Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výprodej dolaru pokračuje – nové minimum činí 1,4153 USD/EUR

Výprodej dolaru pokračuje – nové minimum činí 1,4153 USD/EUR

25.09.2007 17:04

Koruna se tlačí na nová maxima k americkému dolaru, dnes její kurz končí na 19,50 Kč/USD. Vývoj na eurodolarovém trhu dosud nedoznal žádných změn, investoři nemají náladu na dolar a prodávají jej ve velkém při každé příležitosti. Byl dosažen nový rekord 1,4153 USD/EUR. K euru koruna více méně stagnuje na 27,55 Kč/EUR, bez impulsů.

Podle viceguvernéra ČNB Miroslava Singera budou mít současné turbulence na finančních trzích jen nepřímý dopad na českou ekonomiku – úroky se zastaví především v zahraničí a euro bude posilovat k dolaru. Další člen bankovní rady, Vladimír Tomšík, uvedl, že s bankovní prognózou je konzistentní růst nominálních úrokových sazeb, avšak panují rozdílné názory bankéřů na inflační rizika. Tomšík minulý týden oslabil korunu, když řekl, že je příliš silná a že banka by v (27.) září neměla zvyšovat sazby.

V USA byl v 16.00 hodin zveřejněn index spotřebitelské důvěry Conference Board za září, který klesl na 99,8 bodu, očekávalo se 104 b. po 105,6 bodech v srpnu. Počet prodaných domů v USA v srpnu poklesl o 4,3 % po 0,2% snížení v červenci. Index aktivity v průmyslu richmondského Fedu za září vzrostl na 14 bodů z 7 b. v srpnu. Těsně před zveřejněním těchto tří zpráv dolar dosahoval minima 1,4153, poté však zkorigoval svůj pokles na 1,4125 USD/EUR.

Zítra žádné domácí kurzotvorné zprávy nečekáme. Koruna k euru by měla setrvat v blízkosti 27,50 Kč/EUR, spíše však v pásmu 27,50 až 27,65 Kč/EUR. Polská centrální banka rozhodne o úrokových sazbách a v USA bude zveřejněn údaj o objednávkách na zboží dlouhodobé spotřeby (16:00). Dolar bude i nadále pod tlakem, nelze vyloučit pokles na nová minima.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.04.2026
6:10Trhy se zase zaměřují na fundament, u AI tématu probíhá strukturální posun od GPU k CPU
27.04.2026
17:43Zisková bonanza
16:59UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
16:12PODCAST Týdenní výhled: Rozhodnutí o sazbách a výsledky big techu určí náladu na trzích  
16:12Velká změna v partnerství OpenAI s Microsoftem: ChatGPT může na jiné cloudy
15:52RMS Mezzanine, a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
14:52Big tech žene S&P 500 do rekordních výšin. Teď přichází klíčový test v podobě výsledků  
13:05SAB Finance a.s.: Průběžné hospodářské výsledy za 1Q 2026
13:00Banka CREDITAS a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2025
12:35Událostmi nabitý týden se rozjíždí pomalu, drahá ropa nevadí  
11:50BP se během války s Íránem stává nečekaným vítězem mezi ropnými giganty
11:42Peking se vložil do akvizice firmy vyvíjející agentní AI, kterou chtěla převzít Meta
11:00UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL CZ0002003114
10:34Výhled na výsledky Philip Morris: stabilní čísla, atraktivní výnos  
9:28Bezvavlasy.cz má nového šéfa, do čela nastupuje Jiří Hendrych
9:10Primoco UAV SE: Významné skutečnosti v roce 2025
9:07Rozbřesk: Umělá inteligence podle posledních průzkumů rozevírá nůžky mezi pracovníky
8:53Primocu druhým rokem klesly tržby i zisk, firma ale hlásí rekordní objednávky
8:49Tržby Primoco znovu klesají, Tabák před výsledky a Slovensko přišlo o stupeň ratingu  
8:45Footshop a.s.: Footshop potvrzuje auditované výsledky za rok 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board