Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dow Jones v poslední třetině ztratil 200 bodů, ale nakonec uzavřel 150 bodů v zisku... Goldman nic netají

Dow Jones v poslední třetině ztratil 200 bodů, ale nakonec uzavřel 150 bodů v zisku... Goldman nic netají

09.08.2007 8:18
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Včerejší obchodování na Wall Street odstartovaly výsledky společnosti Cisco Systems, které na všech úrovních předčily očekávání analytiků. Do hry se opět zapojily finanční instituce a investiční banky, které společně se stavebními společnostmi prodloužily rostoucí sérii na tři po sobě jdoucí dny, když se americké trhy vzpamatovávají ze tří týdnů neúspěchů poté, co index Dow Jones dosáhl magické hodnoty 14 000 bodů.

Komentáře Bernankeho a Paulsona pomohly uklidnit situaci okolo finančních titulů a ty v čele s Merril Lynch a Morgan Stanley a Citigroup rostly. Nečekaný pokles spotřeby odstartoval pokles ropy o 0,4%. Mezi stavebníky zářily akcie společnosti Toll Brother, jenž posílily o 6% v návaznosti na lepší než očekávané čtvrtletní výsledky tohoto stavitele luxusních domů.

Trh však nepřišel o svoji volatilitu, když se v poslední třetině obchodování díky spekulacím o možném prohlášení Goldman Sachs po závěru trhu index Dow Jones zřítil ze zisku téměř 200 bodů do mínusu. Goldman Sachs, však ještě v posledních 30 minutách vyvrátil informace o chystaném prohlášení o uzavření fondu Alfa a tak nastalo opět horečné nakupování, jehož výsledkem byl krom růstu indexu Dow Jones i zisk indexu S&P o 1,4% a indexu Nasdaq o 2%.




Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.06.2026
17:06Írán ukončuje jednání s USA a slibuje úplně zablokovat Hormuz. Ropa prudce zdražuje
16:41PODCAST Týdenní výhled: Nvidia cítí příležitost v PC odvětví, obrat na softwaru  
16:25ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě dividendy
15:56ČEZ vyplatí dividendu 42 Kč na akcii. Protinávrh vyšší dividendy neprošel
15:32Pár úvah o dalším komoditním cyklu probíhajícím během AI boomu
15:11Rozpočet v květnu: hluboký deficit a ještě horší výhled
14:20Vládní dotace pro průmysl dosáhly nejvyšší úrovně od finanční krize
14:01Eisman: Jediná věc, která by ospravedlnila valuaci SpaceX
11:42Prezident znovu podpořil euro. Česko má být „u stolu, ne za dveřmi“
11:29Nvidia vyzývá AMD a Intel a s novým superčipem vstupuje na PC trh
11:01Růst průmyslu pokračuje, narušené dodávky už ale zvyšují náklady
10:54V Evropě lehká nervozita, v Americe pokračování optimismu o AI  
9:58Castlelake zvažuje převzetí easyJetu, akcie prudce rostou
9:12První velká akvizice pod Abelovým vedením. Berkshire kupuje developera Taylor Morrison za 6,8 miliardy USD
9:08Rozbřesk: Koruna vyčkává na inflaci a mzdy, nižší ceny ropy a averze k riziku pomáhá euru
8:56Explosia může změnit majitele, ČEZ pořádá Valnou hromadu a Nvidia útočí na trh s PC  
6:09Krugman: Po celním a íránském šoku se znatelně změnila očekávání a sentiment
31.05.2026
10:06Víkendář: Jak může umělá inteligence měnit chování investorů a ovlivňovat finanční stabilitu
30.05.2026
9:57Víkendář: Fakta jsou druhořadá, u lidí rozhodují emoce
29.05.2026
17:07Deflační poučení a smrt slepice, která snáší zlatá vejce

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu