČEZ, a.s.: Novým členem představenstva zvolen Ondřej Landa
9:54ČNB podle Michla nesmí podcenit dopady války v Íránu, má být připravena zvýšit sazby
9:53Nová cílová cena ČEZ: Restrukturalizace jako katalyzátor výnosu pro akcionáře?  
9:18KARO Leather loni zvýšila tržby o 23 procent, letos začne se zpětným odkupem akcií
8:56Rozbřesk: ECB je připravena zvýšit úrokové sazby
8:50Silná čísla CSG kontrastují s globální nejistotou. Futures jsou opět v červeném  
8:43J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Čtvrtletní zpráva investorům Q4 2025
8:36CSG si zapsala silný závěr roku i rekordní množství nevyřízených objednávek

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Carnival Corp (02/26 Q1, Bef-mkt)
15:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university