Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Náladu na trzích kazí drahá ropa

Náladu na trzích kazí drahá ropa


Pražská burza, která se ještě jako poslední držela v pozitivním teritoriu, zatímco zbytek Evropy již ranní optimismus ztratil, podlehla a odepisuje 0,18 %. Náladu na trzích ovlivňuje zvyšující se cena ropy, která znovu překročila hladinu 146 USD za barel a dosahuje nový rekord. Výsledků General Electric se trhy obávaly, když však byly v souladu s očekávaním analytiků, investoři je přijali vlažně.

Zájem investorů se dnes v Praze sousřeďuje na Telefóniku O2, ČEZ (1 325 CZK, 0,30%) a Komerční banku (3 690 CZK, -1,10%). Větší objem však zatím pozorujeme jenom na ČEZu, na ostatních dvou titulech je průměrný.

Erste Bank (900 CZK, -2,24%) rozhodně oslabily stop loss prodeje a celkový sentiment ve finančním sektoru, kde stále není vidět světlo na konci tunelu. Aktivní je dnes i VIG (975 CZK, 0,53%), kde pozorujeme hlavně zájem lokálních účtů.

Polský WIG 20 ztrácí 1,71 %, maďarský BUX klesá o 0,85 %, v plusu o víc jak 3% se zde však nachází Magyar Telekom (740 HUF, 0,14%).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
10:37Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD