Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Rakouská Immoeast plánuje v Česku až 70 nákupních center

ČTK: Rakouská Immoeast plánuje v Česku až 70 nákupních center

20.06.2007 8:13
Autor: ČTK

Praha 20. června (ČTK) - Rakouská realitní společnost Immoeast hodlá v České republice postavit až 70 nákupních center Stop Shop. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Firma má podle deníku zájem budovat obchody ve městech s nejméně 15.000 obyvateli, v lázeňských a turistických oblastech i v desetitisícových městech.

"Součástí Stop Shopů by měla být drogerie, móda, sport, elektro a domácí potřeby," řekl MfD Jiří Kristek ze společnosti Cushman & Wakefield, která v centrech bude pronajímat obchodní plochy.

První Stop Shopy se mají otevřít ještě letos. Budují se ve Starém Městě u Uherského Hradiště, Hranicích, Krnově, Rakovníku a Příbrami. Další firma plánuje například v Břeclavi, Znojmě a Kroměříži.

"Ve Stop Shopu by mělo jít o zhruba o osm obchodů, zpravidla vedle existujícího hypermarketu, supermarketu či diskontu," řekl deníku Kristek. Například ve Starém Městě se obchodní centrum bude na podzim otevírat mezi již stojícím Lidlem a Intersparem. V rámci jednotlivých center budou obchody stát samostatně, bez společné pasáže.

Immoeast v České republice vlastní přes 70 objektů s celkovou užitnou plochou více než 1,2 milionu metrů čtverečních. Patří jí například obchodní centra Futurum v Hradci Králové nebo Olympia v Olomouci, která je ale podle serveru Czech Business Weekly na prodej.

Na konci loňského roku Immoeast oznámila, že hodlá během 12 měsíců investovat ve střední a východní Evropě pět miliard eur. Největší část peněz měla putovat do Česka.


Váš názor
  • Nic neprodávat
    20.06.2007 14:43

    Správně nic bych jim neprodal, ať si to postaví kde chtějí. Stačí, že vlastní spořitelnu. Všechny zisky jm tečou do klína a my platíme nehorázné částky za vedení účtu a převody.
    James Stacks
  • Rakušákům bych naprodal ani metr plochy
    20.06.2007 8:27

    O Temelín mají péči, ale že nám tady zaneřádí republiku ohyzdnými krabicemi na tahání peněz lidem z kapes, to je zřejmě v pořádku. Nemýlím-li se, c.k. monarchie už dávno není a poslední slovo budou mít občané, když nebudou do těch odporných center chodit (pokud zase ty zabedněné a chamtivé radní podmažou a napriek zdravému rozumu je tady přesto někdo postaví)!
    Inžinier Buľa
    • OK,
      20.06.2007 9:56

      no tak jim nic neprodávejte, Rakušákům jedněm, co nám zaneřádí republiku ohyzdnými krabicemi na tahání peněz lidem z kapsy. Bože.
      Bo
      • No však jim taky nic neprodám,
        20.06.2007 13:09

        Rakušákům jedněm! Ani metr čtvereční! Sami si syslí akorát svoji Billu a nám sem budou cpát jejich šmejdy. ;-) Zpráva, která vypadá tak, že Rakušáci se rozhodnou a na našem území si postaví, co chtějí, ať si o tom myslí kdo chce co chce, mě ve světle jejich neomalenosti a aroganci týkající se našich vnitřních záležitostí, o kterých také chtějí rozhodovat, dokáže nadzvednout. Bože!
        Inžinier Buľa
Aktuální komentáře
15.05.2026
6:05Malé datové centrum v každé domácnosti?
14.05.2026
22:01Na rekord se už vyšplhal i DJIA; Cerebras při svém debutu +68 %  
15:45Vrací se protiinflační dluhopisy, stát si plánuje půjčit 20 miliard
14:00Strnad: Investoři CSG podhodnocují, pochybnosti o výrobních kapacitách jsou nesmysl
13:40První malý modulární reaktor v Česku může být v Moravskoslezském kraji, prohlásil Havlíček
12:24Karman: Příliš mnoho elektromobilů, příliš málo zákazníků. Evropské automobilky to může stát miliardy
12:20Unikátní korunové ETFko na světové akcie už zítra poprvé zamíří do Pravidelných investic. Co nabízí další dvě desítky nováčků?
11:54Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
11:31Trhům pomáhá vzhůru IPO Cerebrasu, výhled Cisca i naděje na dobré zprávy z Číny  
10:42ČEZ má za sebou silný start roku, klíčovým tématem zůstává restrukturalizace  
10:03UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003561904
9:38Japonská automobilka Honda vykázala první celoroční ztrátu za téměř 70 let
9:35Novým šéfem centrální banky USA bude Kevin Warsh, potvrdil ho Senát
9:14Největší letošní burzovní debut v USA: výrobce AI čipů Cerebras Systems získal 5,55 miliardy dolarů
8:54ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. čtvrtletí 2026
8:44Rozbřesk: Vláda si otevírá dveře k dluhovému eldorádu
8:29Čína varovala ohledně Tchaj-wanu, Warsh potvrzen Senátem, Evropa otevře růstem  
7:29ČEZ zvyšuje celoroční výhled na krizi v Zálivu a růstu tržních cen. Zisk podpořil konec windfall daně
13.05.2026
22:00Americké akciové indexy dosahují historických maxim  
17:12Co přinese nový šéf Fedu akciovému trhu?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
14:30USA - Empire State Manufacturing index
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m