Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Prudká korekce - koruna výrazně posiluje k euru i dolaru

Prudká korekce - koruna výrazně posiluje k euru i dolaru

23.10.2008 17:29
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Ráno na 26,00, večer pod 25,00. Po předchozím oslabení dnes odpoledne koruna vystartovala zpět a v závěru se obchoduje mírně pod hranicí 25,00 CZK/EUR. K tomuto extrémnímu a překvapivému pohybu nedala důvod žádná nová zpráva.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
  • Hra s myší
    24.10.2008 7:00

    Stačí málo, jeden nebo několik větších hráčů a je to. Myslet si, že samostatná měna pro něco tak nicotného ve světovém měřítku jako je 10 milionů lidí (1/2 prudce se rozvíjejícího New Delhi) je naprosto směšné dovolte proto opakovat co již bylo napsáno : Vážení pánové z ODS, ČSL i ČSSD , jedna velká rodinko, za všechny malé a střední výrobce a exportéry Vám chci skutečně poděkovat za vynikající podmínky, které nám již dlouhodobě vytváříte pro naši práci. Chcete abychom platili daně, stále vymýšlete nové. Proč bohorovně přehlížíte letošní kurzovou ztrátu exportérů v řádech stovek miliard, čímž stát přišel o desítky miliard z dani ze zisku, pak lepíte díry státního rozpočtu jak se dá. Odkládáním přijetí €, s kurzem jako na houpačce s častými několika procentními výkyvy během jednoho dne vytváříte svou úžasnou schopností zabývat se pouze sami sebou jako jsou aféry pana Čunka,Moravy, Tlustého skutečně „stabilní“ ekonomické prostředí, na kterém mohou vydělat jen šupáci a spekulanti a banky. Snad každý stát se stará o své výrobce zaměstnávající občany své země, a zejména ty, kteří se svou pílí prosadili na přeplněných zahraničních trzích, jste výjimkou, která na ně kašle, svým mlčením, neschopností a arogancí. Nesete společně plnou zodpovědnost za nadcházející recesi, nezaměstnanost a problémy řady slušných lidí, kteří se ne svou vlastní vinou dostali nebo dostanou do vážných potíží i když Vás možná z naivity volili
    OH
    • Re: Hra s myší
      24.10.2008 8:29

      K těm aférám jste zapoměl přidat Grose,Paroubka.Langra, jinak bezvýhradně souhlasím a protože jste se zapoměl podepsat přidávám alespoň svůj nik.
      Homo
    • Re: Hra s myší
      24.10.2008 7:19

      Je to tak. Když už nejsme hráči na vlastním hříšti nezbývá než hrdě bránit kapitalismus a poučovat ostatní, že pomáhat se nemá . Ono se to nějak setřese fm
      Fm
Aktuální komentáře
15.11.2025
9:55Víkendář: Vysoká inflace posledních let a „nadřazenost“ jejího cílování
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné
11:36UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
11:16Akcie se dostaly pod tlak obav z Fedu a valuací  
11:01Britská rozpočtová nejistota: Reevesová ustupuje od daňových plánů, trhy reagují výprodejem
10:51MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu mimořádné dividendy 4 Kč na akcii
10:49Moneta schválila vyplacení mimořádné dividendy 4 koruny na akcii
10:32Bitcoin padá pod 97 tisíc USD. Nucené likvidace za miliardu dolarů
10:04Amazon s Microsoftem jdou proti Nvidii. Podporují zákon omezující vývoz čipů do Číny
9:54Siemens Energy zvyšuje projekce díky AI a silné poptávce, akcie přidaly přes 12 %
8:58Rozbřesk: Evropský průmysl v kladných číslech, výkony jsou však velmi váhavé
8:49CZG a Moneta svolávají valnou hromadu, Evropa tlačí na Google a bitcoin propadl pod 100 000 dolarů  
6:08Evropské akcie překonaly obavy. Jejich zisky rostou, valuace zůstávají atraktivní  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data