Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pozitivní data z USA...denní přehled Trhy, data, výsledky

Pozitivní data z USA...denní přehled Trhy, data, výsledky

04.08.2008 18:02
Autor: 

ČR:

Zahraniční obchod vykázal v červnu přebytek 13,9 mld. a výrazně překonal očekávání trhu (9,3 mld.). Vývoz se meziročně zvýšil o o 1,7 procenta, dovoz o procento klesl. Silná koruna by mohla vést k horším výsledkům obchodní bilance v druhé polovině roku.

• Zentiva-EBIT ( včetně vlivu snížení hodnoty dlouhodobého majetku) posílil meziročně o 22,9% na CZK 1363,7mil. Společnost vykázala snížení hodnoty dlouhodobého majetku v hodnotě CZK 191,3mil z důvodů snížení nehmotného majetku. V Turecku společnost ukončila vývojové projekty z obchodních důvodů a v Rumunsku se snížila hodnota některých značek u nichž se očekávají nižší tržby. Zisk před zdaněním byl o 18% nižší než očekával trh a meziročně posílil o 16,3% na CZK 363mil.

Evropa:

PPI v eurozóně v červenci stoupl o 0,9 %, tedy o desetinu procenta více než se čekalo. Meziroční inflace v produkčních cenách již vystoupala na 8 %, a to především kvůli cenám energií (+21,4 %).

USA:

• Z USA dnes vesměs pozitivní informace. Tovární zakázky se v červnu zvýšily o 1,7 % a výrazně převýšily očekávání (+0,7 %).

• Odhady překonaly také osobní spotřeba, jež se v červnu zvýšila o 0,6 %, a osobní příjmy, které neklesly, jak se čekalo, ale stouply o 0,1 %.

• Jedinou horší zprávu představuje červnové zvýšení meziroční inflace měřené deflátorem osobní spotřeby z 3,5 % na 4,1 %. Nicméně ani to by nemělo změnit názor Fedu, od které se očekává, že tento týden se sazbami nepohne.

Citigroup uzavírá svůj USD 400mil konvertibilní arbitrážní fond.

• HSBC-reportovalo nejhorší výsledky od roku 2001 z důvodů hypoteční krize v USA. Čistý zisk se propadl na USD 7,7mld. Akcie oslabily o 2,8%.

Ostatní:

• Znatelně se pohnuly směrem dolů ceny průmyslových kovů v obavách z poklesu poptávky. Olovo kleslo o 4,2 %, měď o 3,3 %, zinek o 3,3 %, hliník o 1,6 %.

Patria Finance Research


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.03.2026
12:13Tykačův Belviport navýšil podíl v ČEZ na tři procenta
12:02Oracle zpomaluje nábor a propustí tisíce zaměstnanců. Investice do AI datacenter tlačí cash flow do záporu  
11:41Íránská krize zastiňuje data. Akcie doufají v rychlé řešení, dluhopisy vidí problémy  
10:26Mzdy ke konci roku rostly rychleji zejména díky energetice a službám
10:10Hormuzský průliv se zastavil. Tankery stojí, cena ropy Brent stagnuje
8:55Hormuz stojí, trhy vyčkávají. Evropa ale otevře v zeleném  
8:53Rozbřesk: Česko snižuje výdaje na obranu. Kdy přijde Trumpův hněv?
6:30Clough: Vracíme se do dezinflačního období s velmi nízkými sazbami
05.03.2026
22:00Trhy v pokračujícím konfliktu na blízkém východě stále pod tlakem  
17:22Co dovede riziková prémie?
15:58Nvidia s investicemi do OpenAI a Anthropicu skončí, řekl Huang
14:11Marže Broadcom zastíní i Nvidii, pochybnosti o budoucí profitabilitě mizí. Akcie rostou o 6 %  
12:58UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS3168205659
12:25Pět procent minulostí? Čína si stanovila nejnižší cíl ekonomického růstu od roku 1991
10:57Ropa zlepšila náladu v Evropě, klíčové stále zůstává odblokování Hormuzu  
10:09Sebevědomý Broadcom příští rok očekává 100 miliard dolarů z prodeje AI čipů
9:3215 procent poprvé, podruhé … Zvýší Trump fakticky globální clo v tomto týdnu?
9:31Válka na Blízkém východě může vyvolat globální vlnu inflace
8:54Rozbřesk: Koruna pod tlakem silného dolaru a nižší inflace. Ropa jde nahoru, dolar opět sílí
8:44Asijské akcie pookřály, Anthropic znovu jedná s Pentagonem, evropské futures v záporu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst