Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza: Telefonica O2 a NWR v centru zájmu

Pražská burza: Telefonica O2 a NWR v centru zájmu


Pražská burza si právě připisuje 0,2 % při objemu, který zatím nedosáhl ani 1,5 mld. Celková dnešní nálada je ovlivněná dalším krachem dvou amerických bank a výsledkovou sezónou, která se zatím nejeví nijak valně a investoři vyčkávají další výsledky.

Pražskou burzu dnes okolo oběda vytáhla hlavně Telefonica (509 CZK, 0,93%) O2 , která se pomalu blíží k datu výplaty dividendy. ČEZ (1 242 CZK, 1,89%) rovněž přidává v souladu se sektorem a táhne index PX horu. NWR (434 CZK, 4,71%) s cenou, pohybující se kolem emisní urovně se stává atraktivní. Společnost NWR stojí měsíc před výsledky a očekávání jsou zatím pozitivní.

Bankovní sektor je v ztrátách, Komerční banka (3 715 CZK, -2,80%) dnes ve ztrátách předstihuje Erste Bank (1 004 CZK, -0,99%). Orco (665 CZK, -4,59%) spadlo znovu na minimální úroveň a další člen tohto sektoru stojí při 3500 ks zobchodovaných akcíí beze změny. Zentiva (1 060 CZK, -0,56%) si dost pevně drží uroveň 1060 . O akcie Philip Morris (5 095 CZK, 0,93%) je síce kupní zájem, který však při nízkých objemech nenachází uspokojení.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.01.2026
13:40Obchodnící Goldman Sachs překonali očekávání, celkové tržby investiční banky ale klesly
13:04Německé hospodářství po dvou letech poklesu loni podle statistiků mírně vzrostlo
12:47BlackRock překonal očekávání: ve správě už má rekordních 14 bilionů dolarů
12:25Tržní hodnota ASML překročila 500 miliard dolarů díky optimistickému výhledu TSMC
11:22Technologie otáčejí vzhůru, zatímco drahé kovy přerušily jízdu  
11:03Novo Nordisk: Od ztráty důvěry k agresivní expanzi
9:47Růst maloobchodních tržeb v listopadu zrychlil na 4,6 procenta
9:25TSMC loni poprvé v historii vygenerovala přes 100 miliard dolarů na tržbách. Letos počítá s navýšením investic
8:52Rozbřesk: Úvěry domácnostem zrychlují, vklady naopak zpomalují… proč?
8:42Trump řekl, že Powella neodvolá a povolil vývoz AI čipů do Číny, evropské futures v zeleném  
6:05Morgan Stanley: Trhy ve vztahu k dluhům nejsou tak v pohodě, jak by se mohlo zdát
14.01.2026
22:00Na Wall Street se vybíraly zisky; dolů táhly technologie a banky  
17:09Zisky v letošním roce a posun od holubů na střeše k vrabcům v hrsti
15:52Traders Talk: Kontrariánské sázky se vracejí. Investiční inspirace na rok 2026
15:22Trumpova cla vs. realita: Loňské příjmy rekordní, ale na vojenský rozpočet nestačí
14:45Tržby zaostaly, investiční bankovnictví ale citelně roste. Citigroup měla loni rekordní příjmy z fúzí a akvizic
13:15Bank of America překonala odhady, pomohl silný trading a růst příjmů z úvěrů
11:58Start výsledkové sezóny nepřesvědčil, takže se čeká na další čísla. Hlavní trhy obchodují smíšeně  
11:38Když virtuální realita narazí na realitu. Meta škrtá v Reality Labs a přesouvá zdroje
10:59Cena stříbra poprvé překročila 90 dolarů za unci

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.