Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Silná koruna udržuje zájem o české dluhopisy ... a další zprávy z trhů dluhopisů

Silná koruna udržuje zájem o české dluhopisy ... a další zprávy z trhů dluhopisů

07.07.2008 10:26
Autor: 

Americké dluhopisy se v pátek kvůli státnímu svátku neobchodovaly.
 
V dnešním ranním asijském obchodování dluhopisy mírně posilovaly. Drahá ropa, ztráty akciových trhů, obavy ze zpomalení globální a především americké ekonomiky to vše při začátku schůzky G8 v Japonsku je živnou půdou pro Treasuries. Podobný trend by se mohl udržet po celý den zvláště když nebudou zveřejněna žádná nová čísla. Nízké výnosy ale budou brzy lákat k vybírání zisků, mohla by stačit alespoň jedna méně pesimistická statistika.

Evropské dluhopisy v pátek posílily. Hlavním impulzem bylo ještě čtvrteční vystoupení J. C. Tricheta, podle něhož není jisté, jakým směrem se budou dále sazby vyvíjet. K tomu se přidal nečekaný pokles německých květnových zakázek a oslabení akciových trhů. Při absenci amerických investorů byly ale objemy obchodů menší. Výnosová křivka klesla o 4 až 6 bps a mírně zploštěla.
 
Dnes bude zveřejněna průmyslová výroba v Německu. Podle odhadů by měla v květnu přidat, páteční pokles továrních zakázek ale odhad relativizuje. Růst výroby by pak mohl být pro dluhopisy nepříznivý, ostatně i výnosy krátkých papírů jsou téměř na měsíčním minimu. Podobně ani ranní růst asijských akcií nebude dluhopisy zpočátku podporovat. Přesto by dnes trh s dluhopisy mohl spíše stagnovat a čekat na další impulzy.

Česká výnosová křivka v pátek zestrměla, výnosy klesly po celé délce křivky, kratší konec při solidních objemech obchodů ztratil až 5 bps. Výnosům nepomohla ani lepší obchodní bilance, vliv trhů eurozóny a především silná koruna udržely zájem o pevně úročené papíry.
 
Dnešek je bez významnějších domácích událostí. Domácí měna pak bude zřejmě znovu určovat i vývoj na trhu dluhopisů. Silná koruna by proto i začátkem týdne měla udržet zájem o dluhopisy i nadále.

(ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.10.2025
17:22Na trhu se neodměňuje za dosažené, ale za nedosažené. A odměnou je pokles valuací
17:05PODCAST Týdenní výhled: Inflace, bankovní nervozita a výsledky Tesly i Netflixu  
16:05Klíčové výsledky týdne: Netflix sází na obsah, Tesla čelí tlaku, GM mění strategii  
13:02Ponorková divize Thyssenkruppu se oddělila a vyplula na burzu, akcie prudce vzrostly
12:01Vstup do nového týdne je pozitivní, Francii ale kazí den horší rating  
11:58Investice do DIP nabírají na tempu. Letos podle AKAT překoná 200 tisíc smluv
11:46BNP Paribas (-10 procent) může čelit až miliardovým nárokům kvůli její roli v genocidě v Súdánu
11:44Cloud od Amazonu měl výpadek. Nefungovala řada webů a aplikací
10:33Kering snižuje zadlužení, kosmetickou divizi prodá L´Oréalu za 4 miliardy eur
10:13Bilionová AI bublina? Investoři se neshodnou na budoucnosti této technologie
10:05Růst čínské ekonomiky byl ve třetím čtvrtletí nejpomalejší za rok
8:48Výkup ČEZ jako strategická priorita, snížený rating Francie a prodej kosmetiky Keringu do L'Orealu  
8:44Rozbřesk: O zalezlých švábech, výpadcích amerických dat a nižším ratingu Francie
6:09Kdy vstoupí OpenAI jako největší neobchodovaná firma na akciový trh?
19.10.2025
15:36Růst poptávky po energiích v čele s datacentry zajistí, že fosilní paliva budou ještě dlouho dominovat, předpovídá McKinsey
8:57Víkendář: AI, technofeudalismus a už ne tak dobrá rada pro studium
18.10.2025
14:51Datacentra žízní po vodě. To je problém pro třetinu Evropy
8:52Víkendář: Pokaždé si lidé říkali, že pracovní místa budou zničena novými technologiemi…
17.10.2025
22:02Wall Street rostla poté, co Trump mírnil svůj postoj vůči Číně  
17:36Ztráta zodpovědnosti je na dluhopisech vidět. Jak je na tom Čína?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
4:00Čína - HDP, y/y
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y