Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Koruna navyšuje zisky, Polsko rozhoduje o sazbách, slovenský trh uzavřen...přehled zpráv

    Koruna navyšuje zisky, Polsko rozhoduje o sazbách, slovenský trh uzavřen...přehled zpráv

    29.08.2007 10:06
    Autor: 

    Česká koruna včera zaznamenala pěkné zisky a sklouzla až k 27,60 EUR/CZK. Pomohl pokračující nárůst averze k riziku a zisky japonského yenu. Její pohyby ale zůstávají v porovnání s ostatními nízko úročenými měnami relativně umírněné. Dnes z počátku seance sázíme na možnost dalších zisků CZK, které by se mohly
    zastavit až o 28,50 EUR/CZK. V dalším průběhu dne by se ale averze k rizikovějším aktivům ve světě měla snížit, což by mohlo vytvořit pro negativní korekci CZK.

    Euro vůči dolaru včera oslabilo, po úvodních 1,3642 končilo na 1,3602. Společná měna po krátkém ranním posílení začala ztrácet, podporu dolaru poskytl záznam z posledního jednání Fedu, kdy bankéři potvrdili nutnost reakce, pokud se podmínky na trhu zhorší. Dále se znovu zvýšily obavy z vlivu špatných úvěrů, a to odstartovalo prodeje na akciových trzích a růst cen dluhopisů. K nervozitě a odklonu od rizikovějších aktiv přispěla i později popřená zpráva, že State Street a Barclays jsou silně angažovány v amerických hypotékách. Toho pak využily nízko úročené měny a s nimi i dolar. Proti euru hrál rovněž pokles německé flash inflace o 0,1 % m/m.

    Dnešek je bez významnějších čerstvých dat. Pokles asijských akcií jen prodlouží zájem o bezpečnější aktiva a může ještě euro o něco oslabit. Po včerejším výrazném poklesu amerických výnosů by ale měla přijít jejich
    korekce, a ta by později měla naopak podpořit společnou měnu.

    Slovenská koruna sa včera držala v pásme 33,73-33,80 EUR/SKK s tendenciou mierneho oslabovania na čom nič nezmenilo ani rozhodnutie NBS ponechať sadzby bez zmeny. Tento výsledok sa všeobecne očakával vzhľadom na to, že oproti predchádzajúcemu mesiacu neprišlo k žiadnym zmenám vo vývoji ekonomiky a koruna pod vplyvom globálnych faktorov oslabila. Ani sprievodný komentár nepriniesol žiadne novinky, guvernér Šramko len dodal, že je potrebné zachovať opatrný postoj. Naďalej predpokladáme, že banka bude sledovať hlavne kroky ECB v oblasti menovej politiky a do konca roka ponechá
    sadzby bez zmeny. Dnes je na Slovensku štátny sviatok a trhy sú zatvorené.

    Zlotý včera oslabil, po úvodních EUR/PLN 3,8255 končil den na 3,8420. Jeho ztráty lze připsat opět zvýšené averzi k rizikovějším aktivům, která překonala očekávání, že centrální banka zvýší úrokové sazby. To očekávání ale o něco snížil centrální bankéř S. Skrzypek, podle něhož vysoký růst mezd není zatím znepokojující. Dnes bude v centru pozornosti zasedání Výboru pro měnovou politiku. Většina odhadů počítá s růstem sazeb o 0,25 %, a to by mělo představovat podporu pro zlotý. Protože však se takové rozhodnutí očekává, nebude jeho vliv nijak převratný. Hlavní dopad tak bude mít opět vývoj zahraničních trhů, kde by se mohl znovu iniciovat zájem o rizikovější aktiva, zlotý by mohl později alespoň část včerejších ztrát smazat.

    Forint v úterý oslaboval, po otevíracích EUR/HUF 256,50 končil na 258,50. Hlavním důvodem bylo zhoršení nálady na světových trzích vůči rizikovějším aktivům. Ani dnes nejsou na pořadu žádné domácí události. Forint tak bude plně reagovat podle vývoje názorů na rizikovější aktiva. Po dnešním poklesu asijských akcií lze zpočátku očekávat další ztráty forintu, později by se ale situace měla zklidnit a forint stejně jako zlotý může znovu zamířit vzhůru.

    (ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    23.07.2026
    17:03Budování AI železnic?
    15:20ServiceNow ukázala, že na AI už umí vydělávat. Investory potěšil růst i lepší výhled  
    15:11ECB podle očekávání nechala úroky beze změn, depozitní sazba je na 2,25 procenta
    14:59CSG si vzala úvěr až na 74 miliard korun na refinancování svých stávajících úvěrů
    13:50Trh čeká tři zvýšení sazeb. Podle Kubíčka je takový scénář přehnaný
    12:46Tesla sice prodala více aut, ale poprvé za dva roky spálila víc peněz, než sama vydělala  
    11:58Na akcie doléhá příliš drahá AI, rostoucí výnosy dluhopisů i výsledky  
    11:00Alphabet poprvé od svého IPO vykazuje záporný cash flow. Akcie i přes famózní výsledky klesají  
    10:38UniCredit ve druhém čtvrtletí klesl zisk o 13 procent
    9:21Rozbřesk: Jak Detroit prohrál s Japonskem a proč by Evropa měla zbystřit
    8:36Výsledky dodaly Alphabet a Tesla, Evropa zahájí spíše negativně  
    8:26Prodej aut v EU v červnu stoupl o 13,6 procenta, dál posílili čínští výrobci
    8:19Muskova automobilka Tesla zvýšila tržby o čtvrtinu, ale zisk jí klesl
    22.07.2026
    22:39Alphabet překonal odhady. Poptávka po AI je enormní, cloud vykázal více než 80procentní růst
    22:01Akcie před výsledky technologických gigantů kolísaly, růst ropy zvýšil obavy z inflace  
    18:10Stát by mohl dát na burzu až 40 procent akcií pražského letiště v roce 2028, řekl Babiš
    18:05A komu tím prospějete?
    16:59Šéf Equinoru: EU zřejmě nesplní cíl pro naplnění zásobníků plynu před zimou
    16:40Prezident Pavel vetoval spornou novelu rozpočtových zákonů
    16:28Alphabet čeká klíčová zkouška. Investoři chtějí vidět návratnost investic do AI  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    American Airlines Group Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Blackstone Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    BT Group PLC (06/26 Q1)
    Cleveland-Cliffs Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Dassault Systemes SE (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Dow Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Edenred SE (06/26 Q2)
    Freeport-McMoRan Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Honeywell International Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Intel Corp (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Lockheed Martin Corp (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Nestle SA (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Newmont Corp (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Repsol SA (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Roche Holding AG (06/26 Q2, Bef-mkt)
    RTX Corp (06/26 Q2, Bef-mkt)
    STMicroelectronics NV (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Thermo Fisher Scientific Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    TotalEnergies SE (06/26 Q2, Bef-mkt)
    UniCredit SpA (06/26 Q2, Bef-mkt)
    7:00BE Semiconductor Industries NV (06/26 Q2)
    7:00BNP Paribas SA (06/26 Q2)
    7:00Givaudan SA (06/26 Q2)
    7:00Nokia Oyj (06/26 Q2)
    7:00Thales SA (06/26 Q2)
    8:30UPM-Kymmene Oyj (06/26 Q2)
    12:30T-Mobile US Inc (06/26 Q2)
    13:00Nasdaq Inc (06/26 Q2)
    22:05SAP SE (06/26 Q2)