Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Forint včera neúspěšně zaútočil na hranici 250, zlotý podal opět nezajímavý výkon... přehled zpráv

    Forint včera neúspěšně zaútočil na hranici 250, zlotý podal opět nezajímavý výkon... přehled zpráv

    21.09.2007 9:47
    Autor: 

    Česká koruna včera snadno smazala středeční ztráty a posílila zpět k hranici EUR/CZK 27,50. Za pohybem koruny lze těžko hledat fundamentální faktory – spíše šlo o technickou korekci na neadekvátní oslabení po včerejším holubičím komentáři z lůna ČNB. Za zmínku stojí utvoření nového historického maxima vůči americkému dolaru, které se nachází pod další magickou hranicí USD/CZK.
    Při absenci významnější domácích i zahraničních dat bude koruna zřejmě pozorovat dění na globálních trzích. Před blížícím se víkendem však neočekáváme silný impuls, který by českou měnou pohnul jedním či druhým směrem.

    Dolar si včera připsal další prudké ztráty. Nehledě na rostoucí obavy z inflace, sázky na pokles amerických sazeb přetrvávají a USD po proražení 1,40 vyrazil až do blízkosti 1,410 EUR/USD.
    Nálada vůči USD nade vší pochyb zůstává špatná a nezmění se, dokud z ECB nezazní výraznější varovné hlasy, že je připravena zasáhnout proti silnému euru. S tím příliš nepočítáme, i když i tak může být zajímavé počkat si na dnešní projev J. C. Tricheta k euru.

    Slovenská koruna v úvode nového týždňa mierne posilnila. Ranné obchodovanie začala posilňovaním a posunula sa z 33,740 na 33,630. Sledovala najmä pohyb kurzu EUR/PLN. Ku koncu dňa však prevážilo vyberanie ziskov a koruna sa vrátila k úrovni 33,70. Dnes nás čaká júlový zahraničný obchod a augustová inflácia. Obchod by mohol byť celkom dobrý vzhľadom na silný rast priemyselnej produkcie. Externé prostredie najmä posun kurzu EUR/USD a postoj investorov k riziku je momentálne dôležitejší ako domáce impulzy. Výsledok repotendra by rovnako nemal mať vplyv na obchodovanie na devízovom trhu.

    Polský zlotý ve včerejším obchodování pokračoval v nudných výkonech a prakticky se nehnul z blízkosti 3,77 EUR/PLN. Podobný scénář nás pravděpodobně čeká i dnes. Z domácí scény ani ze zahraničí nečekáme výrazné impulsy a PLN by měl čekat na sadu důležitějších makročísel (nezaměstnanost a inflace) a zasedání centrální banky, které je na programu příští týden.

    Měnový pár EUR/HUF včera neúspěšně zaútočil na hranici 250. Forint je tentokrát poháněn vpřed dobrou náladou na domácím trhu dluhopisů, který se zjevně těší na pondělní snížení úrokových sazeb ze strany MNB.
    Vzhledem k tomu, že forint tvrdě narazil na bariéru EUR/HUF 250 jeho zisky v dalším horizontu mohou být velmi omezené a trh bude patrně čekat na to co přinese pondělní zasedání MNB.

    (ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    24.07.2026
    22:00Závěr týdne a další propad technologií  
    17:27Malá finská společnost a velké vlny na trzích
    16:34Chceme suverenitu a místní výrobu, slyší americké zbrojovky od vlád v Evropě
    16:27Výnos desetiletých dluhopisů míří k 4,7 %. Riziková prémie roste
    15:22Ruská centrální banka snížila základní úrok o čtvrt bodu na 14 procent
    15:03Šéf JPMorgan varuje trhy: Rizika jsou pravděpodobně větší, než si ostatní myslí
    13:25Intel překvapil nejsilnějším růstem za 15 let. Teď musí dokázat, že zakázková výroba není jen interní příběh  
    12:10Evropským akciím pomáhá levnější ropa, celkový obrázek však optimismu nenahrává  
    11:58Perly týdne: Naděje je špatná investiční strategie, probíhá finanční alchymie
    10:20Moneta se vytáhla se silnou sadou výsledků, které budou pro cenu akcií podpůrné  
    10:10Zisk Volkswagenu v pololetí klesl téměř o třetinu
    9:01Rozbřesk: Raketově rostoucí ceny plynu donutí ECB zvýšit sazby i v září
    8:31Intel navyšuje výhled tržeb, Volkswagen letos naopak počítá s jejich poklesem, evropské futures jsou smíšené  
    7:39Moneta zvýšila čistý zisk o 8,1 procenta a navýšila celoroční výhled
    7:20MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. pololetí 2026 vzrostl na 3,3 mld. Kč
    6:09Eli Lilly odkládá žádost o schválení nové generace léku na hubnutí. Přípravek v klíčových studiích ale uspěl
    23.07.2026
    22:03Konflikt mezi Íránem a USA nadále eskaluje
    17:03Budování AI železnic?
    15:20ServiceNow ukázala, že na AI už umí vydělávat. Investory potěšil růst i lepší výhled  
    15:11ECB podle očekávání nechala úroky beze změn, depozitní sazba je na 2,25 procenta

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data