Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Spekulace o schválení záchranného plánu Kongresem táhly americké trhy výše

Spekulace o schválení záchranného plánu Kongresem táhly americké trhy výše

26.09.2008 11:12
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Bez ohledu na velmi slabá makrodata americké trhy včera zavřely vysoko v zelených číslech, když ceny akcií hnaly vzhůru spekulace ohledně schválení vládního záchranného plánu v Kongresu.

Včerejší růst vedly akcie bankovních titulů, když akcie Bank of America (34 USD, 3,93%) vzrostly o 3,93 % na 34,37 USD, akcie Goldman Sachs (136 USD, 1,88%) posílily o 1,88 % na 135,5 USD a akcie společnosti JPMorgan (43 USD, 7,31%) zavřely dokonce o 7,3 % výše na 43,46 USD. Akcie General Electric (26 USD, 4,43%) dokázaly umazat úvodní více než 4% ztrátu a zavřely o 4,4 % výše na 25,68 USD. Tato druhá největší americká společnost podle tržní hodnoty v úvodu klesala poté, co snížila výhled zisku a pozastavila odkup vlastních akcií. Akcie společnosti Washington Mutual (2 USD, -25,22%) včera ztrácely při obavách z toho, že se společnosti nedaří najít kupce poté, co je tato společnost od minulého týdne na prodej. Akcie této společnosti oslabily o 25,2 % na 1,69 USD, když zpráva o nákupu této společnosti americkou bankou JPMorgan se objevila až po zavření trhu.

Akcie společnosti Nike (65 USD, 9,68%) vyletěly o 9,7 %, když výsledky tohoto největšího světového výrobce sportovní obuvi v 1Q překonaly očekávání analytiků. Americké akciové indexy zavřely téměř o 2 % výše: DJIA +1,82 %, S&P 500 +1,97 %, Nasdaq +1,43 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.06.2026
10:20Tvrdá rána pro Rheinmetall: Německo ruší nákup fregat, akcie se potápí až o 15 procent
9:54Česká ekonomika hlásí lepší náladu, tahounem jsou spotřebitelé
9:45Zbrojní gigant KNDS směřuje na burzy ve Frankfurtu a Paříži
8:55J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Zápis z valné hromady
8:52Rozbřesk: Česká koruna hlásí slábnoucí vazbu na ropu a sílí vůči dolaru
8:50J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
8:30Trump si stěžuje na ropné společnosti, zlato dál klesá, šéfem dcery ČEZ je Cyrani  
6:03Jestřáb maskovaný jako hrdlička
23.06.2026
17:44„Komoditní“ cyklus umělé inteligence a rýmy s technologickou bublinou
16:16Akcie SpaceX už klesly pod debutovou cenu, tržní hodnota opět pod dvěma biliony dolarů
16:05Po čipech je dalším limitem pro AI elektřina. Novou sázkou mohou být bateriová úložiště
14:48Čipy padají, investoři se obávají vysokých valuací. Micron rozhodne  
13:12Miran: Současné změny sazeb se projeví až za rok a v tu dobu zmizí vyšší inflační tlaky
11:23Vzniká ČEZ Energy. Prodej až 49% podílu může financovat odkup minorit
10:51Korekce na techu zrychlila v Koreji a pokračuje dál na západních trzích  
10:49Aktivita v eurozóně dál klesá, tempo se ale zmírňuje
9:23Rozbřesk: Maestro Greenspan položil základ nezávislého centrálního bankovnictví
8:56ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Skupina ČEZ uzavřela dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč k existující úvěrové smlouvě
8:52ČEZ založil ČEZ Energy, ETF lákají rekordní miliardy a Lucid propouští  
6:06Šéf JP Morgan je překvapen výkonem akciových trhů. Na ekonomiku se podle něj valí „malá tsunami“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
16:00USA - Prodeje nových domů