Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ruský akciový trh umazává ztráty díky dočasné stabilizaci na globálních akciových trzích

Ruský akciový trh umazává ztráty díky dočasné stabilizaci na globálních akciových trzích

18.03.2008 15:20

Ruský akciový trh při úterku těží z oživení na globálních trzích a koriguje ztráty z předešlých dní. Index RTS posiluje o více než 1 %, tažen především přeprodanými akciemi v ropném a finančním sektoru. Bankovní tituly přitom benefitují z oznánámení lepších než očekávaných 1Q výsledků dvou významných amerických investičních bank – Goldman Sachs (164 USD, 8,31%) a Lehman Brothers (37 USD, 18,02%). Více než 6procentní nárůst evidují depozitní certifikáty mobilního operátora Vimpelcom obchodované v New Yorku poté, co investiční banka Citigroup (19 USD, 4,35%) zvýšila své doporučení na „držet“ z předešlého „prodat“. Za podpory pozitivního analytického doporučení předešlé ztráty korigují také akcie těžební společnosti Norilsky Nickel. Analytici banky Lehman Brothers přitom zvýšili cílovou cenu těchto akcií o 9,4 % na 39,4 USD a potvrdili „overweight“ doporučení.

Za výkonností trhu jako celku naopak zaostávají akcie ocelářské společnosti společnost Severstal , které dnes utržily hned dvě snížená doporučení. V reakci na včera oznámené horší než očekávané 4Q výsledky analytici Merrill Lynch (44 USD, 5,95%) snížili cílovou cenu na 34,3 USD z předešlých 36,45 USD. O něco více konzervativní analytici z Goldman Sachs pak akciím Severstalu potvrdili své „neutrální“ doporučení, cílovou cenu přitom snížili o 9 % na 24,9 USD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.12.2025
10:47Komentář analytika: AI expanze za každou cenu? Oracle navyšuje kapitálové výdaje a trhu se to nelíbí  
10:36Kubíček z ČNB: Sazby se spíše zvýší, sázka na zvýšení v příštím roce je ale předčasná
10:03Akcie Oracle se po výsledcích propadly až o 12 procent. Agresivní sázka na AI budí obavy
9:19Komerční banka, a.s.: Změna majetkové účasti KB v jiné společnosti
8:50Rally po snížení sazeb Fedem končí, Oracle zklamal trhy  
8:50Rozbřesk: Fed už zase nakupuje dluhy a eurodolar je na 1,17
6:06Investiční výhled 2026: Dluhy dlouho nejsou problém... Až najednou ano  
10.12.2025
22:10Holubičí Fed naskočil na býčí vlnu technologické revoluce
22:02Zámořské indexy posílily po snížení sazeb  
20:02Fed snížil sazby o čtvrt bodu
17:55Trh a společnosti nyní a před 25 lety…
17:06Inflace v listopadu zvolnila, stál za tím vývoj cen potravin
16:31Malý krok pro člověka, velký skok pro AI? Start-up podporovaný Nvidií vytrénoval první model přímo ve vesmíru
15:09Nová studie: Brexit má skutečně znatelné negativní dopady na britskou ekonomiku
13:16Snižování sazeb se chýlí ke konci, "obchod zklamání" posouvá výnosy na šestnáctiletá maxima
11:47Mezinárodní měnový fond zlepšil výhled čínské ekonomiky, ale vyzval k reformám
11:36KKCG Financing a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
11:20Fed dnes opět sníží sazby, ale co bude dál? Evropské trhy dopoledne většinou v červeném  
11:15Fed míří ke snížení sazeb. Trhy čekají na akciích největší pohyb od března  
9:50SpaceX se chystá na na burzu. Cílí na největší IPO v historii, od investorů chce vybrat přes 30 miliard dolarů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Broadcom Inc (10/25 Q4, Aft-mkt)
Imperial Petroleum Inc (09/25 Q3, Bef-mkt)
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD
22:15Costco Wholesale Corp (11/25 Q1)