Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asijské burzy zahajují nový týden poklesem. Obavy ze ztrát ve finančním sektoru přetrvávají

Asijské burzy zahajují nový týden poklesem. Obavy ze ztrát ve finančním sektoru přetrvávají

12.11.2007 9:21

Regionální index asijských trhů MSCI Asia Pacific zaznamenal největší pokles za poslední 3 měsíce. Investoři vyprodávali akcie v obavách, že další banky, jako například HSBC, budou hlásit zvýšené ztráty v souvislosti s krizí na americkém hypotéčním trhu. Akcie exportérů byly pod tlakem, když japonský jen posílil vůči dolaru na úroveň až 110 JPY/USD. Akcie ropných společností zaznamenaly vybírání zisků, když ropa ustoupila ze svých rekordních hodnot na 94,95 USD/barel.

Podle vyhlášení Credit Suisse se rozhodnutí čínské vlády povolit občanům investovat do akcií v Hongkongu oddálí alespoň do druhého kvartálu 2008. Index Hang Seng dnes zavíral na nejslabších hodnotách od 4.října.

Čínské úřady dnes rozhodly o dalším zvýšení povinných minimálních rezerv bank na 13,5 %, čímž z trhu přímo odstranily kolem 24 mld. USD. Čínský index CSI 300 momentálně 1,24 % v záporu.

Japonský index Nikkei 225 je momentálně 2,48 % v záporu, hongkongský Hang Seng 3,25 %. Indexy zahájily seanci poklesem a v průběhu obchodování pomalu dál oslabovaly. Australský ASX 200 Index dnes poklesl o 1,38 %.

Akcie společnosti Rio Tinto dnes posílily o dalších 5,5 % a zavíraly na rekordních hodnotách. Akcie Rio Tinto zaznamenaly prudký růst minulý týden, když BHP Billiton oznámil svůj záměr koupit tuto společnost.

Ve finančním sektoru oslabily akcie Mitsubishi UFJ (-3,6 %), Mizuho Financial Group (-4,7 %). V ropném sektoru ustupovaly akcie PetroChina (-6,2 %) a Woodside Petroleum (-5,8 %).



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.12.2025
22:00Oracle propadá po výsledcích ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů
15:41J&T ARCH INVESTMENTS - Konference pro investory
14:47Traders Talk: Fed je více holubičí, Oracle překazil rally a investoři hledají stabilitu
13:28Životní úroveň v ČR loni vzrostla na 91 pct průměru EU, je na úrovni Slovinska
12:34Partners HoldCo, a.s.: OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ SLOŽENÍ VÝBORU PRO AUDIT
12:09Akcie Novo Nordisku se obchodují, jako by léky na hubnutí nikdy neexistovaly
11:38Kellnerová s dcerami oznámily přesun sídla PPF Group z Nizozemska do ČR
11:31IEA: Poptávka po ropě bude příští rok proti odhadům vyšší
11:17Oracle dokázal zastínit i pozitivní zprávy z Fedu  
10:47Komentář analytika: AI expanze za každou cenu? Oracle navyšuje kapitálové výdaje a trhu se to nelíbí  
10:36Kubíček z ČNB: Sazby se spíše zvýší, sázka na zvýšení v příštím roce je ale předčasná
10:03Akcie Oracle se po výsledcích propadly až o 12 procent. Agresivní sázka na AI budí obavy
9:19Komerční banka, a.s.: Změna majetkové účasti KB v jiné společnosti
8:50Rally po snížení sazeb Fedem končí, Oracle zklamal trhy  
8:50Rozbřesk: Fed už zase nakupuje dluhy a eurodolar je na 1,17
6:06Investiční výhled 2026: Dluhy dlouho nejsou problém... Až najednou ano  
10.12.2025
22:10Holubičí Fed naskočil na býčí vlnu technologické revoluce

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Broadcom Inc (10/25 Q4, Aft-mkt)
Imperial Petroleum Inc (09/25 Q3, Bef-mkt)
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD
22:15Costco Wholesale Corp (11/25 Q1)