Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koruna, sazby, inflace, ekonomika... Ptejte se online viceguvernéra ČNB Miroslava Singera již zítra!

Koruna, sazby, inflace, ekonomika... Ptejte se online viceguvernéra ČNB Miroslava Singera již zítra!

28.07.2008 10:42
Autor: 

Česká koruna, nejrychleji posilující měna na světě, vyvolává v poslední době žhavé diskuse. Její zběsilé jízdě na dosud nevídané hodnoty učinil (prozatím?) konec výrok guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy, že by centrální banka kvůli silné měně mohla již na příštím měnovém zasedání jednat o snižování úrokových sazeb. Jaký je postoj viceguvernéra? Stal se už z koruny větší problém než současná inflace, nebo stále platí, že vývoj cen svazuje bance ruce ve snaze proti měně zasáhnout? Jak poslední vývoj ovlivnil směr měnové politiky? Kam míří ekonomika a co to bude znamenat pro sazby, nezaměstnanost, mzdy? Inflace stále drží tempo, podaří se ji zkrotit? O těchto a dalších otázkách můžete diskutovat přímo s viceguvernérem ČNB Miroslavem Singerem!

Miroslav Singer poskytne serveru Patria.cz exkluzivní rozhovor. Půjde o rozhovor v reálném čase přímo na našich webových stránkách, proto se ho budete moci zúčastnit i Vy! Online rozhovor bude probíhat v úterý 29.července od 14:00 do cca. 15:00 hodin na stránkách www.patria.cz. Dotazy bude možno klást již v průběhu zítřejšího dne.

Miroslav Singer (nar. 1968) vystudoval VŠE v Praze (obor matematické metody v ekonomii) a doktorandské studium na University of Pittsburgh, kde v r. 1995 získal titul PhD. Od roku 1993 pracoval též jako výzkumník a přednášející, později jako zástupce ředitele pro výzkum v Národohospodářském ústavu AV ČR a Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studie UK (CERGE-EI). Od roku 1995 byl hlavním ekonomem Expandia Finance, v letech 1998 a 1999 ředitelem Investiční společnosti Expandia a v letech 2000 a 2001 ředitelem společnosti Expandia Holding. V roce 2001 nastoupil jako ředitel do skupiny služeb podnikům společnosti PricewaterhouseCoopers ČR, kde se specializoval na projekty zlepšující výkonnost podniků, restrukturalizace a transakce s problémovými aktivy.- Vedl také komplexní projekty, např. projekt marketingové a finanční studie potenciálního pořádání olympijských her v Praze. Byl členem dozorčí rady či představenstva společností Česká pojišťovna, Expandia Finance, Expandia Banka, Expandia Holding a Chemofond a průmyslových firem Jitona, Vigona a Vlnap. Je předsedou Nadace CERGE-EI. Byl členem redakční rady časopisu Finance a úvěr a Business Central Europe. Přednášel kurzy přípravné matematické analýzy, statistiky, pokročilé ekonometrie a ekonomiky práce v Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studie UK a přednáší kurz Informační ekonomie na VŠE Praha. Publikoval články v denním i odborném tisku, z toho například v Review of Economics and Statistics, v Economics of Transition a v Journal of Comparative Economics, a přispěl též kapitolami do monografií vydaných mj. nakladatelstvími Academic Press London nebo Lappeenranta University of Technology. V únoru 2005 byl jmenován členem bankovní rady České národní banky.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data