Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Forint posílil v zahraničním obchodování... a další devizové zprávy

    Forint posílil v zahraničním obchodování... a další devizové zprávy

    25.03.2008 9:29
    Autor: 

    Česká koruna startuje do důležitého týdne, ve kterém nás čeká zasedání ČNB z podstatně slabších úrovní (EUR/CZK 25,5). Koruně v minulých dnech nehrálo do karet oživení amerického dolaru, které, jak se v posledních hodinách zdá, poněkud vyprchává. Z tohoto důvodu očekáváme do zítřejšího zasedání spíše stagnaci či dokonce mírné posilování české měny. Středeční rozhodnutí bankovní rady, od které očekáváme ponechání repo sazby beze změny, by však výhledově koruně mělo dále přitížit.

    Po výrazných předvelikonočních ziscích motivovaných likvidací pozic některých investorů v komoditách (především ve zlatě) dolar opět ztrácí. Měnový pár EUR/USD se dnes ráno obchoduje na úrovních 1,555, přičemž včerejší pozitivní zprávy ho zatlačily pod úroveň 1,535.
     
    Dostanou-li se dnes do hry makroekonomické ukazatele, pak by měly hovořit spíše proti americké měně, neboť jak ceny nemovitostí, tak spotřebitelská nálada by měly vykázat další pokles. Pozornost trhů však může být stále upřena k dění v americkém bankovní sektoru, což jednoduché úvahy nad makro-fundamenty může zkomplikovat. 

    Slovenská koruna počas štvrtkového obchodovania strácala smerom k 32,80 EUR/SKK, no počas dňa sa jej podarilo časť strát zmazať a ku koncu seanse sa vrátila k 32,65. Hlavnou udalosťou dnešného dňa je zasadnutie Bankovej rady NBS. Žiadne veľké prekvapenie sa však nečaká - sadzby by už jedenásty mesiac mali zostať bez zmeny. Ani sprievodný komentár zrejme neprinesie žiadne prevratné novinky, preto vplyv na obchodovanie bude neutrálny. Pohyby koruny sa budú i naďalej riadiť globálnymi faktormi, žiadne výrazné zmeny od súčasných hodnôt však neočakávame.

    Zlotý v pondělí stagnoval. Při uzavřeném domácím trhu se v zahraničí měnový pár EUR/PLN obchodoval jen v malých objemech a držel se kolem 3,5315.

    Dnes bude rozjezd do zkráceného týdne jistě klidnější. Předpokládané oslabení dolaru by mělo oslabit i zlotý, zítřejší očekávané zvýšení sazeb by ale mělo působit proti oslabení a nakonec může polskou měnu ještě o něco posílit.

    Forint včera v zahraničním obchodování posílil, po ranních EUR/HUF 257,40 končil na 256,30.

    Dnes nejsou na pořadu žádné nové události. Posilování dolaru, které v posledních dnech pomáhalo i forintu, by mělo končit, a to může forint poslat zpět nad 257,0.

    (ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

    Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  
    14:37Bankovní rada ČNB podle očekávání drží základní úrokovou sazbu na 3,75 procentech

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data