Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Kofola uvede po spojení s polskou Hoop akcie na burzu ve Varšavě

ČTK: Kofola uvede po spojení s polskou Hoop akcie na burzu ve Varšavě

30.10.2007 15:10
Autor: ČTK

Varšava 30. října (zpravodajka ČTK) - Česká společnost Kofola Holding se spojuje s polskou nápojářskou trojkou Hoop. Fúze bude ukončena zaregistrováním společnosti Kofola-Hoop soudem, nejspíš na počátku dubna příštího roku. "Cílem sloučení je uvést Kofolu na varšavskou burzu, zrychlit rozvoj v Polsku a vstoupit na ruský trh," řekl na tiskové konferenci ve Varšavě ředitel Kofoly Jannis Samaras.

Sloučená skupina s ročními tržbami okolo 1,2 miliardy zlotých (8,9 miliardy korun) bude působit v České republice, v Polsku, Maďarsku, Rusku a na Slovensku. Akcie nové firmy se budou obchodovat na varšavské burze.

Ke spojení se firmy odhodlaly letos v březnu. "Jsem v Polsku tři roky, náš rozvoj je rychlý, pohybujeme se v první desítce na trhu, ale po vyhodnocení situace jsme se rozhodli, že ještě rychleji můžeme upevnit svou pozici prostřednictví spojení s místní společností," vysvětlil Samaras.

Od propojení si společnosti slibují ušetření nákladů, rozšíření nabídky, vstup na nové trhy, zlepšení distribuce. Většinovým majitelem společnosti budou akcionáři Kofola Holding, kteří budou vlastnit 57 procent akcií.

Společnost Hoop je trojkou na polském trhu nealkoholických nápojů. Nabízí okolo 100 výrobků, mezi jinými energetické. Vyrábí také nápoje na objednávku zejména velkých obchodních sítí. Činnost firma zahájila v roce 1992, zaměstnává okolo 1500 osob, svoje postavení v poslední době posiluje na ruském trhu.

Jeden z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě Kofola vznikl v roce 1993 privatizací sodovkárny Nealko Olomouc. Působí v Česku, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku a exportuje i do dalších zemí. Celkově zaměstnává více než 1100 lidí. Kofola je trojkou na českém trhu, na Slovensku jí patří druhé místo.


Váš názor
 • Zase do ciziny......
  30.10.2007 15:52

  A proč se akcie kofoly neobjeví na burze u nás,skoro nikdo na naší burzu nechce....proč asi?? ať si to přebere každý sám a hlavně MM.
  Koris
  • Re: Zase do ciziny......
   30.10.2007 16:07

   souhlas
   Karel Kokot
   • názor
    30.10.2007 17:07

    u nás by hrozilo nebezpečí že podíly Kofoly skoupí mafiánské finanční skupiny, které chrání taky-mafiáni z ČNB, tak to dali radši v Polsku na burzu kde je Polská Komise pro cenné papíry funguje
    echtle mechtle
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data