Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zlotý včera spolu s ostatními měnami na rozvíjejících se trzích oslabil... přehled devizových zpráv

Zlotý včera spolu s ostatními měnami na rozvíjejících se trzích oslabil... přehled devizových zpráv

02.11.2007 9:13
Autor: 

Českou korunu stejně jako zbytek středoevropského regionu včera negativně zasáhly výprodeje na globálních akciových trzích. Objemy byly vzhledem k svátkům v okolních zemích nižší a měnový pár EUR/CZK se podobně jako ve středu zasekl o rezistence na 27,065.
I když se pravděpodobně propady na akciových trzích v průběhu dne zastaví a averze k riziku na globálních trzích poleví, neměl by se vytvořit velký prostor pro nové zisky. Čekáme spíše, že koruna ještě určitou chvíli setrvá v modu negativní korekce (samozřejmě dočasné, střednědobě nás čekají v zásadě samá pozitiva).

Dolar včera zvládl z velké části ignorovat horší čísla i negativní tlaky pramenící z nárůstu sázek na další pokles sazeb v USA. Pomoci mu v tom mohl silný příliv peněz do amerických dluhopisů tažený propady na globálních akciových trzích. Měnový pár tak končil v blízkosti 1,445 EUR/USD.
Dnes budou v centru pozornosti americké statistiky z pracovního trhu, které podle nás mají šanci skončit spíše lepším výsledkem. Mohl by se tak pootevřít prostor pro další mírnou korekci USD.

Slovenský devízový trh bol včera kvôli štátnemu sviatku zatvorený, v off-shore obchodovaní však koruna spolu s ostatnými menami v regióne oslabila. Dôvodom bolo posilňovanie dolára potom, ako sa zmenili očakávania ohľadom vývoja amerických sadzieb. Menový pár EUR/SKK sa posunul do blízkosti úrovne 33,40. Dnes sme bez domácich čísiel, takže pre korunu budú opäť hrať prím externé faktory – teda vývoj eurodolára, ktorý by mohli ovplyvniť hlavne čísla z amerického trhu práce. Predpokladáme skôr obchodovanie v úzkom pásme s potenciálom ďalších miernych strát koruny.

Zlotý včera spolu s ostatními měnami emerging markets oslabil, po ranních EUR/PLN 3,6210 končil den na 3,6615. Protože v Polsku byl státní svátek, obchodovalo se pouze v zahraničí, a tak i pokles měny lze jednoznačně připsat zvýšené globální averzi k riziku.
Dnešek je bez čerstvých domácích dat. Po svátku před víkendem ale bude domácí obchodování jistě slabé a polská měna bude převážně ovlivněna názory na emerging markets. A tady by mohla ještě pokračovat negativní korekce.

Forint včera v off-shore obchodování stejně jako ostatní okolní měny ztrácel, po ranních EUR/HUF 250,75 končil den na 252,25. Hlavním důvodem byl propad vyspělých akciových trhů a zvýšená averze k rizikovým aktivům.
Také dnes je Maďarsku svátek. Forint tak znovu ovlivní jen zahraniční obchodování, kde by i dnes mohlo pokračovat oslabování středoevropských měn.


(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2026
22:01Akcie kolísaly kvůli nejasným signálům z jednání USA a Íránu  
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?
14:40AI mánie nezastavuje. SK Hynix a Micron poprvé v historii překonaly hodnotu jednoho bilionu dolarů  
14:12Tchaj-wan zadržel trojici pašeráků, kteří měli do Číny tajně dostat servery se zakázanými čipy od Nvidie
13:24Tržní hodnota jihokorejské SK Hynix překonala hranici jednoho bilionu dolarů
13:19Proč akcie energetických společností dál nerostou?
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  
6:01FDA uvolňuje pravidla pro vapování, na americký trh zamíří stovky nových produktů
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data