Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Novým šéfem ČEZ Distribuce se stane Josef Holub

Novým šéfem ČEZ Distribuce se stane Josef Holub

05.11.2007 13:14
Autor: 

Děčín – Novým generálním ředitelem společnosti ČEZ (1 396 CZK, 1,53%) Distribuce, a. s., se dnem 1. 1. 2008 stane Josef Holub (*1951). V pozici generálního ředitele ČEZ Distribuce vystřídá Jiřího Kudrnáče (*1965), který se ke stejnému datu stane ředitelem divize distribuce ČEZ, a. s.

Josef Holub je absolventem Českého vysokého učení technického v Praze, obor energetické stroje a zařízení. V letech 1976 - 1991 pracoval ve společnosti Ferox Děčín jako vývojový pracovník, v letech 1991 - 1992 v Bytovém podniku Děčín, jako vedoucí tepelného hospodářství. V letech 1992 – 1998 působil jako poslanec Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky, mimo jiné také jako předseda hospodářského výboru, či předseda Energetické komise. V letech 1998 – 1999 zastával funkci předsedy představenstva a ředitele Termo Děčín, a. s. V letech 1999 – 2002 byl ředitelem pro strategii a marketing ve společnosti Čechofracht, a. s.

Do Skupiny ČEZ přišel v roce 2003 na post předsedy představenstva a generálního ředitele Severočeské energetiky, a. s., kde působil do října 2007. V současné době je specialistou legislativní agendy v ČEZ Distribuce, a. s. Josef Holub v současné době působí ve funkci viceprezidenta a člena představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR, je také členem Správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Josef Holub je autorem a spoluautorem jedenácti přihlášek vynálezů, z nichž šesti byl udělen patent. Pochází z Děčína, je ženatý a má dvě dcery.

Změny souvisí s novou organizační strukturou, kterou schválily dozorčí rada a představentstvo společnosti ČEZ, a.s. od 1. 1. 2008. Nová organizační struktura bude lépe odpovídat povaze a rozsahu podnikání a best practice řízení velkých mezinárodních energetických společností a vyplývá také z výsledků programu Efektivita, který byl zahájen ve Skupině ČEZ v tomto roce.

Společnost ČEZ Distribuce, a.s. se sídlem v Děčíně vznikla v březnu 2005. Společnost působí na území devíti krajů České republiky, je držitelem licence na distribuci elektřiny a provozovatelem distribuční soustavy. ČEZ Distribuce, a. s. je členem Skupiny ČEZ.

(Text je úplným zněním tiskové zprávy společnosti ČEZ)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data