Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Buffett: Kupujte Ameriku ...denní přehled Trhy, data, výsledky

    Buffett: Kupujte Ameriku ...denní přehled Trhy, data, výsledky

    17.10.2008 18:29
    Autor: 

    Evropa:
    Výrobce mobilních telefonů Sony Ericsson zaznamenal ve 3Q08 ztrátu ve výši 25 mil. EUR oproti zisku 267 mil. EUR loni. Akcie však reagovaly pozitivně, protože trh očekával ztrátu 141 mil EUR. Zhoršení výsledků je dané zejména klesajícími prodeji i průměrnou prodejní cenou a náklady na restrukturalizaci.

    Akcie ING Groep se propadly o 25 % na základě spekulací, že banka bude muset navýšit kapitál, aby zvýšila ukazatele kapitálové přiměřenosti. V současné době je Tier 1 ratio 8,2 %.

    USA:
    Americké akcie posílily poté, co Warren Buffett doporučil nakupovat americké akcie. Index S&P 500 vzrostl o 0,4 % na 946 bodů.

    Google - čistý zisk v 3Q08 se zvýšil o 26 % na 1,35 mld. USD (4,24 USD na akcii). Akcie společnosti posílily o 5,1 % na 18,03 USD.

    Spotřebitelská důvěra (University of Michigan) v říjnu klesla na 57,5 bodu (odhad: 65). Jde o největší propad z měsíce na měsíc od zahájení sledování v roce 1978.

    Počet nově stavěných domů v září klesl na 817k (odhad: 872k) ze srpnových 872k. Počet stavebních povolení se také výrazně snížil.

    Sazby na mezibankovních trzích pokračují v sestupné dráze. 3M USD LIBOR klesl o dalších 8 bps. LIBOR-OIS a TED spread ale zůstávají stále velmi vysoko a indikují jen velmi pomalé rozmrazování trhu.

    Ostatní:
    * Jižní Korea uvažuje o garanci závazků bank a daňových úlevách pro dlouhodobé akciové investory. Tato opatření by měla být reakcí na spekulace o zdraví korejských bank.

    Patria Fince Research


    Váš názor
    •  
      17.10.2008 18:58

      Daňová podpora kapitálového trhu je v současné době trefa do černého, velmi efektivní krok s vyšší účinností a hlavně levnější, než jiné záruky. Také bych to udělal.
      Zdravý rozum
      •  
        18.10.2008 18:38

        Buffet doporučuje ? nebo Buffet doporučuje to , co potřebují Rothschildové a Rockeffelerové , aby doporučoval ? a zapoměli jsme na Sorose .
        abc
        • Myslím
          18.10.2008 18:55

          že se pleteš. :-)). Buffet doporučuje to, co potřebuje sám. proto je nejbohatší! Zřejmě koupil brzy, starej lišák a teď ho to žere a proto cintá, aby už nakupovali i ostatní a jemu to vylezlo. A.
          A.
    Aktuální komentáře
    18.08.2026
    8:52AI, dluhopisy a ropa. Investoři sledují tři klíčové příběhy současných trhů  
    6:01Čína vysílá varovné signály. Průmysl, spotřeba i investice zaostaly za očekáváním  
    17.08.2026
    17:05AI dluhy a odolnost systému
    16:36Aby si Německo udrželo blahobyt, musí být pětkrát produktivnější
    16:14PODCAST Týdenní výhled: AI optimismus se vrací. Neo-cloudy potvrzují silnou poptávku  
    14:50Závratný růst Anthropicu. Tržby vzrostly mezikvartálně o více než 140 procent
    12:12Po silném začátku srpna přichází vystřízlivění. Bitcoinová ETF hlásí výrazné odlivy  
    11:17Ceny průmyslových výrobců pokračují v růstu, ceny v zemědělství naopak klesají
    10:46Trhy jsou nastavené na ideální scénář. Právě teď může být čas na zajištění portfolia
    8:49Rozbřesk: Natahující se blízkovýchodní konflikt zvyšuje inflační rizika, jak bude vypadat náš alternativní scénář?
    8:46Napětí na Blízkém východě přetrvává a Stripe sází na AI  
    6:03Zvedání sazeb v USA a skutečná „povaha inflace“
    16.08.2026
    8:48Víkendář: Během posledních 150 let už přišly velké vlny inovací. A růst produktu na hlavu se stále držel kolem 2 %
    15.08.2026
    8:46Víkendář: Přichází „exploze inteligence“?
    14.08.2026
    22:00Trhy lehce korigovaly ze včerejších maxim  
    17:08Rizikové režimy amerického akciového trhu. Kde se nacházíme nyní?
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data