Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Japonský premiér žádá mimořádná ekonomická opatření

Japonský premiér žádá mimořádná ekonomická opatření

29.09.2008 9:16
Autor: mediafax

TOKIO (MEDIAFAX) - Nový japonský premiér Taro Aso v pondělí slíbil snížení daní a vyzvalo ke schválení mimořádných hospodářských kroků. Informuje o tom agentura Reuters.

Premiér usiluje především o snížení daní z příjmů, což by mělo podpořit rodiny bojující s hospodářskou recesí a vysokými cenami. Japonský premiér zároveň oznámil, že je připraven k dalším výjimečným krokům, aby se země mohla vyrovnat s dopady americké finanční krize. Opozici vyzval, aby pomohla prosadit ekonomický balíček ve výši 17 miliard dolarů, který ztlumil dopad vysokých cen energií a potravin.

Mezi opatřeními jsou i podpory pro staré občany a úvěrové záruky pro malé firmy. „Znovu jsem žádal Demokratickou stranu a ostatní opoziční strany o spolupráci na půdě parlamentu,“ sdělil japonský premiér široké veřejnosti. Současně zdůraznil, že před snahami zkrotit rostoucí rozpočet dává přednost hospodářskému růstu. Analytikové soudí, že premiér chce využít váhání opozice v otázce přijetí mimořádných ekonomických zákonů jako záminku, aby mohl rozpustit parlament a vyvolat předčasné volby.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.02.2026
22:02Americké akciové indexy čelí výprodejům  
17:21CSG získává investiční rating Baa3 od Moody's, výhled zůstává stabilní
17:17Zlato, akcie a vliv AI na bezpečné přístavy
16:06Výsledky Nebiusu skončily pod odhady Wall Street, neocloudová firma ale slibuje silný rok
15:32Obchodní dohoda mezi EU a Indií: Dopady na Česko a Evropu
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní
11:45Německé akcie ukazují ostatním směr vzhůru, efekt včerejších dat vyprchává  
10:38Platební obr Adyen lehce zmírnil výhled, jeho akcie se propadly o dvacet procent
10:38Mercedes dojíždí na čínskou konkurenci. Automobilka hlásí prudký propad zisku a varuje před náročným rokem
10:01Skupina ČSOB v roce 2025: Silný růst financování bydlení a investic
9:34McDonald's zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
9:15Rozbřesk: Lednový pokles nezaměstnanosti jako záminka pro stabilní sazby Fedu v březnu
8:50Trhy dnes zamíří výše: Asijské vůči americkým nejdravější ve století, americká sněmovna chce odvrátit cla vůči Kanadě, česká posunula rozpočet  
6:01Kudy teče AI capex: Tři nové Investiční tipy Patrie  
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m