Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
UBS vykázala roční ztrátu 4,4 mld. CHF kvůli americkým hypotékám

UBS vykázala roční ztrátu 4,4 mld. CHF kvůli americkým hypotékám

30.01.2008 9:48

UBS dnes vykázala ztrátu za 4Q ve výši 12,5 miliardy CHF, kterou dle doprovodného komentáře banky utrpěla kvůli investicím do nekvalitních amerických hypoték. Největší švýcarská bankovní skupina zároveň překvapivě zveřejnila celkové výsledky za rok 2007, které měly být oznámeny až 14. února. UBS skončila kvůli nevydařenému poslednímu čtvrtletí s celkovou čistou ztrátou na úrovni 4,4 miliardy CHF.

UBS je vedle amerických bankovních domů jednou z nejpostiženějších světových bank v nynější úvěrové krizi. Švýcarská banka již oznámila odpisy v celkovém objemu 14,5 miliardy CHF způsobené pozicemi banky na americkém trhu s hypotékami pro méně bonitní klienty. V prosinci UBS sdělila, že dostane kapitálovou injekci ve výši 13 miliard CHF od singapurského suverénního investičního fondu a od nejmenovaného investora z Blízkého východu.

Čísla za čtvrté čtvrtletí jsou podle UBS z velké části důsledkem ztrát 12 miliard dolarů z investic do amerických rizikových hypoték. Další dvě miliardy dolarů ztrát UBS utržila z dalších amerických hypoték. Na výsledcích se podle banky podepsaly také slabé výnosy z obchodní činnosti. Akcie UBS za poslední rok klesly o 40 procent. Švýcarská banka se nyní snaží zjednat nápravu restrukturalizací své divize investičního bankovnictví a obnovením důvěryhodnosti.
 
(Zdroj: ČTK, Reuters)


Váš názor
  • nebo už se jedná taky o krizi monetární?
    30.01.2008 11:45

    Zatím se USA daří zaplnit díry v bankách díky zahraničnímu přílivu peněz Čína, Dubaj..., co ale nastane po radikálním snížení sazeb např o dalších 50 bodů?
    existuje jen hypotéční krize
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data