Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
WSJ: Dell se chystá vyrábět a prodávat levné laptopy

WSJ: Dell se chystá vyrábět a prodávat levné laptopy

10.04.2008 16:02
Autor: 

New York 10. dubna (ČTK) - Americký výrobce počítačů Dell (26 USD, 1,74%) Inc. se chystá uvést na trh levné notebooky, které pro něj bude montovat tchajwanská společnost Compal Electronics Inc. Přístroje za 399 až 499 dolarů (6330 až 7920 Kč) chce Dell začít prodávat již v červnu. Uvedla to tchajwanská firma pro dnešní vydání listu The Wall Street Journal a Dell se k tomu odmítl vyjádřit.

Compal bude zprvu dodávat Dellu 200.000 až 300.000 levných laptopů měsíčně. V letošním roce má tchajwanský výrobce v plánu dodat Dellu celkem jeden až dva miliony těchto přístrojů a Dell se chystá je prodávat globálně. Compal je druhý největší smluvní výrobce notebooků ve světě za společností Quanta Computer Inc, připomněl list.

Rival Dellu, společnost Hewlett-Packard (46 USD, 0,43%), vyvinul a tento týden představil malý laptop pro školáky. Do prodeje půjde zařízení ještě tento měsíc. Počítač od HP nese označení Mini-Note, váží 1,4 kg a jeho displej má úhlopříčku 22,6 centimetru. Jeho prodejní cena začne pod 500 dolary (7970 Kč) u modelu s operačním systémem Linux. Typy s rychlejším procesorem a operačním systémem Windows Vista od Microsoftu (29 USD, -0,24%) budou dražší.

Na trhu malých levných laptopů již působí výrobce procesorů Intel (22 USD, 1,07%) a největší světový dodavatel základních desek Asustek Computers. Miniaturní laptopy jsou tak nové, že se odvětví ještě neshodlo na tom, jak takové přístroje obecně pojmenovávat.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.01.2026
17:11Každý rok je jasnější, že se svět pouští do nejrůznějších politicko-ekonomických experimentů…
15:45Tesla vloni přišla o vedoucí pozici na trhu s elektromobily, předstihl ji BYD
15:18Buffett: Berkshire má větší šanci být tady za 100 let než jakákoliv jiná firma
14:22Evropa roste, Londýn láme rekordy. FTSE 100 poprvé nad 10 000 body.
13:55Slabý závěr roku? Investoři ukazují na tituly, které mohou v roce 2026 překvapit
12:10Eurozóna prohlubuje pokles výroby. Německý průmysl táhne PMI eurozóny níže
12:05Perly týdne: Roboti už jdou
11:10Akcie vstupují do nového roku růstově, znovu se zvedá zlato  
10:38Průmysl zakončil rok 2025 nadějně. Nálada je nejlepší za více než tři roky
10:00Jaderná elektrárna Temelín loni vyrobila rekordních 17,38 milionu MWh elektřiny
9:40Česká ekonomika ve 3. čtvrtletí vzrostla meziročně o 2,8 pct, upřesnil ČSÚ
9:28Rozbřesk: Optimistické vyhlídky pro českou ekonomiku v roce 2026
9:04Polovodičová divize čínské firmy Baidu chce na hongkongskou burzu
8:51BYD předjel Teslu, SpaceX mění výšku tisíců satelitů a Bulharsko vítá euro  
7:25Investiční výhled 2026: Dolar může dál ustupovat, zlato stále dává smysl  
01.01.2026
17:11Obchod a mír – od jihoamerických kmenů přes Keynese po dnešek
11:06Investiční výhled 2026: V AI zůstáváme, ale nově se díváme i jinam  
6:08Ve snaze eliminovat krize můžeme jejich pravděpodobnost zvyšovat
31.12.2025
22:02Wall Street uzavírá rok 2025 v klidném režimu  
17:25Bude dolar snižovat atraktivitu amerických investičních aktiv?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data