Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asijské akcie korigují ztráty, růst vedou technologie a japonští developeři

Asijské akcie korigují ztráty, růst vedou technologie a japonští developeři

17.01.2008 9:23

Asijský region dnes zaznamenal další volatilní seanci. Indexy se v úvodní fázi obchodování propadly do záporného teritoria, v závěru seance se však část investorů rozhodla nakupovat předprodané akcie a burzy v Tokiu a Hongkongu se postupně propracovaly do zelených čísel. Obchodování probíhalo za přítomnosti negativních zpráv, když průzkum amerického FEDu, Béžová kniha, naznačil, že vánoční tržby v regionech byly zklamáním a ekonomika rostla v říjnu a listopadu pomalejším tempem.

Japonský index Nikkei 225 v druhé fázi obchodování rostl a momentálně si připisuje 2,07 %. Hongkongský index Hang Seng ke konci seance přidal 2,5 %. Australský ASX 200 index oslabil o 0,23 %.

Jihokorejský index Kospi dnes táhly vzhůru akcie Samsung Electronics (+5,7 %), které zaznamenaly prudký růst poté, co banka Merrill Lynch zvýšila doporučení pro titul na „buy“ z „neutral“.

V Japonsku rostly akcie realitních developerů poté, co banka UBS řekla, že pokles sektou v zemi pravděpodobně skončil. Růstem reagovaly akcie Mitsui Fudosan a Mitsubishi Estate, které rostly shodně o +6,2 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.11.2025
17:54Artur Gevorkyan a Andrej Bátovský o rekordních projektech, příležitostech pro akvizice, sázkách na defence sektor i burze, která posune firmu úplně jinam
17:20Kde jsou vlastně „standardní“ valuace a jak jsou na tom relativně k nim ty současné?
16:53Evropa může kompenzovat cla USA i bez nových smluv, tvrdí šéfka ECB
14:16Pozvánka na setkání s analytikem a makléřem Patrie ve středu 3. prosince v Praze
14:12Centrální banka nemusí být neomylná, ale musí být zodpovědná
12:30Perly týdne: Které akcie nejvíce těží z AI
11:21Dnes se může rozhodovat, jestli trhy vstoupí do korekce. Po veletoči na Wall Street padá i Evropa  
11:00Podnikatelská aktivita v eurozóně solidní, tempo brzdí průmysl
10:49Nové doporučení Patrie: Moneta atraktivní pro dividendy, prostor pro růst omezený  
10:35ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
10:03FRESH: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
9:04Rozbřesk: Smíšená data z trhu práce komplikují Fedu prosincové rozhodnutí
8:48Výhled Nvidie trhy nepřesvědčil, Goldmani hlásí nárůst shortů a brexit stál Británii až 240 mld. liber  
7:14Slok: Prosincový pokles sazeb by pro Fed byl těžký
20.11.2025
22:01Wall Street pod tlakem: volatilita zasáhla technologie i kryptoměny  
17:37AI a „dobrá deflace“ druhé průmyslové revoluce
16:16Během posledních 15 let došlo k výrazné změně ve fungování Fedu a schopnosti monitorovat jeho politiku
16:02Trh s luxusním zbožím příští rok vzroste o tří až pět procent, očekává Bain
15:08Americký trh práce přinesl v září po několika slabých měsících slušné zlepšení  
14:34Abbott koupí za 21 miliard dolarů výrobce testů na rakovinu Exact Sciences

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:30JP - CPI, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university