Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asie po včerejším poklesu obnovuje růst, tahouny jsou těžaři a developeři

Asie po včerejším poklesu obnovuje růst, tahouny jsou těžaři a developeři

11.12.2007 9:22

Asijské akcie dnes umazaly včerejší ztráty a obnovily růst minulého týdne. Indexy táhly vzhůru komoditní firmy a stavební sektor. Trhy dnes už s téměř stoprocentní pravděpodobností očekávají snížení úrokových sazeb americkým FEDem. Hongkongské developerské firmy rostly v očekávaní, že banky ve městě budou jako obvykle kopírovat vývoj sazeb v USA, a usnadní tak přístup k úvěrovému financování místním developerům. Ceny akcií v těžařském sektoru jsou kromě sentimentu ohledně sazeb podporovány očekávanými akvizicemi v sektoru.

Všechny hlavní indexy dnes zaznamenaly nárůst. Japonský index Nikkei 225 je momentálně 0,76 % v plusu, australský ASX 200 Index roste o 0,83 %, hongkongský Hang Seng Index roste o 2,09 %. Čínský index CSI 300 téměř beze změny, plus 0,13 %.

V sektoru developerů posílily hongkongské společnosti Sun Hung Kai Properties (+3 %) a Cheung Kong Holdings (+1,8 %). Hongkongská měna je navázaná na americkou, a proto také Hongkong očekává snížení sazeb.

Akcie finančního sektoru táhla zpráva, že banky UBS a Washington Mutual a souhlasily z prodejem části svých akcií investorům, investor není znám. Posílily akcie HSBC (+1,8 %), dále akcie největšího jihokorejského poskytovatele úvěrů Kookmin Bank (+3,7 %), a australské Westpac Banking (+2,2 %).

Akcie čínských bank jsou opět pod tlakem, protože země čelí sílícím inflačním tlakům, a proto se očekává, že úřady přistoupí k dalšímu utahování monetární politiky a zdražování kapitálu. Úřady dnes zveřejnily inflační čísla, čínský index CPI rostl v listopadu ve srovnání s minulým rokem o 6,9 %, v říjnu o 6,5 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.05.2026
12:37Týdenní výhled: Technologie táhnou výsledky Palantiru a AMD. Sazby ČNB zůstanou stabilní  
12:11Akcie začínají týden smíšeně po dobrých výsledcích a další falešné naději kolem Íránu  
10:49Nový šéf Berkshire Hathaway Greg Abel se představil investorům. Slíbil stabilitu a čeká na příležitosti
9:28Rozbřesk: Česká ekonomika klopýtla, Írán za to ale zatím nemůže
9:15Král meme akcií má nový cíl. GameStop navrhl koupi eBay za 56 miliard dolarů
9:15Primoco hlásí nejlepší první kvartál v historii. Tržby přesáhly 100 milionů
8:38Trump chce doprovázet lodě v Hormuzu, GameStop chce koupit eBay, v Londýně je dnes zavřeno  
6:08Míří Elon Musk k vytvoření Berkshire Hathaway umělé inteligence?
03.05.2026
9:22Víkendář: Proč některé země nedokázaly to, co USA a Anglie?
02.05.2026
9:10Víkendář: Brazilská stagnace a brzda ze strany otroctví
01.05.2026
22:01Akcie na maximech, ropa oslabila díky naději na dohodu USA s Íránem  
18:59Cla zpět na scéně. Trump oznámil 25 procent na dovoz aut z EU
17:33K novým akciovým rekordům výrazně pomáhá i nízká cena za riziko
16:15Bill Ackman k akciím: Existuje mnoho důvodů k optimismu
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu
14:38Uzavřený Hormuz si vybírá svou daň. Exxon a Chevron evidují prudký pokles zisku
12:16Soláry a svátky. Ceny elektřiny v Evropě klesly na rekordně nízké úrovně
10:55Ziskový výlet mimo historická měřítka
9:35Slimmon: Rally je příliš našponovaná, s nákupy počkejte na pokles  
9:30Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00HU - PMI v průmyslu
9:30CZ - PMI v průmyslu
9:55DE - PMI v průmyslu