Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    České dluhopisy v reakci na rozhodnutí ČNB rostly... přehled zpráv z trhů dluhopisů

    České dluhopisy v reakci na rozhodnutí ČNB rostly... přehled zpráv z trhů dluhopisů

    26.09.2008 10:32
    Autor: 

    Americké dluhopisy včera oslabily a výnosová křivka zploštěla, když na kratším konci výnosy vzrostly až o 20 bps. Špatné statistiky vykazující vyšší počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti, slabší zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby a nižší prodeje nových domů ale opět nehrály rozhodující roli. Tou bylo přesvědčení, že dojde k dohodě mezi vládou a demokratickou opozicí o přijetí záchranného balíčku. Takový optimismus pak poslal dolů dluhopisy a podpořil akciové trhy.

    Dnešní data budou hrát opět jen podružnou roli. To, že nakonec k dohodě nedošlo, se odrazilo již v dnešním asijském obchodování. Růst cen dluhopisů a pokles výnosů především na kratším konci se později zřejmě přesune i na další trhy. Jen oznámení o uzavření dohody, jednat se bude i dnes, pak může tento trend dnes změnit.

    Evropské dluhopisy ve čtvrtek ztrácely. Prvním impulzem byla překvapivě lepší německá spotřebitelská důvěra podpořená později vývojem v USA. Výnosová křivka nakonec vzrostla až o 8,5 bps a zploštěla.

    V průběhu dne dnes bude zveřejněna předběžná německá inflace. Měla by klesat, a to spolu s negativní náladou po neuzavření dohody v USA podpoří zájem o pevně úročené papíry. 

    České dluhopisy ve čtvrtek v mírně podprůměrných objemech obchodů rostly a výnosová křivka mírně zestrměla, když na kratším konci ztratila až 5 bps. Český trh tak reagoval na zasedání Bankovní rady ČNB, která ponechala podle očekávání sazby beze změny, 2 ze 6 členů rady ale hlasovali pro jejich snížení.

    Dnešek by měl být bez výraznějších domácích impulzů. Na trhu tak bude doznívat včerejší rozhodnutí ČNB navíc doprovázené mírným komentářem guvernéra a obavy z vývoje v USA. Oboje by mělo hrát ve prospěch dluhopisů, a výnosová křivka by tak mohla ještě více zestrmět.

    ČSOB - Denní finanční zpravodaj


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    28.07.2026
    22:00AI akcie zažily další výplach, ale zbytek Wall Street mírně rostl  
    17:08V Číně už roky probíhá to, čeho se trhy obávají v USA
    15:28Citadel jde proti trhu. Zvýšení sazeb očekává už tuto středu
    14:29Coca-Cola překonala očekávání a zlepšila výhled. Tahounem jsou nápoje bez cukru i fotbalový šampionát
    14:26Boeing sice dál zůstává ve ztrátě, ale návrat k pozitivnímu cash flow potěšil investory
    14:01Čínský průlom vyděsil investory. Akcie ASML se propadly, její konkurenční postavení zůstává
    12:40Goldman Sachs: Hedge fondy stále věří umělé inteligenci
    12:13Výrobci pamětí propadají a tíží celý sektor, zatímco levnější ropa svědčí Evropě  
    11:40Dvacítka ekonomů varovala před rozvolňováním rozpočtových pravidel
    11:13Johnson & Johnson zaplatí miliardy za urovnání sporů o mastek. Končí tak jedna z největších právních bitev v historii firmy
    11:02FX Strategie: Eurodolar čeká rušné léto. Koruna zůstává v dovolenkovém režimu  
    9:53Čtvrtletní zisk Mercedesu po třech letech vzrostl, divizi aut dál brzdí Čína
    9:25Rozbřesk: Evropa nestíhá plnit zásobníky. Dražší plyn příští rok zvedne inflaci
    8:55Trhy uklidňuje možná dohoda s Íránem, ale AI sektor dál čelí silnému výprodeji  
    6:07Začíná nejdůležitější týden výsledkové sezóny. V centru pozornosti bude AI a CAPEX
    27.07.2026
    22:02Americké trhy táhne dolů drahý polovodičový sektor  
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board