Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Moskevská burza překonává výkonnost zahraničních burz tažena především akciemi v ropném sektoru

Moskevská burza překonává výkonnost zahraničních burz tažena především akciemi v ropném sektoru

27.03.2008 16:18

Ruský akciový trh ve čtvrtek překonává výkonnost západoevropských burz, tažen především akciemi v ropném a plynárenském sektoru. Index RTS konkrétně přidává více než 2 %. Trh přitom s povděkem přijímá fakt, že cena ropy se odrazila o psychologické úrovně 100 USD/barel. Investoři se též nechali inspirovat pozitivně laděným komentářem pro ropný a plynárenský sektor od analytiků Credit Suisse. Ti kupř. zvýšili cílovou cenu akcií Gazpromu na 20 USD (80 USD/ADR), férovou hodnotu největší ropné společnosti Rosněft pak vylepšily o 7,3 % na 13,2 USD. Vylepšení doporučení se také dočkaly akcie nezávislého producenta plynu – společnosti Novatek, když analytici Credit Suisse zvýšili férovou hodnotu o 8,5 % na 102 USD/ADR.

Akcie banky VTB v úvodu narostly o 3,5 % pod vlivem zpráv, že banka možná obdrží manandát na správu vládního fondu s objemem aktiv 32 mld. USD. Odpoledne však nákupní zájem o tento titul uvadl v relaci k vývoji zahraničních bankovních titulů. Daří se také zástupcům v ocelářském sektoru – Novolipetsk Steel a Evraz poté, co největší čínská ocelářská společnost Baoshan Iron & Steel předpověděla, že cena oceli zůstane na vysokých úrovních i v druhé částku roku dík růstu cen vstupních surovin a růstu poptávky po oceli ze strany výrobců automobilů.

 
Název Poslední obchod Změna (%)
EVRAZ GROUP SA - GDR REG S 82 3,54%
OAO GAZPROM-SPON ADR 51 2,82%
KAZAKHGOLD-REG S GDR 25 2,04%
LUKOIL-SPON ADR 82,5 3,77%
JSC MMC NORILSK NICKEL-ADR 28,2 1,81%
SBERBANK-GDR REG S 211,5 -2,94%
SEVERSTAL - GDR REG S 23,1 -0,65%
OAO ROSNEFT OIL CO-GDR 8,84 4,37%
UNIFIED ENERGY SYS-REG S GDR 105 -0,71%
VTB BANK OJSC-GDR-REG S 7,15 0,85%


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.06.2026
13:12Miran: Současné změny sazeb se projeví až za rok a v tu dobu zmizí vyšší inflační tlaky
11:23Vzniká ČEZ Energy. Prodej až 49% podílu může financovat odkup minorit
10:51Korekce na techu zrychlila v Koreji a pokračuje dál na západních trzích  
10:49Aktivita v eurozóně dál klesá, tempo se ale zmírňuje
9:23Rozbřesk: Maestro Greenspan položil základ nezávislého centrálního bankovnictví
8:56ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Skupina ČEZ uzavřela dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč k existující úvěrové smlouvě
8:52ČEZ založil ČEZ Energy, ETF lákají rekordní miliardy a Lucid propouští  
6:06Šéf JP Morgan je překvapen výkonem akciových trhů. Na ekonomiku se podle něj valí „malá tsunami“
22.06.2026
17:34Tři „ziskové“ zajímavosti
16:03PODCAST Týdenní výhled: Chaos kolem Íránu, rezignace britského premiéra a Micron v centru pozornosti  
15:16Politický otřes v Británii: Starmer odstupuje z čela, o vedení se hlásí Burnham
14:18Zemřel bývalý šéf Fedu Alan Greenspan
14:12AbbVie převezme Apogee za téměř 11 miliard dolarů. Chce držet krok s rostoucí konkurencí
12:08Trump staví novou celní zeď. Některé země získají výhodu, jiné si pohorší
10:58Zmatečné zprávy kolem Íránu ani pád další britské vlády na trhy vzrušení nepřinesly  
10:43Německo kupuje podíl ve výrobci tanků KNDS před jeho vstupem na burzu
8:56USA a Írán hlásí pokrok, Starmer pod tlakem a ČNB chce zůstat flexibilní  
8:53Rozbřesk: Co mírová jednání na Blízkém východě mohou udělat s českou inflací?
6:02MakroMixér: Wichterle sází na vodu, Ameriku i českou značku. „Bez vývoje skončíte jako subdodavatel“
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba