Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asijské trhy míří k zemi - úřaduje globální sentiment a ropa za 140 USD

Asijské trhy míří k zemi - úřaduje globální sentiment a ropa za 140 USD

27.06.2008 9:06

Asijské trhy se přidaly k včerejší vlně výprodejů a momentálně se nacházejí hluboko v negativním teritoriu vedeny akciemi finančních společností, které následovaly vývoj finančního sektoru na západě. Výprodejní tlak podpořily obavy z dalších ztrát bank poté, co Goldman Sachs (176 USD, -4,02%) prohlásil že Citigroup (18 USD, -6,26%) může odepsat dalších 8,9 mld. USD a přidal Citigroup na seznam nejméně preferovaných společností. Obavy ze zpomalení globálního růstu ožily, když včera ropa dosáhla na hranici 140 USD/barel.

Index MSCI Asia-Pacific odepisuje kolem 2,1 % a nachází se na nejnižší úrovni za více než 3 měsíce. Japonský index Nikkei 225 ztratil 2 %, Austrálský S&P/ASX 200 odepsal 1,42 %, Hongkongský index Hang Seng ztrácí 1,78 %. Čínský CSI 300 odepsal dalších 6 % a celkově tak od rekordu dosaženého 16. října ztrácí 52 %.

V Japonsku ztrácejí devátý den akcie Aiful (-6,5 %) poté, co banka Lehman Brothers (23 USD, -8,42%) naznačila, že mateřská společnosti Aiful je platebně neschopná. Propad zaznamenaly také velké japonské banky v čele s Mitsubishi UFJ (-3,3 %) a Sumitomo Mitsui Financial (-4 %), když jádrový index spotřebitelských cen země v květnu vzrostl ve srovnání s minulým rokem o 1,5 % a spotřeba domácností klesla o 3,2 %, což je nejvíce od roku 2006. K oslabení se přidaly také australské finanční společnosti.

Růst o 15 % naopak zaznamenaly akcie australského těžaře Newcrest Mining poté, co se společnosti podařilo zajistit si dodávky zemného plynu. Podporu poskytlo také zlato, které posílilo o více než 3,5 % na 915 USD/unce.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.12.2025
12:30Růst podnikatelské aktivity v eurozóně na konci roku zpomalil víc, než se čekalo
12:04ZEW: Důvěra investorů v německou ekonomiku se v prosinci zvýšila
11:41Nasdaq podal žádost o rozšíření obchodních hodin na 23 hodin denně od pondělí do pátku
10:50Desátý měsíc poklesu. Průmyslové ceny v Česku táhnou dolů energie
10:15Auto-revoluce na půl plynu. Brusel přehodnocuje čistě elektrickou budoucnost
9:18Ford ustupuje od elektromobility, investuje do hybridů a baterií pro datacentra
8:48Trump žaluje BBC, Musk s majetkem přes 600 miliard USD a bankovní ambice PayPalu  
8:45Rozbřesk: Koruna vyhlíží zasedání ČNB a ECB. Dolar před klíčovými daty z amerického trhu práce slábne
8:40Muskovo jmění je spočteno na 677 miliard dolarů. V této dimenzi je jediným člověkem na světě, tahounem nyní Space X
6:09Investiční výhled 2026: Příznivé makro prostředí, rostoucí zisky, ale také vyhrocenější rizika  
15.12.2025
18:05PODCAST Týdenní výhled: Trhliny v AI narativu, opožděná makrodata a zasedání centrálních bank  
17:46Wall Street kolísá, trhy čekají na klíčová data z USA  
17:23Ekonomika a zisky obchodovaných firem v příštím roce
15:50SAP, Klarna, Spotify: Analytici předpovídají v příštím roce silný růst
14:25JPMorgan: Dolar bude ovlivňovat „ne tak velká americká výjimečnost“
11:45Stříbro letos překonává i zlato. Příští rok může jeho jízda podle analytiků pokračovat
11:28Evropské akcie začínají týden růstem. Vedle AI se v příštích dnech vloží do hry makro  
10:00Revolucionář v robotických vysavačích iRobot vyhlásil bankrot
8:56Poslední celý obchodní týden roku pro akcie otevírají zisky futures a zlato u maxima. Otazníky nad AI a Santa rally  
8:47Rozbřesk: Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací. Energie ji v lednu mohou stlačit ještě níže

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst