Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Goldman Sachs snížil zisk o 11 %, ale překonal odhady

Goldman Sachs snížil zisk o 11 %, ale překonal odhady

17.06.2008 15:15
Autor: 

Goldman Sachs (182 USD, 2,13%), největší investiční společnost na světě, ve druhém čtvrtletí končícím 30. květnem snížila svůj zisk na 2,09 mld. USD neboli 4,58 USD na akcii z 2,33 mld. USD neboli 4,93 USD/akcii před rokem. Pokles zisku byl nicméně menší, než se očekávalo, když analytici v průměru odhadovali 3,42 USD na akcii. Tržby společnosti klesly o 7,5 % na 9,42 mld. USD z 10,2 mld. USD před rokem. Analytici v průměru očekávali tržby ve výši 8,75 mld. USD.

Goldman Sachs, který kvůli hypotéční krizi zaznamenal již druhý pokles čtvrtletního zisku v řadě, si vede lépe, než většina jeho konkurentů. Např. Lehman Brothers (27 USD, 5,39%) včera oznámil za druhé čtvrtletí svou první ztrátu ve výši 2,8 mld. USD.

Akcie Goldman Sachs za letošní rok klesly o 15 % ve srovnání s 20% poklesem indexu 11 amerických investičních společností Amex Securities Broker/Dealer Index. Roční návratnost průměrného kapitálu investorů činila 20,4 %, ve srovnání se 14,8 % v prvním čtvrtletí a 26,7 % ve 2Q07.

Zítra své výsledky za 2Q oznámí Morgan Stanley (42 USD, 3,05%), druhá největší americká investiční banka. Očekává se, že její čistý zisk klesne o 59 %.

(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.01.2026
22:04Výprodej bez úkrytu: ztrácejí akcie i drahé kovy  
17:33Zlevňující drahý dolar
15:48SoFi překonala očekávání trhu. Silné výsledky byly navíc posíleny výhledem na rok 2026  
15:23Výhled na výsledky Monety: Vyšší náklady stáhnou zisk, úrokové výnosy zůstávají silné  
14:19Ropní giganti Chevron a Exxon Mobil s nižším ziskem, úspory jim ale pomohly nad odhady analytiků
14:13Perly týdne: Cla platí sami Američané a na trhu se zlatem se dějí věci
14:11Evropská ekonomika zpomaluje, ale drží se. Španělsko táhne, Německo mírně ožívá, ČR zpomaluje
13:43Apple slaví rekordní Vánoce. iPhone táhne, pozornost se soustředí na marže a AI  
13:03Trump si konečně vybral. Na nového šéfa Fedu nominoval Kevina Warshe
12:42Zlato a stříbro prudce padají. Síla dolaru spustila masivní výprodej  
11:11Jméno nového šéfa Fedu možná už dnes a pozice favorita se mění. Drahé kovy prudce padají  
11:02Nezastavitelný Sandisk: po skvělých výsledcích a ještě lepším výhledu akcie rostou o dalších 20 procent
10:32Adidas překonal odhady a spouští miliardový buyback. Akcie poskočily o 5 %
9:57Jan Bureš: HDP lehce zpomaluje dynamiku, stále jsme však v „dobrých časech“
9:20Apple hlásí nejlepší čtvrtletí pro iPhone, kvůli drahým paměťovým čipům ale očekává dopad na marže
9:04Fúze Muskova impéria před IPO: SpaceX zvažuje fúzi s Teslou nebo xAI
8:58ČEZ, a.s.: Výsledek arbitráže vůči Bulharsku
8:53Rozbřesk: Dohoda EU – Mercosur jako test evropské obchodní strategie
8:53ČEZ výrazně zlevňuje, Applu vystřelily tržby a Musk zvažuje propojení SpaceX, Tesly a xAI  
6:01AI horečka pokračuje: Bich Tech navyšuje investice, čipů je ale nedostatek

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - HDP, q/q
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - PPI, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago