Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asijské trhy míří nahoru taženy výrobci elektroniky. Čína klesá, propad vedou oceláři

Asijské trhy míří nahoru taženy výrobci elektroniky. Čína klesá, propad vedou oceláři

01.04.2008 9:22

Asijské trhy dnes zvrátily negativní vývoj pondělní seance taženy výrobci spotřební elektroniky a počítačových komponentů, poté co americký index podnikatelské aktivity PMI klesl méně než se očekávalo a největší výrobce paměťových čipů v Japonsku, Elpida Memory oznámil zvýšení cen. Japonský index Nikkei 225 přidal 1,04 %, hongkongský Hang Seng poklesl o 0,5 %, a australský ASX/S&P 500 je už druhý den téměř beze změny.

Čínský index CSI 300 se dnes ubíral vlastní cestou a oslabil o téměř 5 %, tažen zejména oceláři. Největší ocelář Baoshan Iron oslabil o 6,2 %, Wuhan Iron & Steel odepsal 6,4 %. Výprodej podpořilo prohlášení banky Goldman Sachs, že tento sektor je „nejvíce zranitelný“ vůči snižování odhadovaných tržeb.

Japonský Nikkei podpořily výrobci elektroniky a komponent a to i přes oslabení indexu Tankan, který měří sentiment v sektoru výrobců. Elpida přidala více než 8 % poté co ohlásila, že tento měsíc zvýší ceny svých čipů o 20 %. Akcie Canon přidaly 2,2 % a Sony posílily o 1,5 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2026
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?
14:40AI mánie nezastavuje. SK Hynix a Micron poprvé v historii překonaly hodnotu jednoho bilionu dolarů  
14:12Tchaj-wan zadržel trojici pašeráků, kteří měli do Číny tajně dostat servery se zakázanými čipy od Nvidie
13:24Tržní hodnota jihokorejské SK Hynix překonala hranici jednoho bilionu dolarů
13:19Proč akcie energetických společností dál nerostou?
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  
6:01FDA uvolňuje pravidla pro vapování, na americký trh zamíří stovky nových produktů
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  
11:57RMS Mezzanine, a.s.: Rozhodování valné hromady společnosti písemnou formou mimo zasedání

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data