Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Evropské trhy se během odpoledne otřepaly z ranních výprodejů

    Evropské trhy se během odpoledne otřepaly z ranních výprodejů

    29.08.2007 17:58

    Evropské trhy se během odpoledne otřepaly z ranních výprodejů a navázaly na pozitivní vývoj v USA. Zde se daří zejména technologickým společnostem díky zvýšeným odhadům zisku a energetice. Cena futures kontraktů na lehkou americkou ropu totiž roste o 1,4 % na 72,70 USD.

    V rámci evropské padesátky a indexu DJ Stoxx 50 posilují nejvíce akcie finské společnosti Nokia (+4,6 %), která dnes přišla s novou řadou mobilních telefonů. Akcie společnosti Accor SA, druhého největšího světového hoteliéra, rostou o více než 5 % díky tomu, že společnost během prvního pololetí více než zdvojnásobila svůj zisk.

    Růst byl dnes limitován sektorem farmaceutických společností, který jako jediný končí v záporných číslech. Roche Holding ubírá 0,7 %, GlaxoSmithKline klesá o 0,6 %, Merck KGaA o 1 %. Celoevropský index DJ Stoxx 50 zakončuje dnešní den o 0,5 % výše, stejně jako britský FTSE 100 index, francouzský CAC 40 index rostl o 0,8 %, německý DAX o mírných 0,1 %.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    13.08.2026
    11:40Cisco překonalo očekávání, investory ale zklamal opatrný výhled na AI tržby
    11:07Maersk znovu navyšuje výhled. Těží z vyšších sazeb za přepravu i problémům v dodavatelských řetězcích
    10:15Čínská cenzura proniká do odpovědí amerických modelů umělé inteligence
    10:12Lenovo překvapilo rekordními tržbami. Akcie vystoupaly na historická maxima
    9:42Rozbřesk: Sázky na zářijové zvýšení sazeb Fedu poklesly pod 40 %
    8:54Fed získal prostor k vyčkávání, geopolitická rizika však přetrvávají  
    5:57Analytický radar: AI příběh je po výsledkové sezoně ještě silnější. Favoritem zůstává Nvidia
    12.08.2026
    22:01S&P 500 po klidných inflačních datech posílil  
    17:11Jak to dnes vypadá s americkou výjimečností?
    16:00Braňo Soták: AI implikace z oznámených výsledků CoreWeave  
    14:50Akcie Nebiusu letí nahoru o 16 procent. Firma překonala odhady, poptávka po AI infrastruktuře dál zrychluje
    14:08Co dělají Spojené státy lépe než kdokoliv jiný
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru
    9:16Rozbřesk: Koruna zpět v prázdninové letargii, ropa i výnosy před americkou inflací rostou
    8:57ČEZ uklidnil obavy z windfall tax, trhy sledují ropu i AI. Večer budeme pozorovat zatmění Slunce  
    5:59Pokles cen elektřiny tady je, přiznává Martin Novák z ČEZ. Ovoce ale začíná přinášet Gas Distribution

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
    11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
    14:30USA - PPI, y/y