Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ruský trh si připsal nejvyšší růst za poslední 2 roky

Ruský trh si připsal nejvyšší růst za poslední 2 roky

12.09.2008 17:23
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Ruskému akciovému trhu se dnes podařilo udržet ranní zisky a v průběhu dne je dále navyšoval. V rublech denominovaný index MICEX vzrostl o 6 %, což je nejvyšší růst od června 2006. Dolarový index RTS posílil o slušných 3,36 % na 1.341 bodů, když rally zažívala převážná většina ruských blue chips.

Cena ropy se dnes stabilizovala kolem úrovně 102 USD/barel, což pomohlo k vysokému růstu akcií ropných společností. GDR největší ruské ropné společnosti, Rosněft, vzrostly o 6,3 % na 7,42 USD a ADR ropné společnosti Lukoil velmi výrazně posílily o 15 % na 67,5 USD. Dvouciferný růst si připsaly i ADR Gazprom, které v Londýně vzrostly o 10,93 % na 33,6 USD.

Zlepšená nálada v evropském bankovním sektoru se přelila i na ruský akciový trh, když GDR největší ruské banky Sberbank rostou ve Frankfurtu o 7,65 % na 176 EUR. GDR společnosti VTB Bank posílily ve srovnání s ostatními blue chips jen o mírných 3,6 % na 4,03 USD.

Nejvyšší růst si připsaly ADR společnosti MMC Norilsk Nickel, která je největší těžební společností v Rusku. Akcie této těžební společnosti vzrostly bez mála o 20 %, když ceny komodit se dnes odrazily od dna díky slábnoucímu dolaru.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.03.2026
18:25Další (ne)recese a signály trhu práce
16:56PODCAST Týdenní výhled: Pozornost se přesouvá od inflace k reálné ekonomice  
15:59Íránské útoky na blízkovýchodní hutě způsobily šok na trhu s hliníkem
15:34SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu SAB Finance a.s
14:45MakroMixér s Liborem Jelenem o eskalaci konfliktu v Íránu, dražších energiích i dopadech na českou ekonomiku
14:40Primoco dodalo drony za 100 milionů Kč španělské Guardia Civil. Plánuje navýšit produkci až na 300 dronů ročně
11:48Dluhopisy se odrážejí ode dna. Investoři zaceňují rizika recese, výnosy klesají  
11:28Sázky na vyšší sazby ustupují, což svědčí akciím i dluhopisům  
10:28Rohan financing s.r.o.: Oznámení o změně emisních podmínek
10:25Rozbřesk: Situace v Íránu se dál dramatizuje, česká inflace se v březnu může vrátit nad dvě procenta
8:58J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
8:58Ropa kvůli Blízkému východu dál zdražuje
8:56Válka v Íránu dále eskaluje, ropa zpět nad 115 dolary a futures jsou smíšené  
6:09Průzkum Fidelity: Geopolitika zesiluje rostoucí rozdíly na rozvíjejících se trzích  
29.03.2026
16:36Výprodej evropských dluhopisů nemusí být u konce. Výnosy mohou zůstat vysoko i po skončení konfliktu  
8:31Víkendář: Je řešením embargo na Írán?
28.03.2026
14:27Čína zažívá boom „ekonomiky emocí“. Spotřebitelé utrácejí méně racionálně a více pro radost
8:08Víkendář: Přehnané predikce dalšího růstu cen ropy?
27.03.2026
21:45Americké akciové indexy směřují níže
17:29Jak si stojí dolar ve světle úrokových diferenciálů? A co s nimi udělají ceny ropy?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y