Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Podpora ekonomiky má přednost... a další ekonomické zprávy

Podpora ekonomiky má přednost... a další ekonomické zprávy

27.02.2008 10:36
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Zástupce bankovní rady ČNB Řežábek řekl, že preferuje stabilitu úrokových sazeb po určitou dobu. K utažení měnové politiky by ale mohly vést vyšší mzdové požadavky. Řežábek zároveň čeká korekci zisků české koruny (více ZDE).

Německý index podnikatelské nálady Ifo v únoru dosáhl 104,1 bodu oproti očekávaným 102,8 bodu. Dílčí index očekávání za odhady mírně zaostal, když dosáhl 98,2 bodu. Firmy jsou celkově relativně optimistické (dále čtěte ZDE).

Americký index cen výrobců za leden meziměsíčně vzrostl o 1,0 procenta, zatímco trh odhadoval 0,4 procenta. Nad očekáváním byl i jádrový PPI bez potravin a energií, který vzrostl o 0,4 procenta (další informace ZDE).

Index spotřebitelské důvěry Conference Board se v únoru propadl na 75 bodů z lednových 87,3 bodu. Výsledek je nejhorší od března 2003 a pod očekávanými 82 body (více ZDE).

Zástupce Fedu Kohn uvedl, že slábnoucí ekonomika je větší obavou než inflace. Nečeká, že by současná zvýšená inflace přetrvávala. Ozdravení finančních trhů podle něj bude nějaký čas trvat a korekce na trhu bydlení ještě bude pokračovat.

Slovenská centrální banka ponechala úrokové sazby beze změny. Hlavní sazba tak podle očekávání zůstává na 4,25 procenta. Podle vyjádření NBS rychlý růst ekonomiky nevytváří poptávkové inflační tlaky, návrh na změnu sazeb na jednání nepadl.

Denní ekonomický přehled ke stažení ve formátu PDF naleznete v sekci Ekonomika - Analýzy   v pravém sloupci v boxu "Ek. deník".


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.11.2025
22:01Wall Street pod tlakem: volatilita zasáhla technologie i kryptoměny  
17:37AI a „dobrá deflace“ druhé průmyslové revoluce
16:16Během posledních 15 let došlo k výrazné změně ve fungování Fedu a schopnosti monitorovat jeho politiku
16:02Trh s luxusním zbožím příští rok vzroste o tří až pět procent, očekává Bain
15:08Americký trh práce přinesl v září po několika slabých měsících slušné zlepšení  
14:34Abbott koupí za 21 miliard dolarů výrobce testů na rakovinu Exact Sciences
14:23Blackwell na vrcholu, Rubin na obzoru. Nvidia táhne AI revoluci, varovný prst ale zvedají rostoucí zásoby  
14:06Walmart překonal odhady a zlepšil celoroční výhled
12:05Robotaxi dosáhlo bodu zlomu, zní z Baidu. Čínská expanze do zahraničí je agresivnější než u americké konkurence
11:32Rolls-Royce SMR postaví ve Walesu modulární reaktory s výkonem 1,5 gigawattu
10:52Nvidia dokázala trhy otočit k růstu. Dnes jsou na programu data z trhu práce  
10:49Google otevřel největší vývojové a designové centrum pro umělou inteligenci mimo Spojené státy. Je na Tchajwanu a doprovodí jej další investice
10:39Šéf Nvidie Huang spekulace o AI bublině odmítá. Vytasil tři argumenty
9:15Rozbřesk: Veřejný dluh má podle MMF dosáhnout v následujících letech nejvyšších hodnot od roku 1948
8:49Silné výsledky i výhled Nvidie, Meta ztrácí svého hlavního AI vědce, evropské futures svítí zeleně  
8:11Colt CZ zvýšil za tři čtvrtletí výnosy a výrazně i zisk, mírně reviduje výhled
19.11.2025
22:40Uklidnění pro trhy? Nvidia doručila a hlásí, že cloudové grafické procesory jsou vyprodané
22:00Končí korekce na akciových indexech v USA?  
17:13Rozmohly se nám tady hned dva nešvary
15:02Může financování mohutných investic do AI přinést problémy?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Maloobchodní tržby, m/m
USA - Prodeje nových domů
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Prodeje starších domů