Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Po včerejším svátku by měly americké trhy otevřít výše; ropa na pětiměsíčních minimech

Po včerejším svátku by měly americké trhy otevřít výše; ropa na pětiměsíčních minimech

02.09.2008 14:52
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americký akciový trh dnes po včerejším svátku zřejmě otevře v zelených číslech, když cena ropy dnes klesala dokonce pod 107 USD/barel. Říjnový futures kontrakt na americkou ropu aktuálně klesá na pětiměsíční minima o více než 6 % na 107,5 USD/barel poté, co se rozplynuly obavy z hurikánu Gustav, který ohrožoval rafinerie v Mexickém zálivu, a americký dolar posiluje vůči euru na hodnoty pod 1,45 USD/EUR.

Pokles ceny ropy žene vzhůru akcie leteckých společností Delta Air Lines a AMR. Akcie společnosti AMR, která je mateřskou společností American Airlines, rostou v předobchodní fázi o 14,2 % na 11,8 USD a akcie Delta Air Lines rostou o 13 % na 9,2 USD.

O více než 7 % rostou před otevřením trhu akcie společnosti Lehman Brothers, která je čtvrtým největším obchodníkem s cennými papíry v USA. Cenu akcií této investiční banky ženou výše spekulace ohledně toho, že Korea Development Bank by mohla nakoupit podíl v této bance (více ZDE). Další volatilní seance dnes zřejmě čeká i akcie hypotečních společností Fannie Mae a Freddie Mac, když v předobchodní fázi rostou akcie Fannie Mae o 8,5 % na 7,42 USD a akcie Freddie Mac rostou o 14,6 % na 5,17 USD.

V 16:00 bude v USA vyhlášen index nákupních manažerů (ISM) v průmyslu za srpen a trh v očekává hodnotu na úrovni 50 bodů. Futures na americké akciové indexy v průběhu dne navyšují své zisky a aktuálně rostou: DJIA FUT +0,8 %, S&P 500 FUT +0,97 %, NASDAQ FUT +1,47 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.03.2026
8:08Víkendář: Přehnané predikce dalšího růstu cen ropy?
27.03.2026
21:45Americké akciové indexy směřují níže
17:29Jak si stojí dolar ve světle úrokových diferenciálů? A co s nimi udělají ceny ropy?
16:16Pád CSG. Akcie na závěr týdne výrazně oslabují a už jsou pod IPO cenou
15:03Macquarie: Ropa může vystřelit až na 200 USD za barel, pokud se válka protáhne do června
13:39Když smícháte Jack Daniel's a Jameson. Lihovarničtí giganti jednají o fúzi
12:02Perly týdne: Ropa dlouhodobě k 80 dolarům za barel, žádná alternativa k americké měně
11:50Velká nejistota trvá, rostoucí ropa a výnosy tlačí akcie do červeného  
11:03Výnosy z reklamy v ChatGPT v celoročním přepočtu překonaly 100 milionů dolarů
10:24Tvůrce Claude zvažuje říjnové IPO. Anthropic má podporu gigantů a zatím valuaci 380 miliard
8:53Rozbřesk: Trump opět posouvá ultimátum, úleva na trzích však bude pravděpodobně dočasná
8:41Trump opět vycouval z útoků na Írán. Futures rostou, ale dluhopisové trhy jsou nadále opatrné  
6:06Backwardace na trhu s ropou: krátkodobé kontrakty jsou dražší než ty s pozdějším dodáním
26.03.2026
17:55Od poloviny roku zase oslabování dolaru?
16:11Trh pod klíčovými průměry. Technická analýza S&P 500 zatím příliš optimismu nenabízí  
14:43Paměťový sektor koriguje raketový růst. TurboQuant od Googlu potřebuje až šestkrát méně paměti k provozu AI
13:13Forexové poučení z krizového vývoje v Íránu  
12:38OECD snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny, zlepšila výhled pro USA
12:31Investice do AI vyvažují ekonomické dopady války, ale představují i riziko
11:26Po růstu se dnes trhy opět zhouply níž, Írán tlumí nadšení  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data